ABD’nin popüler şehirlerinden biri olan ve bu popülerliği sadece Amerika’da kalmayıp tüm dünya tarafından en çok tanınan ve herkesin gözdesi olan bir şehirdir. Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde bulunan ‘’Melekler Şehri’’ ülkenin ikinci en büyük şehri olarak yer alır ve çok fazla ırktan insanın bir arada yaşadığı yerlerden biridir. Yaklaşık nüfusu ise 4,5 milyondur. Büyük Okyanusuna kıyısı olan bu güzel şehir sinema ve film sektörünün kalbi olarak da büyük bir öneme sahiptir.

Los Angeles Öğrenci Yaşamı

Öğrencilerin en çok tercih ettiği 5 lokasyondan biri olan Los Angeles’te çok sayıda dil okulu, üniversite, community college ve yaz kampı bulunmaktadır. Her yaştan öğrenciye hitap eden okulların bulunması ve yıl boyunca soğuk iklimin kendini göstermemesi sebebiyle çok sayıda öğrenci yıl genelinde eğitim amaçlı bu şehre gelmektedir. Özellikle dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra gezebilecekleri sayısız müze ve aktivite alanının bulunması öğrencilerin sosyal faaliyet açısından da zengin bir dönem geçirmelerini sağlamaktadır. Yaz kampları genellikle içerisinde aktivite olarak Disneyland ve Universal Studios gezileri gibi öğrencilerin hayallerini süsleyen etkinlikleri barındırır.

Daha büyük yaşta lisans veya yüksek lisans eğitimine katılmak isteyen öğrencilerin de metropol şehri olması sebebiyle iş imkanlarından faydalanması öğrencilerin yine tercihlerinde Los Angeles’i üst sıralara çıkarmaktadır. Sahile yakın olmak isteyen ama metropol havasından kopmak istemeyen öğrenciler için en önemli yerlerden biri olarak Los Angeles’i gösterebiliriz.

Los Angeles Genel Ürün Fiyatları

 • McDonalds Menü: 8 USD
 • Starbucks Latte: 4.83 USD
 • Yumurta (12’li): 3.24 USD
 • Pirinç (1kg): 3.62 USD
 • Muz (1kg): 2.00 USD
 • Benzin (1 litre): 1.02 USD

Los Angeles Okulları

Los Angeles’te sayısız okul bulunmaktadır. Özellikle dünyanın en iyi üniversitelerinden olan UCLA’nın burada bulunması dünyanın her yerinden öğrenci çekmektedir. UCLA’da türk öğrencilerin sertifika programlarına katılması tarafımızca sağlanabilmektedir. Ayrıca okulumuza genç yaştaki öğrencileri yaz kampına göndererek gerçek bir Amerika üniversite deneyimi yaşatabilmekteyiz. Burada kodlama kamplarından dünyanın en ünlü işletme fakültelerinde genç öğrencilerimiz yaz kampı eğitimi alabilmektedir. Buradan alacakları diplomalar ileride üniversiteyi yurt dışında okumak isteyecek öğrenciler için burs imkanı ve kabul kolaylığı gibi kapıları açacaktır.

Los Angeles Dil Okulları

En çok tercih edilen dil okullarının tamamının kampüsü burada bulunmaktadır. Dünyanın her yerinde kampüsü bulunan:

gibi okulların yanı sıra butik ve Los Angeles’a özgü okullarda bulunmaktadır. Bu okulların tamamında sene boyunca çok özel indirim fırsatları olmaktadır ve tüm öğrencilerimizin indirimden faydalanması sağlanmaktadır.

Los Angeles Üniversiteleri

UCLA gibi çok önemli ve prestijli bir üniversitenin bu şehirde bulunması tüm öğrenciler için dikkat çekici bir detaydır. Bununla birlikte lise diploması ile sınavsız kabul eden American Collegiate, Los Angeles öğrenciler için en iyi seçeneklerden biri olarak bilinmektedir. Birçok sanat okulu ve film akademisinin de bulunduğu Los Angeles’te eğitim almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Los Angeles’a Ulaşım

Dünyanın en popüler şehirlerinden biri olan bu büyük Melekler Şehri’nde; Los Angeles Uluslararası Havalimanı, John Wayne Havalimanı, Burbank Havalimanı ve Ontario Havalimanı olmak üzere dört havalimanı bulunmaktadır. Türkiye’de sadece İstanbul’dan direkt uçuş bulunmaktadır. Ancak aktarmalı uçuşlar direkt uçuşlarına göre çok daha fazladır. Direkt uçuşlar, aktarmalı uçuşlara göre daha çok tercih edilen bir seçenektir. Tercih edilmesinin en önemli sebebi ise direkt uçuşların aktarmalı uçuşlara göre daha kısa sürmesidir. Direkt uçuşlarda yaklaşık 14 saat süren bir uçak yolculuğuyla Los Angeles’a varır iken aktarmalı uçuşlarda bu süre 30 saate kadar çıkabilir. Türkiye’den direkt ve aktarmalı uçuşların nerdeyse hepsi dünyanın en büyük üçüncü havalimanı olan Los Angeles Uluslararası Havalimanına inişlerini gerçekleştirmektedir. Havalimanı ise şehir merkezine yaklaşık 28 kilometre uzaklıktadır.

Los Angeles büyük bir alana sahip bir şehir olmasından dolayı insanlar çoğunlukla her yere araba kullanarak gitmeyi tercih eder. Toplu taşıma maalesef çok gelişmemiştir. Bu yüzden de gelen insanların havalimanından şehir merkezine ulaşım seçenekleri kısıtlıdır.

Otobüs

En çok tercih edilen seçenek olan LAX FlyAway ismindeki bu otobüsler Los Angeles’ta ki dört ana merkeze kolaylıkla ulaşım sağlamaktadır. Gideceğiniz yere göre bilet fiyatları farklılık göstermektedir ancak diğer seçeneklere göre en ucuz ve rahat yolculuk edeceğiniz bir araçtır.

 • Hollywood - $8.00
 • Long Beach - $9.00
 • Union Station - $9.75
 • Van Nuys - $9.75

Bu biletleri ise internet üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz.

Shuttle

En çok tercih edilen ikinci seçenek ise Shuttle servislerdir. Bu servisleri kullanarak öğrenciler gidecekleri yerlere kolaylıkla ulaşılabilir. Bu servislerin biletlerini ise internetten kolayca satın alabilirsiniz. Bilet fiyatları gideceğiniz yerin uzaklığına göre değişmektedir. Biletler yaklaşık $15-$30 aralığında değişim göstermektedir.

Taksi

En az tercih edilen seçenek olan taksi ile ücretlendirme yaklaşık $30-$100 arasında değişmektedir.

Uber

En yaygın ve önerdiğimiz seçeneklerden birisidir. Telefonuna kuracağınız uygulama ile iner inmez LAX internetine bağlanarak ilk UBER deneyiminizi yaşayabilirsiniz. Bulunduğunuz veya gideceğiniz bölgedeki yoğunluğa göre UBER seçeneği taksilere göre çok daha uygun fiyatlıdır.

Los Angeles- İstanbul arası uçuşlar ise yaklaşık 6.000₺ ile 12.000₺ arasındadır.

Los Angeles’te Konaklama

Dünyanın spordan sinemaya kadar merkezi olarak kabul edilen bu şehir, herkesin hayallerini süsleyen, insanların yeryüzünde en merak ettikleri gezip görmek istedikleri bir yer olarak bilinmektedir. Okyanusa kıyısı olan Melekler Şehri içinde dünyaca ünlü Hollywood’u barındırmak insanların bu şehre gitmesi için de bir sebeptir. Hem anadili İngilizce olan bir yerde eğitim görmüş olup sadece okul da değil sosyal hayatlarında İngilizceyle iç iç olacakları bir yer olan Los Angeles’te birçok konaklama seçeceği bulunmaktadır.

En çok tercih edilenler ise;

 • Öğrenci Yurtları
 • Ev kiralama veya oda kiralama (Airbnb ile)

En çok tercih edilen öğrenci yurtları

 • LA Student Dorm
 • The King Housing
 • FIDM
 • Student Residence Hall
 • LA Mirada

En çok tercih edilen seçenek olan öğrenci yurtları, öğrenciler için en rahat, temiz ve güvenilir tercihtir. Bunun birinci sebebi yurtların düzenli bir şekilde temizlenmesi, öğünlerini öğrencilere hazır bir şekilde sunabilmesi ve en önemlisi de bu büyük şehirde güvenli bir şekilde kalabileceği bir yer olmasıdır. İkinci bir sebep ise birçok farklı ülkeden gelen insanlarla bir arada sosyalleşerek günlük hayatlarında da İngilizcelerini geliştirme şansları yakalayacaklardır.

İkinci en çok tercih edilen seçenek ise ev veya oda kiralamadır. Los Angeles gibi büyük ve pahalı bir şehirde çoğunlukla oda kiralayarak hem ev hayatını yaşayıp hem de ev kiralamaya göre daha uygun bir fiyata bu şansı yakalamış olacaklardır.

Los Angeles’ta Ulaşım

Geniş alanlara yayılan bu şehirde maalesef diğer şehirlere göre ulaşım çok gelişmemiştir. İnsanlar çoğunlukla bir yerden biri yere giderken özel araç veya UBER ile gitmeyi tercih ediyorlar.

Metro

Sabah 6’da başlayarak gece 12’ye kadar süren en çok kullanılan toplu taşıma aracı olan metro altı hattan oluşmaktadır.

Bu hatlar ise;

 • RED LINE; bu hattı kullanarak Downtown LA, Hollywood, Chinatown gibi birçok yere ulaşabilirsiniz.
 • GOLD LINE; bu hattı kullanarak; Irwindale, East Los Angeles, Little Tokyo gibi önemli yere ulaşım sağlanır.
 • PURPLE LINE; bu hattı kullanarak; Koreantown, Servis Downton gibi yerelere ulaşım sağlamaktadır.
 • BLUE LINE; bu hattı kullanarak Watts, Long Beach gibi güzel yerleri ziyaret edebilirsiniz.
 • GREEN LINE ise havalimanından Norwark istikametinde kullanılan bir hattır.
 • EXPO LINE kullanarak ise USC ve Santa Monica gibi birçok yeri ziyaret amaçlı kullanabilirsiniz.

Tek kullanımlık bilet $1.75
Günlük sınırsız kullanım ise; $7.00
Öğrenciler için; $2.50
Aylık bilet; $100
Öğrenciler için ise; $43

Taksi

En çok tercih edilen ulaşım araçlarından biridir. ancak randevu sistemi ile çalışır. Ve gideceğiniz yere göre fiyatlar değişiklik gösterir.

UBER

Hem çok para vermek istemeyip hem de rahat yolculuk yapmak isteyenler için en iyi seçenek olan Uber’i uygulamasından rahatlıkla kullanarak yolculuk yapabilirsiniz.

Los Angeles’te Gezilecek Yerler

HOLLYWOOD

Sinema, film denildiğinde akla ilk gelen ve dünyanın en önemli ve en popüler yerlerinden biri olan Hollywood Los Angeles gittiğinizde kesinlikle ilk gidip görülmesi gereken yerlerdir.

UNIVERSAL STUDIOS

Dünyaca ünlü birçok filmin yaratıldığı yer olan bu stüdyoları gezerek bu stüdyolarda bu filmlerin nasıl yaratıldığı, çekildiğini, oluşturulduğunu görebilirsiniz. Bu stüdyoları gezmek isterseniz Universal Stüdyosu’nun kendi turlarını internet üzerinden satın alarak bu maceranın bir parçası olabilirsiniz.

Turların fiyatları $100’dan başlamaktadır.

SANTA MONICA

Büyük Okyanus boyunca uzanan güzel sahiliyle, okyanusa girebileceğiniz güzel bir plajlarıyla ve büyük Pier kısmıyla bilinen bu sahil kasabası Los Angeles’ın en eğlenceli yerlerinden biridir.

MALIBU

Los Angeles diğer sahil kasabalarına göre daha sakin, temiz ve tam anlamıyla bir tatil yeri olarak bilinir. Sörfçülerin merkezi olarak bilinen bu kasaba sahile inşa edilen mükemmel evleriyle de en çok dikkat çeken yerlerden biri olmuştur.

BEVERLY HILLS

ABD’nin en pahalı yerlerinden biri olan Beverly Hills bölgesinde birçok ünlü restoran ve mağaza yer almaktadır. Buradaki fiyatlar diğer yerlere göre çok daha fazladır. Ama yine de gidip görülmesi gereken yerlerden biridir. Birçok ünlünün de yaşadığı yer olarak bilinen bu bölge yürüyüş için çok uygun bir yerdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz