Kuruluş Yılı: 1990

Üniversite Türü: Devlet

Total Öğrenci: 3500+

Yabancı Öğrenci: 300+

University of Northern British Columbia, sağlık, kültür, iş ve çevreyi keşfeden olağanüstü lisans ve lisansüstü öğrenim fırsatları ile ulusal ve uluslararası alanda tanınan bir okuldur. Kanada'nın Maclean dergisi, UNBC'yi arka arkaya on yıl boyunca ülkenin en iyi küçük çaplı üniversiteleri arasında ilk 3 sırada göstermiştir. UNBC, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora alanlarında uluslararası öğrencilere eksiksiz bir program yelpazesi sunmaktadır. UNBC’deki öğrenci topluluğu, arkadaş canlısı, sosyal ve destekleyici bir ortama ev sahipliği yapmaktadır.

Okulun Prince George kampüsü, batıdan Prince George şehrine bakan Cranbrook Tepesi'nde yer almaktadır ve yenilikçi mimarisi ile ünlüdür. Michael Green Architecture tarafından tasarlanan ödüllü Ahşap Inovasyon ve Tasarım Merkezi, tamamlandığında dünyanın en yüksek modern ahşap yapısı oldu ve ahşap kullanımıyla ilgili araştırma ve eğitim için bir tesis olarak hizmet veriyor.

UNBC'deki binalar kuzeyi temsil edecek şekilde tasarlanmıştır. Canfor Kış Bahçesi alanı, batı kıyısındaki yağmur ormanlarını temsil eden ahşap kafeslerden oluşan bir tavanın altında akan mavi bir merdivene sahiptir. Kafeterya, Northern British Columbia’nın engebeli kıyı şeridini temsil eden bir deniz feneri tasarımına sahiptir. Diğer bir yapısal özellik olan bir çift üçgen cam tepe, dağları temsil ediyor ve UNBC Kitabevi'nin üzerinde tavan penceresi işlevi görüyor.

Neden University of Northern British Columbia

Öğrenci Yaşamı:

UNBC'deki Student Life departmanı, öğrencilerin deneyimlerini zenginleştiren eğlenceli öğrenci etkinlikleri geliştirir ve uygular. Buna ek olarak, çok sayıda öğrenci tarafından işletilen kulüp, okul içi yarışmalar ve sayısız açık hava etkinliği sunmaktadır. UNBC'de yaşam eğlenceli, destekleyici ve sosyaldir.

Eğitime Bağlılık:

Kanada'nın en iyi küçük, araştırma üniversitelerinden biridir ve küresel toplulukta aktif bir katılımcıdır. Uluslararası eğitime olan bağlılıkları, kurumun öğretim, araştırma ve hizmet misyonlarına yansımaktadır.

University of Northern British Columbia Fiyat

Bölüm ve burs bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Fiyatlar bölüm ve program türüne göre değişiklik göstermektedir.

Yıllık Ortalama Okul Ücreti: $17,626.00 CAD

Yıllık Ortalama Yaşam Maliyeti: $12,960.00 CAD

Başvuru ücreti: 125-153 CAD (programlar arası değişkenlik göstermektedir)

Öğrenci Hayatı

Halk arasında NUGSS olarak bilinen Kuzey Lisans Öğrenci Topluluğu, Northern British Columbia’daki lisans öğrencilerini temsil eder. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan NUGSS, tüm UNBC kampüslerindeki tüm lisans öğrencilerine hizmet eder ve onları temsil eder. Dernek, kampüsteki öğrenci kuruluşlarını yönetir, sağlık ve diş hekimliği planını sağlar ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapar. Yıllık NUGSS etkinlikleri arasında Backyard BBQ, Jump Back to NYE ve Final Affair yer alır.

1997 yılında kurulan Northern British Columbia Graduate Student Society (NBCGSS), yaklaşık 750 tam zamanlı ve yarı zamanlı yüksek lisans öğrencisini temsil eder. NBCGSS her yıl belli dönemlerde yarı resmi yarışmalar, kayak gezisi ve yaz gezisi gibi etkinlikler düzenler. NBCGSS, British Columbia Öğrenciler Federasyonu'nun (BCFS) bir üyesidir.

Bilgi ve İstatistikler

 • Akademik programlardaki toplam öğrenci sayısı: 3,570
 • Toplam lisans öğrencileri: 2.829
 • Toplam lisansüstü öğrencileri: 599
 • Uluslararası öğrenciler: % 11.1
 • Tam zamanlı öğretim üyeleri: 159
 • Yarı zamanlı öğretim üyeleri: 191
 • Akademik olmayan personel: 502
 • Toplam mezun sayısı: 14.140
 • Verilen toplam sertifika: 15.973
 • Araştırma fonu: 9+ Milyon Dolar
 • Genel işletme bütçesi: 99,7 Milyon Dolar

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Algonquin koleji kampüs içi

Algonquin Koleji

Algonquin Koleji, Kanada’da yer alan 11 politeknik kolejden biridir. Uluslararası öğrencilerin istihdam odaklı bir eğitimin tüm avantajlarından[...]

Devamı

Conestoga College

Conestoga College

1967 yılında kurulan Conestoga College, öğrenci, endüstri ve toplum ihtiyaçlarına cevap veren kariyer odaklı eğitim sunmayı taahhüt eden[...]

Devamı

Centennial College

Centennial College

Centennial College, Ontario'nun ilk kolejidir. 1966 yılında kurulmuş ve öncelikle Büyük Toronto Bölgesi'nin doğu kısmına dört kampüs ve yedi[...]

Devamı

Georgian College

Georgian College

Georgian College, yerel ve uluslararası işverenlerle en iyi ortaklıkları çeker ve öğrenci iş deneyiminde liderdir. Ontario'nun merkezindeki yedi[...]

Devamı