University Canada West, Kanada’da Vancouver şehrinin merkezinde 2004 yılında kurulan, modern ve kariyer odaklı bir üniversitedir. Dünyanın 34 farklı ülkesinden gelen binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmış olan University Canada West; işletme odaklı programları ile, öğrencilerini iş hayatına en iyi şekilde hazırlamayı ve bir diplomadan daha fazlasını sunmayı amaçlamaktadır.

Neden University Canada West?

 • Vancouver'ın merkezinde kariyer odaklı bir üniversite
 • Global iş dünyasının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış uygulamalı eğitim programları
 • Öğrenci deneyimini arttıracak düşük sınıf mevcudu
 • İş hayatının içinden gelen tecrübeli akademik kadro
 • ACBSP onaylı MBA ve Ticaret Lisans programları
 • Sınavsız ve esnek başvuru şartları
 • Yılda 4 farklı başlangıç tarihi (Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim)
 • MBA Foundation programı sayesinde yeterli iş deneyimi veya yüksek not ortalaması olmayan öğrenciler için kabul imkanı
 • Eğitim süresince yarı zamanlı ve mezuniyet sonrası 3 yıla kadar tam zamanlı çalışma iznine başvuru hakkı

Sunulan Programlar

UCW, Kanada Milli Eğitim Bakanlığı ve British Columbia Eyaleti tarafından Lisans ve Yüksek Lisans Diploması vermek üzere onay almış olup, Ticaret lisans programı ve MBA programları, tüm dünyadaki işletme programlarının kalitesini belirleyen ACBSP (Accreditation Council for Business School and Programs) onaylıdır. Aynı zamanda UCW programları, “BC Council on Admissions & Transfers system (BCCAT)” , BC Government’s Degree Quality Assessment Board (DQAB) , The Education Quality Assurance (EQA) ve Languages Canada tarafından akredite edilmiştir.

UCW bünyesinde minimum 2 yıllık bir programı başarı ile tamamlayan öğrenciler, eğitimleri süresince yarı zamanlı, mezuniyet sonrasında ise 3 yıla kadar tam zamanlı çalışma izni alma şansına sahiptirler.

Lisans ve ön lisans programlarında 20.000 CAD’a, MBA programında 10.000 CAD’a varan burs imkanları bulunmaktadır.

Programlar;

 • MBA - İşletme Yüksek lisansı
 • Ticaret Lisans Programı
 • İşletme İletişimi Lisans Programı
 • Sosyal Bilimler Ön Lisans Programı
 • MBA Hazırlık
 • Üniversite Erişim Programı (İngilizce Hazırlık)

MBA - İşletme Yüksek Lisansı

Program, toplam 45 kredilik 4 dönemden oluşmaktadır. Öğrenciler, bu program sayesinde zorlu durumlarla başa çıkmayı, sorunlar karşısında faydalı çözümler üretmeyi ve bilinçli kararlar alarak firmalarının başarısını artırmayı öğrenecektir. Global iş dünyasında faaliyet gösteren, modern çağın işletmelerine uygun ekip becerilerini geliştiren ve herkesin eşit olduğu bir öğrenme ortamı sunan ekip çalışmaları MBA programının ayrılmaz bir parçasıdır. MBA programı; Pazarlama, Finans veya Liderlik alanlarının herhangi birinden 3 seçmeli ders alarak konuyla ilgili daha fazla bilgi ve beceri sahibi olmanızı sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Program, kazanılan yeni becerilerin gerçek dünyada uygulanmasını sağlayacak büyük bir araştırma projesi yapma seçeneği de sunmaktadır.

Kabul Şartları

 • IELTS Academic 6.5 seviyesi İngilizce belgesi
 • Minimum not ortalaması: 3.0
 • Yetersiz İngilizcesi olan öğrencilere dil hazırlık fırsatı
 • Yetersiz not ortalaması olan öğrencilere MBA hazırlık eğitimi

Program Ücreti: 36.840 CAD

Burs imkanı: 10.000 CAD’a kadar burs imkanı

Sosyal Bilimler Ön Lisans Programı

Sosyal Bilimler Ön Lisans programı; yazma, iletişim, araştırma ve ekip performansı alanlarındaki temel becerileri edindirmek amacıyla tasarlanmış disiplinler arası bir eğitimdir. Öğrencilerin lise sonrası eğitimleri için belirledikleri hedeflere ulaşmaları için özel olarak hazırlanan bu 60 kredilik program sizi orta öğretim sonrası eğitime veya doğrudan iş gücüne girmeye hazırlar.

Bu programı bitiren mezunların geliştirmesi amaçlanan özellikleri;

 • Eleştirel düşünme ve problem çözme
 • Etkili yazılı ve sözlü iletişim
 • İşbirliği içinde çalışma yeteneği
 • Araştırma ve değerlendirme becerileri
 • Matematiksel ve bilimsel akıl yürütme
 • Bilginin analizi, sentezi ve entegrasyonu
 • Gelişmiş okuma anlama

Program ücreti: 36.540 CAD

Burs imkanı: 20.000 CAD’a kadar burs imkanı

İşletme İletişimi Lisans Programı

İşletme İletişimi Lisans programı teorik ve pratik becerilerin yanı sıra medya, kültürel çalışmalar ve iş bilginizi geliştirecek disiplinlerarası bir programdır. Bu program boyunca öğrenilen iletişim yöntemleri ve medya eğitimi öğrencileri mesleki yazma, gazetecilik, halkla ilişkiler, iletişim ve reklamcılık kariyerine yönlendirmektedir.

Program ücreti: 73.080 CAD

Burs imkanı: 20.000 CAD’a kadar burs imkanları

Ticaret Lisans Programı

120 krediden oluşan Ticaret Lisans Programı ACBSP tarafından akreditedir. Genel işletme derslerine ek olarak, öğrencileri gerçek iş dünyasına hazırlayan pazarlama, operasyon yönetimi, insan kaynakları , kitle iletişimi gibi yeni nesil dersleri de içeren bir programdır.
Bu program, modern iş hayatının en ince detayına kadar anlaşılabilmesi için teorik ve pratik öğrenmeyi bir araya getirmektedir. Bu program sayesinde öğrenciler, çok kültürlü bir ortamda etkin bir şekilde iletişim kurabilmek için ihtiyaçları olan eleştirel düşünme becerisinin yanı sıra ekip oluşturma yöntemlerini de öğrenmektedirler.

Program ücreti: 73.080 CAD

Burs imkanı: 20.000 CAD’a kadar burs imkanları

MBA Hazırlık

Mesleki veya akademik eksikliği olan öğrencilerin MBA programına başlayabilmeleri için 12 hafta süren MBA hazırlık eğitimi almaları gerekmektedir. Öğrenciler MBA programına katılmak için üç MBA Hazırlık kursunu tamamlamaları gerekmektedir. Her hazırlık dersinde B veya daha yüksek bir not almaları gerekir.

Başvuru yapılırken tüm gerekli belgeler ile başvuru yapılır. Sonucunda öğrencinin hazırlık alıp almayacağı belli olur.

Ücretsiz başvuru imkanıyla öğrenciler burs durumlarını ve hazırlık alıp almayacaklarını öğrenebilirler.

MBA hazırlık ücreti: 7.375 CAD

Üniversite Erişim Programı

Lisans veya MBA programına giriş için minimum İngilizce dil gereksinimlerini karşılayamadıysanız, İngilizce becerilerinizi geliştirebilir ve University Canada West'teki derecenize hak kazanabilirsiniz. Languages Canada tarafından akredite edilen Üniversite Erişim Programı, İngilizce konuşulan bir kurumda üst düzey eğitim için ihtiyacınız olan her şeyi kapsar. Program, akademik İngilizce üzerine odaklanmaktadır. Ayrıca makale yazma, araştırma yöntemleri, not alma, eleştirel düşünme, seminer veya öğretici tartışma gibi belirli akademik becerileri de içermektedir.

Program Süresi;

 • IELTS’den 5.0 alan öğrenciler için 9 ay
 • IELTS’den 5.5 alan öğrenciler için 6 ay
 • IELTS’den 6.0 alan öğrenciler için 3 ay

Program Ücretleri;

 • 3 aylık ücret: 5.195 CAD
 • 6 aylık ücret: 10.390 CAD
 • 9 aylık ücret: 15.585 CAD

Anlaşmalı Dil Okulları

İngilizceleri yeterli olmayan öğrenciler, okulun bünyesindeki üniversite erişim programı dışında anlaşmalı dil okullarında da eğitim alabilirler.

Öğrenciler dilerse IELTS sınavına girer sonucuna göre bir süre belirlenir, bu eğitim süresine göre dil okullarında eğitim alırlar. Ya da dil okullarının kendi sınavlarına girerler, çıkan sonuca göre bir süre belirlenir ve o süre kadar eğitim alırlar. Eğitimlerini bitirdiklerinde aldıkları sertifika ile programa katılabilirler.

Öğrenciler dil eğitimlerini yüz yüze veya dilerlerse çok daha uygun fiyata online olarak da alabilirler.

University Canada West’in anlaşmalı olduğu bazı dil okulları;

 • Kaplan International
 • ILAC
 • EC English
 • ILSC
 • TLG Canada

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Yurt dışında Lisans eğitimi ücretleri Diploma programlarına göre daha yüksek maliyete sahiptir. Aynı zamanda diploma programları sizi iş dünyasına hazırlayan kısa süreli kompak eğitim anlayışına sahip, eğitim sonrası staj zorunluluğu bulunan programlardır. Özellikle Kanada’da lisans eğitimi daha çok akademik alanda ilerlemek isteyen öğrencilerin tercih ettiği, diploma programları ise iş dünyasına girmek isteyen öğrencilerin rağbet gösterdiği eğitimlerdir.

Kanada’da seçeceğiniz sertifika programı co-oplu ise eğitim sonrası staj imkanı sağlanmaktadır ancak staj garantisi her okulda bulunmamaktadır. Ayrıca her stajda maaş garantisi bulunmamaktadır.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için başlıca üç sebep şunlardır:

 • Türkiye’de sınav stresi yaşamadan, lise not ortalamanıza göre yurt dışında bir çok üniversiteden kabul alabilirsiniz.
 • Türkiye’de ortalama bir özel üniversiteyle aynı fiyata yurt dışında iyi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz.
 • Yurt dışındaki bir üniversiteden alacağınız diploma ve yabancı dil yeterliliği sayesinde Türkiye’de veya yurt dışında en iyi firmalarda iş bulabilirsiniz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını ve üniversitelerini iyi araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Türkiye’ye kıyasla yurt dışındaki üniversitelerde çok sayıda seçim yapabileceğiniz bölüm bulunur. Birçok araştırma konusunun alt dalları bulunur ve bu alt dallar 2,3 ve 4 yıllık bölümler olarak okunabilir. Bölüm seçimi yapmadan önce alacağınız derslerin içeriklerini iyi incelemek gerekir.

Yurt dışında lisans eğitimleri seçeceğiniz ülke ve bölüme göre 3 veya 4 yıl sürmektedir.

Tercih ettiğiniz ülkeye ve okula göre üniversite ücretleri değişkenlik gösterir. Örneğin; Amerika’da üniversite eğitimi yıllık 9.500 USD’den, İrlanda’da yıllık 9.000 Euro’dan, İngiltere’de yıllık 10.000 GBP’den ve Kanada’da ise yıllık 16.000 CAD’den başlamaktadır.

Yurt dışında yalnızca yıllık harç ücreti vererek ücretsiz üniversite okuyabileceğiniz ülkeler kısıtlıdır. Bu ülkelerden bazıları; Finlandiya, Norveç, Almanya, Avusturya ve Fransa’dır.

Okulların kendine ait aile yanı veya yurt konaklaması seçenekleri bulunur. Bunlar haricinde öğrencilerin büyük bir çoğunlu oda ve ev kiralama seçeneklerini de tercih etmektedir.

Yurt dışında okurken yasal olarak çalışabileceğiniz ülkeler bulunur. Örneğin; İrlanda, Kanada ve İngiltere’de lisans ve yüksek lisans öğrencileri eğitim alırken yarı zamanlı çalışma iznine sahiptir.

Yurt dışındaki ülkelerde Türkiye’deki gibi bir üniversite sınavı sistemi bulunmadığı için başvuru yapmak için son ana kadar beklememek gerekir. Kontenjanlar başvuru sırası ve yoğunluğuna göre erken zamanda dolabilmektedir. Her okulun güz, bahar, yaz ve kış dönemleri için belirlenen son başvuru tarihleri bulunur. Eğitim almayı düşündüğünüz programın son başvuru tarihine en erken bir yıl, en geç üç ay kala başvurularınızı tamamlamanız gerekir.

Başvuru süreci için genel olarak şu belgeler gerekmektedir:

 • Transkript
 • Lise Diploması
 • İngilizce yeterlilik belgesi (TOEFL veya IELTS)
 • Niyet mektubu
 • Referans mektubu

Yabancı dil bilmeden de başvuru yapılabilir ve şartlı kabulünüz çıkartılabilir. Bazı okulların kendi hazırlık eğitimleri bulunur. Bu eğitimleri tamamlayıp derslerinize başlayabilirsiniz.

Evet başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken bu sınavlara henüz girmediğinizi ancak yakın bir tarihte gireceğinizi taahhüt ederek şartlı kabul alabilirsiniz. Sınav sonucunuzu alıp İngilizce yeterliliğinizi kanıtladıktan sonra okuldan kesin kabulünüz tarafınıza iletilir.

Başvuru, kabul ve kayıt işlemlerinin tamamı online olarak yapılmaktadır.

Kabul mektubunuzu aldıktan sonra eğitim tarihiniz yaklaşınca gideceğiniz ülkenin vizesine başvuru yapmanız gerekir. Vizeye girmeden önce eğitim ücretinizin bir kısmını okula ödemeniz gerekebilir.

Evet, gideceğiniz ülkenin öğrenci vizesine başvurmanız gerekiyor.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yurt dışında birçok ülkede üniversite ücretleri birim fiyat bazında birbirine benzer olsa da kur farkı sebebiyle TL bazında farklılık gösterir. Almanya, Avusturya veya Norveç gibi ücretsiz üniversite eğitim alabileceğiniz ülkeler haricinde, Amerika’da yıllık ortalama 9.500-50.000 USD, İngiltere’de 10.000-32.000 GBP, İrlanda’da 9.500-28.000 Euro ve Kanada’da 15.800-50.000 CAD olarak üniversite ücretleri değişkenlik gösterir.

Çoğunlukla, yurt dışında üniversite eğitimi 3 veya 4 yıl sürer. Ülke bazında farklılık görülürken okul özelinde de süre farklılıkları olabilir. Örnek vermek gerekirse, Amerika ve Kanada’da üniversitelerin çoğu 4 yıl sürerken, İngiltere’de ise genellikle 3 yıl sürmektedir.

Finlandiya, Avusturya, Almanya, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde ücretsiz üniversite eğitimi alınabilir.

Yurt dışında bir üniversitede eğitim almak için, iyi düzeyde lise not ortalaması ve yeterli seviyede yabancı dil bilgisine sahip olmak gerekir.

Sertifika programları, ilgili alanda öğrencilerin iş hayatına hızlıca girip adapte olmalarını sağlamaları üzerine geliştirilen ve buna yönelik müfredata sahip programlardır. Lisans eğitiminden daha alt derecede bir eğitim olduğu için lise mezunu olan ve bir an önce iş hayatına atılmak isteyen öğrenciler için idealdir.

IELTS, TOEFL veya Duolingo gibi İngilizce yeterlilik sınavlarının yanında, bazı bölüm/üniversiteler SAT ve ACT gibi sınavlara da girmenizi ister. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için sınav şartı bulunmaz. İyi düzeyde lise not ortalaması ve İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmek gerekmektedir.

Hayır, yurt dışında üniversite eğitimi almak için YKS sınavına girmek zorunlu değil. İyi seviyede lise not ortalaması ve İngilizce yeterliliğe sahip tüm adaylar yurt dışında YKS sınav sonucu gözetilmeden üniversite eğitimi alabilir. Almanya bu konuda istisna dışında sayılabilir, Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen adaylar YKS sınavına girmiş, tercih yapmış ve Almanya’da okumak istediği bölüme Türkiye’de herhangi bir üniversitede yerleşmiş olması gerekmektedir.

Yurt dışında üniversite eğitimi alabilmek için 100 üzerinden minimum 60 lise not ortalamasına sahip olmak gerekir. Daha düşük not ortalamasına sahip adayların kabul alabileceği üniversiteler limitlidir, bu konu hakkında danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikle eğitim alınmak istenen üniversite türüne karar verilmeli (eyalet üniversitesi, devlet üniversitesi, özel üniversite vs) ardından gerekli sınav ve hazırlıklara karar verilmelidir.

En erken başvurulması gereken ülkeler arasındadır. Diploma türüne göre değişkenlik gösterir ve başvurulan okul türüne göre aktiviteler (lise sürecinde yapılan) istenilebilir. İngilizce yeterlilik ve diploma notu en önemli kriterler arasındadır.

Kanada’da yıllık ortalama üniversite ücretleri 15.000-50.000 CAD arası değişir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Lakehead Üniversitesi Kampüsü

Lakehead University

Lakehead University, öğrencilerin gelişmesine olanak tanıyan, destek ve eğitime kişiselleştirilmiş yaklaşım sunan bir okuldur. Aynı zamanda[...]

Devamı

Conestoga College

Conestoga College

1967 yılında kurulan Conestoga College, öğrenci, endüstri ve toplum ihtiyaçlarına cevap veren kariyer odaklı eğitim sunmayı taahhüt eden[...]

Devamı