University Canada West, Kanada’da Vancouver şehrinin merkezinde 2004 yılında kurulan, modern ve kariyer odaklı bir üniversitedir. Dünyanın 34 farklı ülkesinden gelen binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmış olan University Canada West; işletme odaklı programları ile, öğrencilerini iş hayatına en iyi şekilde hazırlamayı ve bir diplomadan daha fazlasını sunmayı amaçlamaktadır.

Neden University Canada West?

 • Vancouver'ın merkezinde kariyer odaklı bir üniversite
 • Global iş dünyasının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış uygulamalı eğitim programları
 • Öğrenci deneyimini arttıracak düşük sınıf mevcudu
 • İş hayatının içinden gelen tecrübeli akademik kadro
 • ACBSP onaylı MBA ve Ticaret Lisans programları
 • Sınavsız ve esnek başvuru şartları
 • Yılda 4 farklı başlangıç tarihi (Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim)
 • MBA Foundation programı sayesinde yeterli iş deneyimi veya yüksek not ortalaması olmayan öğrenciler için kabul imkanı
 • Eğitim süresince yarı zamanlı ve mezuniyet sonrası 3 yıla kadar tam zamanlı çalışma iznine başvuru hakkı

Sunulan Programlar

UCW, Kanada Milli Eğitim Bakanlığı ve British Columbia Eyaleti tarafından Lisans ve Yüksek Lisans Diploması vermek üzere onay almış olup, Ticaret lisans programı ve MBA programları, tüm dünyadaki işletme programlarının kalitesini belirleyen ACBSP (Accreditation Council for Business School and Programs) onaylıdır. Aynı zamanda UCW programları, “BC Council on Admissions & Transfers system (BCCAT)” , BC Government’s Degree Quality Assessment Board (DQAB) , The Education Quality Assurance (EQA) ve Languages Canada tarafından akredite edilmiştir.

UCW bünyesinde minimum 2 yıllık bir programı başarı ile tamamlayan öğrenciler, eğitimleri süresince yarı zamanlı, mezuniyet sonrasında ise 3 yıla kadar tam zamanlı çalışma izni alma şansına sahiptirler.

Lisans ve ön lisans programlarında 20.000 CAD’a, MBA programında 10.000 CAD’a varan burs imkanları bulunmaktadır.

Programlar;

 • MBA - İşletme Yüksek lisansı
 • Ticaret Lisans Programı
 • İşletme İletişimi Lisans Programı
 • Sosyal Bilimler Ön Lisans Programı
 • MBA Hazırlık
 • Üniversite Erişim Programı (İngilizce Hazırlık)

MBA - İşletme Yüksek Lisansı

Program, toplam 45 kredilik 4 dönemden oluşmaktadır. Öğrenciler, bu program sayesinde zorlu durumlarla başa çıkmayı, sorunlar karşısında faydalı çözümler üretmeyi ve bilinçli kararlar alarak firmalarının başarısını artırmayı öğrenecektir. Global iş dünyasında faaliyet gösteren, modern çağın işletmelerine uygun ekip becerilerini geliştiren ve herkesin eşit olduğu bir öğrenme ortamı sunan ekip çalışmaları MBA programının ayrılmaz bir parçasıdır. MBA programı; Pazarlama, Finans veya Liderlik alanlarının herhangi birinden 3 seçmeli ders alarak konuyla ilgili daha fazla bilgi ve beceri sahibi olmanızı sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Program, kazanılan yeni becerilerin gerçek dünyada uygulanmasını sağlayacak büyük bir araştırma projesi yapma seçeneği de sunmaktadır.

Burssuz program ücreti;

1. yıl: 21.060 CAD

2. yıl: 14.040 CAD

Toplam ücret: 35.100 CAD

Burs olanakları;

10.000 CAD’a varan burs seçenekleri

Sosyal Bilimler Ön Lisans Programı

Sosyal Bilimler Ön Lisans programı; yazma, iletişim, araştırma ve ekip performansı alanlarındaki temel becerileri edindirmek amacıyla tasarlanmış disiplinler arası bir eğitimdir. Öğrencilerin lise sonrası eğitimleri için belirledikleri hedeflere ulaşmaları için özel olarak hazırlanan bu 60 kredilik program sizi orta öğretim sonrası eğitime veya doğrudan iş gücüne girmeye hazırlar.

Bu programı bitiren mezunların geliştirmesi amaçlanan özellikleri;

 • Eleştirel düşünme ve problem çözme
 • Etkili yazılı ve sözlü iletişim
 • İşbirliği içinde çalışma yeteneği
 • Araştırma ve değerlendirme becerileri
 • Matematiksel ve bilimsel akıl yürütme
 • Bilginin analizi, sentezi ve entegrasyonu
 • Gelişmiş okuma anlama
Burssuz program ücreti;

1. yıl: 20.880 CAD

2. yıl: 13.920 CAD

Toplam ücret: 34.800 CAD

Burs olanakları;

20.000 CAD’a varan burs seçenekleri

İşletme İletişimi Lisans Programı

İşletme İletişimi Lisans programı teorik ve pratik becerilerin yanı sıra medya, kültürel çalışmalar ve iş bilginizi geliştirecek disiplinlerarası bir programdır. Bu program boyunca öğrenilen iletişim yöntemleri ve medya eğitimi öğrencileri mesleki yazma, gazetecilik, halkla ilişkiler, iletişim ve reklamcılık kariyerine yönlendirmektedir.

Burssuz program ücreti;

1. yıl: 20.880 CAD

2. yıl: 20.880 CAD

3. yıl: 20.880 CAD

4. yıl: 6.960 CAD

Toplam ücret: 69.600 CAD

Burs olanakları;

20.000 CAD’a varan burs seçenekleri

Ticaret Lisans Programı

120 krediden oluşan Ticaret Lisans Programı ACBSP tarafından akreditedir. Genel işletme derslerine ek olarak, öğrencileri gerçek iş dünyasına hazırlayan pazarlama, operasyon yönetimi, insan kaynakları , kitle iletişimi gibi yeni nesil dersleri de içeren bir programdır.
Bu program, modern iş hayatının en ince detayına kadar anlaşılabilmesi için teorik ve pratik öğrenmeyi bir araya getirmektedir. Bu program sayesinde öğrenciler, çok kültürlü bir ortamda etkin bir şekilde iletişim kurabilmek için ihtiyaçları olan eleştirel düşünme becerisinin yanı sıra ekip oluşturma yöntemlerini de öğrenmektedirler.

Burssuz program ücreti;

1. yıl: 20.880 CAD

2. yıl: 20.880 CAD

3. yıl: 20.880 CAD

4. yıl: 6.960 CAD

Toplam ücret: 69.600 CAD

Burs olanakları;

20.000 CAD’a varan burs seçenekleri

MBA Hazırlık

Mesleki veya akademik eksikliği olan öğrencilerin MBA programına başlayabilmeleri için 12 hafta süren MBA hazırlık eğitimi almaları gerekmektedir. Öğrenciler üç MBA Hazırlık kursunu tamamlama seçeneğine sahiptir. MBA programına kabul edilebilmek için her hazırlık dersinde B veya daha yüksek bir not almaları gerekir.

Toplam ücret: 7.020 CAD

Üniversite Erişim Programı

Lisans veya MBA programına giriş için minimum İngilizce dil gereksinimlerini karşılayamadıysanız, İngilizce becerilerinizi geliştirebilir ve University Canada West'teki derecenize hak kazanabilirsiniz. Languages Canada tarafından akredite edilen Üniversite Erişim Programı, İngilizce konuşulan bir kurumda üst düzey eğitim için ihtiyacınız olan her şeyi kapsar. Program, akademik İngilizce üzerine odaklanmaktadır. Ayrıca makale yazma, araştırma yöntemleri, not alma, eleştirel düşünme, seminer veya öğretici tartışma gibi belirli akademik becerileri de içermektedir.

Program süresi;
 • IELTS’dan 5.0 alan öğrenciler için 9 ay
 • IELTS’dan 5.5 alan öğrenciler için 6 ay
 • IELTS’dan 6.0 alan öğrenciler için 3 ay

3 aylık toplam ücret: 4.950 CAD

6 aylık toplam ücret: 9.900 CAD

9 aylık toplam ücret: 14.850 CAD

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Yurt dışında Lisans eğitimi ücretleri Diploma programlarına göre daha yüksek maliyete sahiptir. Aynı zamanda diploma programları sizi iş dünyasına hazırlayan kısa süreli kompak eğitim anlayışına sahip, eğitim sonrası staj zorunluluğu bulunan programlardır. Özellikle Kanada’da lisans eğitimi daha çok akademik alanda ilerlemek isteyen öğrencilerin tercih ettiği, diploma programları ise iş dünyasına girmek isteyen öğrencilerin rağbet gösterdiği eğitimlerdir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Algonquin koleji kampüs içi

Algonquin Koleji

Algonquin Koleji, Kanada’da yer alan 11 politeknik kolejden biridir. Uluslararası öğrencilerin istihdam odaklı bir eğitimin tüm avantajlarından[...]

Devamı

Centennial College

Centennial College

Centennial College, Ontario'nun ilk kolejidir. 1966 yılında kurulmuş ve öncelikle Büyük Toronto Bölgesi'nin doğu kısmına dört kampüs ve yedi[...]

Devamı