Kuruluş: 1962
Lokasyon: Londra
Öğrenci Sayısı: 8.000
Yabancı Öğrenci Sayısı: 2.000
Son başvuru tarihi: 15 Ocak

Sağlam bir mantığa ve seziye sahipseniz, akademik yeteneğinizin yanı sıra ikna gücünüze ve karşınızdakini etkileyebilme kabiliyetinize güveniyorsanız, okuma, yazma ve araştırma alışkanlığınız güçlüyse, iletişim kurma, eleştirel düşünme ve takım çalışmasına da yatkınsanız; hukuk bölümünü rahatlıkla seçebilirsiniz.

İngiltere, eğitimde dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olarak dünya sıralamalarındaki başarısı, prestijli ve disiplinli eğitim sistemi, çok çeşitli uzmanlık alanlarının yanı sıra huzurlu ve güvenli yaşam koşulları ile Türkiye dahil dünyanın çok çeşitli ülkelerinden öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.

İngiltere’de hukuk eğitimi denince akla ilk olarak; İngiltere’nin hukuk alanında en köklü ve prestijli üniversiteleri arasında yer alan The University of Law gelmektedir.

The University of Law Hakkında

The University of Law, İngiltere'nin hukuk alanında en köklü ve prestijli üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Öğrencilerinin kariyerlerine en iyi başlangıcı yapmalarını sağlamayı hedefleyen, farkındalık yaratarak, eleştirel düşünme becerilerini geliştirerek onları gerçek dünyanın zorluklarına hazırlamaya odaklanan The University of Law, öğrencilerine çok çeşitli lisans veya lisansüstü program seçenekleri sunmaktadır.

120 farklı ülkeden öğrencilerin tercihi olan The University of Law’ın modern ve her türlü donanıma sahip kampüsleri; ticari merkezlere, önde gelen hukuk firmalarına ve ulaşım bağlantılarına yakın mesafede konumlanmaktadır.

Benzersiz bir öğretim yaklaşımına sahip The University of Law, geleceğin avukatları ve iş dünyası liderleri yetiştirilmekte, gerçekçi, modern ve profesyonel bir eğitim vermektedir.
Pratiğe ve işbirliğine dayalı öğrenme konusunda birçok fırsat sunulan üniversitede öğrenciler bolca bire bir ders alma imkanına sahiptir.

Eğitim kadrosunun büyük çoğunluğunu alanında uzmanlaşmış hukuk profesyonelleri oluşan The University of Law’ın kariyer departmanı uzmanları da öğrencilere program sonrası kariyer olanakları konusunda destek vermektedir.

The University of Law, gerekli mesleki yeterliliklere sahip 250’den fazla eğitmenden oluşan öğretim kadrosuyla, bilgi ve pratik becerilere odaklanan bir öğretim metodu ile eğitim vermektedir.

Uluslararası öğrenciler, konaklamadan kariyer desteğine kadar her türlü kişisel, akademik ve mesleki destek hizmetinden faydalanabilmektedir.

71.000’in üzerinde üyesi, İngiltere'nin en geniş hukuk mezun ağına sahip olmasıyla birlikte öğrencilere programları sonrasında sınırsız kariyer olanakları sunmaktadır.

Hukuk ve işletme öğretiminde liderler arasında yer alan The University of Law, Birleşik Krallık, Hong Kong ve Almanya çapında toplam 16 kampüste eğitim vermektedir.

İngiltere’de işletme okumak isteyen öğrencilere de eğitim veren, çok güçlü, tüm yasal donanıma sahip bir kadroya sahip, öğrencilerini iş yaşantısının prensipli, otoriter ve açık bırakmayan birer işletme uzmanına dönüştürmeyi amaç edinen The University of Law, işletme lisans ve yüksek lisans eğitimleri için en doğru seçimdir.

Kalitesi dünyanın tüm ilgili alanlarınca bilinen, ispatlanmış hukuk ve işletme eğitimleri veren The University of Law’da lisans ve yüksek lisans eğitimleri alabilir, online programlara katılabilirsiniz.

Neden The University of Law?

 • İngiltere'nin en büyük hukuk okulu
 • İngiltere'deki en eski hukuk okulu
 • Öğrenci memnuniyeti
 • Tüm eğitmenleri hukuk öğretimi hakkında tutkulu ve nitelikli avukatlardan oluşması
 • Mezunlarının %98'i 9 ay içerisinde istihdam sağlaması
 • İngiltere'deki 100 üst düzey hukuk firmasının 90'ından fazlasıyla çalışması

The University of Law hakkında bilinmesi gerekenler

The University of Law’dan Birleşik Krallık öğrenci anketlerinde kayda değer başarı!

The University of Law, 2019’da Birleşik Krallık çapında gerçekleştirilen Ulusal Öğrenci Anketi’nde 5 kategoride ilk 10’da yer almıştır.

403 seçkin eğitim kurumunun yer aldığı 330.000 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre; The University of Law, öğretim, öğrenim fırsatları, akademik destek, öğrenim kaynakları ve öğrencilerin sesini duyurabilmesi için yaratılan fırsatlar kategorilerinin tamamında ilk 10’da yer alarak adından başarıyla söz ettirmiştir.

Genel sıralamada ise 17. sırada yer alan The University of Law, ulusal anket sonuçlarını referans alarak öğrencilerine en iyi eğitimi sunmak için çalışmaktadır. Pratik ve güncel sektör deneyimine sahip, nitelikli bir eğitmen kadrosuyla eğitim veren The University of Law, öğrencilerini başarılı kariyerler inşa etmeleri için ideal becerilerle donatan, etkili ve köklü bir öğretim tekniği uygulamaktadır.

Neden İngiltere'de Okumalı?

İngiltere, her yıl yüz binlerce üniversite öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır.

Dünyadaki kültür çeşitliliği açısından en zengin ülkelerden biri olan İngiltere'de, üniversite okumak için öğrencilerine hareketli ve öğrenmeye açık bir ortam sunmaktadır.

İngiltere Hakkında

İngiltere; muhteşem tarihi, popüler şehirleri, futbol takımları, farklı ülkelerden gelen insanların oluşturduğu çok kültürlü yapısı ile uluslararası öğrencilerin Amerika’dan sonra en çok tercih ettiği eğitim destinasyonlarından biridir.

İngiltere, Oxford ve Cambridge gibi dünya sıralamalarında ilk 10’da yer alan prestijli ve saygın üniversiteleri ile eğitimde araştırma, yenilik ve yaratıcılığı ön planda tutmakta, mühendislik, tıp ve hukuk alanlarındaki başarıları ile de göz doldurmaktadır.

İngiltere’de Hukuk Eğitimi

İngiltere'de hukuk sistemi, 900 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. İngiltere hukuk sisteminin günümüz Avrupa ve dünya ülkelerinin çoğundaki hukuk sistemlerine de etkisi olduğu aşikardır. Bu sebeple hukuk alanında hem akademik alanda hem de sektörde kariyer yapmak isteyen uluslararası öğrencilerin ilk tercihi İngiltere olmaktadır. Özellikle uluslararası hukuk ve ticaret hukuku ile ilgilenen, bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği İngiltere’de hukuk öğrencilerini sayısız fırsatlar beklemektedir.

Hukuk, kelime anlamı olarak toplumu düzenleyen ve devletin yaptırım gücünü belirleyen yasalar bütünü olarak tanımlanmaktadır. Dünyanın en eski bölümlerinden biri olan Hukuk’un geçmişi Roma İmparatorluğu’na kadar dayanmaktadır.

Hukuk alanında İngiltere’de eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için; İngiltere, köklü geçmişi ile dikkat çeken eğitim kurumlarına ve sistemine sahiptir.

İngiltere'de Hukuk Eğitiminde lisans programları 3 yıl sürmektedir. Hızlandırılmış eğitimlere katılarak 2 yıl gibi kısa bir sürede de öğreniminizi tamamlama şansınız bulunmaktadır.
İngiltere’de akademik yıl Eylül ayında başlamakta ve Temmuz ayına kadar devam etmektedir.

Hukuk eğitiminde sözlü ve yazılı sınavların uygulandığı teorik dersler, stajlar ve araştırma ödevleriyle desteklenmektedir.

Teorik eğitimin 1 yıl sürdüğü hukuk bölümünde uzmanlaşmaya ikinci yılda başlanmaktadır.

İngiltere’de Eğitim Maliyetleri

İngiltere'de üniversiteler, Amerika ve Avustralya gibi ülkelerin üniversitelerine göre daha uygun ücretlere sahip olsa da yaşam maliyetleri daha yüksektir.

Öğrenciler, kampüs içi ve dışında okurken çalışma imkanı bulabilir, bu sayede ekip çalışmasına yatkınlık, sorumluluk bilinci, pratik düşünme ve analitik çözüm üretebilme gibi yeteneklerini geliştirebilir. Öğrenciler ayrıca İngiltere’nin en iyi, en tanınmış hukukçularından ders alma ve hukuk bürolarında staj yapma fırsatına da sahip olabilmektedir.

The University of Law Öğretim Kalitesi

The University of Law’ın en büyük özelliği eğitmenlerinin sektörde aktif iş yapan profesyonellerden oluşmasıdır. Verilen eğitim müfredatı uluslararası hukuk platformlarının tümünde ihtiyacınız olacak nitelikli bilgilere dayanmaktadır. Eğitmenlerin tamamı sektörün tanınan, aranan avukatlarından oluşmaktadır.

Uluslararası öğrenciler, The University of Law’da mesleğine tutkuyla bağlı eğitmenlerin ve her konuda destek vermeye hazır personelin uzmanlığından faydalanmaktadır. The University of Law’ın alanında uzman öğretim kadrosu, işverenlerin mezunlarda aradığı özellikleri çok iyi bilmektedir.

The University of Law’da ufak kampüsler samimi bir ortam yaratırken, sınıflar öğrencilerin eğitmenlerden bolca bire bir ilgi görebilmesine imkan vermektedir. Okul tarafından benimsenen farklı öğrenim teknikleri, öğrencileri başarılı birer avukat veya iş profesyoneli gibi düşünmek ve hareket etmek için gerekli bilgi ve becerilerle donatmak üzere tasarlanmıştır.

The University of Law öğrencileri, üniversitenin hukuk ve işletme alanlarında uzman kariyer danışmanları ekibinden kariyer rehberliği ve tavsiye alma avantajına da sahiptir. Sunulan bire bir kariyer danışmanlığı ve rehberlik hizmetleri, öğrencilere kariyerlerine start vermek için mükemmel bir basamak rolü oynamaktadır.

The University of Law’da tüm dersler, öğrencileri dinamik ve hızlı tempoya sahip profesyonel dünyada öne çıkabilen, kendine güvenen bireyler haline getirmeyi amaçlamaktadır. Benzersiz ve yenilikçi bir öğretim anlayışıyla öğrenciler; problem çözme, eleştirel düşünme, ticari farkındalık ve daha birçok beceriyi geliştirebilmektedir.

Lisans

The University of Law’da uluslararası öğrenciler; işletme, kriminoloji, polislik ve hukuk alanlarında çeşitli lisans programları arasından tercih yapabilmektedir.

Mevcut hazırlık programları akademik programlara dahil edilebilmekte, bu süreçte öğrenciler akademik eğitimleri sırasında ihtiyaç duyacakları temel kavram ve becerileri öğrenmektedir.
The University of Law İşletme Fakültesinde işletme lisans programlarını tamamlayan öğrenciler, işletme yüksek lisans programına ücretsiz olarak devam edebilmektedir. Bu fırsat, yalnızca sonraki adıma devam etme şartına dayalıdır. Ancak, fırsattan yararlanmak için bazı hüküm ve koşullar bulunmaktadır.

Yüksek Lisans

 • İnovatif lisansüstü program seçenekleri arasında şunlar yer alıyor:
 • Hukuk Lisansüstü Diploması (GDL)
 • Hukuk Yüksek Lisans Derecesi
 • Avukatlık Stajı Programı (LPC)
 • Baro Uygulamaları Programı (BPC)
 • Çeşitli LLM, MA, vb. Hukuk Yüksek Lisans Programları
 • Hukuk ve işletme alanlarında çeşitli MSC Yüksek Lisans Programları
 • Liderlik Alanında İşletme Yüksek Lisans Programı

The University of Law Giriş Koşulları

Uluslararası öğrencilerin The University of Law’a kabul edilebilmek için sağlamaları gereken birkaç şart bulunmaktadır.

İngilizce şartları

Öğrencilerden genellikle İngilizce seviyelerini kanıtlamaları talep edilmektedir. Bu, üniversitenin belirlediği minimum şartları karşılayan bir İngilizce yetkinlik belgesi ile mümkün olabilmektedir.

Birleşik Krallık üniversite derecesinin dengi bir akademik yetkinliğe sahip olan ve çoğunluğun İngilizce konuştuğu bir ülkede eğitim almış öğrencilerin İngilizce seviyelerini kanıtlamaları gerekmemektedir.

İngilizce Hazırlık Programları

The University of Law programlarından birinde öğrenim görmek için İngilizcelerini geliştirmeye ihtiyaç duyan öğrenciler, akademik yılın başlangıcından önce gerçekleşen 7-12 hafta sürelik hazırlık programlarına katılabilmektedir.

The University of Law’ın Burs İmkanları

The University of Law, öğrencilerinin öğrenim ve yaşam giderleri konusunda destek olmak amacıyla burs imkanları sunmaktadır.

Belirli ülkelerden gelen uluslararası öğrenciler yıllık 3.000 GBP’ye kadar, lisansüstü seviyesinde öğrenim gören ve mükemmel akademik başarı gösteren uluslararası öğrenciler ise 5.000 GBP’yi bulabilen burs imkanlarından faydalanmaktadır.

Bunun için öğrencilerin birinci sınır bir derece programında veya dengi bir programda öğrenim görüyor olması ve Hukuk Lisansüstü Diploması (GDL), Baro Mesleki Eğitim Programı (BPTC) veya Küresel Muhasebe Yüksek Lisans Programı gibi uygun bir programa devam etmeyi planlıyor olması gerekmektedir.

Seçili işletme yüksek lisans programlarında öğrenim gören ve belirli ülkelerin vatandaşı olan öğrenciler için de 5.000 GBP tutarında burs sağlanabilmektedir.

Kariyer ve İstihdam Edilebilirlik Hizmetleri

Üniversitenin işletme yüksek lisans programlarından bazıları, dokuz ay süreli işe yerleştirme programları da içermektedir. Öğrencilerin daha fazla kariyer fırsatı yaratabilmeleri için akademik bilgilerini pratiğe dökmelerini ve deneyim edinmelerini amaçlayan bu programlar, Kariyer ve İstihdam Ekibi tarafından desteklenmektedir. İşe yerleştirme programları, akademik programların son evresini oluşturmakta ve iş temelli araştırma projesi hazırlanmasını da içermektedir.

Benzersiz bir online danışmanlık ve bilgi merkezi olan, 30 uzmandan oluşan kariyer departmanı öğrencilere hukuk kariyerleri konusunda bire bir destek sağlamakta ve öğrencilere kariyer planlamada yardımcı olmaktadır.

Öğrenciler, The University of Law’da sektörel konferanslar, sunumlar ve etkinliklerle dolu, zengin bir programdan da faydalanabilmektedir.

İngiltere’de hukuk eğitimi almak için nasıl bir hazırlık süreci takip edilmelidir?

İngiltere’de hukuk eğitimi de diğer birçok branş gibi 3 yıl sürmektedir.

Türkiye’den giden öğrencilerin eğitim gördükleri okul, akademik başarı düzeyleri ve girmeyi hedefledikleri okula göre 3 yıllık lisans eğitimi öncesi 1 yıllık akademik hazırlık (foundation) eğitimi almaları gerekmektedir.

İngiltere’de hukuk eğitimi almak, The University of Law’ın giriş koşulları, kariyer seçenekleri ve burs imkanları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz; bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz tüm İngiltere Üniversitelerinden YÖK denkliği alabilirsiniz.

Okurken yarı zamanlı çalışma izniniz bulunmaktadır. (haftada 20 saat)

Burs olanakları bulunmaktadır ancak diğer ülkelere oranla İngiltere öğrencilere çok daha düşük burs vermektedir.

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

İngiltere’de lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler 2 yıllık resmi çalışma iznine sahip olurlar.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

ULAW’da hukuk ve işletme alanlarında eğitim alabilirsiniz.

ULAW’da hukuk eğitimi 3 yıl sürmektedir. İngilizce yeterliliğe sahip olmayan öğrenciler 1 yıl foundation eğitimi alarak 4 yılda mezun olabilirler.

Foundation programı ile birlikte 4 yıllık hukuk lisans eğitimi için, lise not ortalaması 60 ve IELTS sınavından minimum 6.0 puan almak gerekmektedir. 4 yıllık işletme lisans eğitimi için 60 lise not ortalaması ve IELTS sınavından minimum 5.5 puan almak gerekmektedir. Yüksek lisans programları için minimum 2.5 GPA ve 6.5 IELTS puanına sahip olmak gerekir.

1 yıllık fark eğitimi aldıktan sonra Türkiye’de hukuk alanında çalışabilirsiniz.

Birmingham, Bristol, Chester, Guildford, Leeds, London, Manchester, Nottingham, Berlin ve Hong Kong’da kampüsleri bulunmaktadır.

ULAW’dan mezun olan öğrencilerin büyük bir kısmı mezuniyetten sonraki 9 aylık süre içerisinde iş bulabilmektedir.

Evet İngiltere’deki hukuk sistemi Türkiye’ye göre farklılık göstermektedir. İngiltere’de avukatlar Solicitor ve Barrister olarak iki farklı gruba ayrılır. ULAW’dan mezun olup Türkiye’de hukuk alanında çalışmak için 1 yıl fark eğitimi almak gerekmektedir.

Lisans programlarının eğitim ücreti 13.500 GBP-16.400 GBP, yüksek lisans programlarının eğitim ücretleri ise 11.650 GBP-16.750 GBP arasında değişmektedir.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için başlıca üç sebep şunlardır:

 • Türkiye’de sınav stresi yaşamadan, lise not ortalamanıza göre yurt dışında bir çok üniversiteden kabul alabilirsiniz.
 • Türkiye’de ortalama bir özel üniversiteyle aynı fiyata yurt dışında iyi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz.
 • Yurt dışındaki bir üniversiteden alacağınız diploma ve yabancı dil yeterliliği sayesinde Türkiye’de veya yurt dışında en iyi firmalarda iş bulabilirsiniz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını ve üniversitelerini iyi araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Türkiye’ye kıyasla yurt dışındaki üniversitelerde çok sayıda seçim yapabileceğiniz bölüm bulunur. Birçok araştırma konusunun alt dalları bulunur ve bu alt dallar 2,3 ve 4 yıllık bölümler olarak okunabilir. Bölüm seçimi yapmadan önce alacağınız derslerin içeriklerini iyi incelemek gerekir.

Yurt dışında lisans eğitimleri seçeceğiniz ülke ve bölüme göre 3 veya 4 yıl sürmektedir.

Tercih ettiğiniz ülkeye ve okula göre üniversite ücretleri değişkenlik gösterir. Örneğin; Amerika’da üniversite eğitimi yıllık 9.500 USD’den, İrlanda’da yıllık 9.000 Euro’dan, İngiltere’de yıllık 10.000 GBP’den ve Kanada’da ise yıllık 16.000 CAD’den başlamaktadır.

Yurt dışında yalnızca yıllık harç ücreti vererek ücretsiz üniversite okuyabileceğiniz ülkeler kısıtlıdır. Bu ülkelerden bazıları; Finlandiya, Norveç, Almanya, Avusturya ve Fransa’dır.

Okulların kendine ait aile yanı veya yurt konaklaması seçenekleri bulunur. Bunlar haricinde öğrencilerin büyük bir çoğunlu oda ve ev kiralama seçeneklerini de tercih etmektedir.

Yurt dışında okurken yasal olarak çalışabileceğiniz ülkeler bulunur. Örneğin; İrlanda, Kanada ve İngiltere’de lisans ve yüksek lisans öğrencileri eğitim alırken yarı zamanlı çalışma iznine sahiptir.

Yurt dışındaki ülkelerde Türkiye’deki gibi bir üniversite sınavı sistemi bulunmadığı için başvuru yapmak için son ana kadar beklememek gerekir. Kontenjanlar başvuru sırası ve yoğunluğuna göre erken zamanda dolabilmektedir. Her okulun güz, bahar, yaz ve kış dönemleri için belirlenen son başvuru tarihleri bulunur. Eğitim almayı düşündüğünüz programın son başvuru tarihine en erken bir yıl, en geç üç ay kala başvurularınızı tamamlamanız gerekir.

Başvuru süreci için genel olarak şu belgeler gerekmektedir:

 • Transkript
 • Lise Diploması
 • İngilizce yeterlilik belgesi (TOEFL veya IELTS)
 • Niyet mektubu
 • Referans mektubu

Yabancı dil bilmeden de başvuru yapılabilir ve şartlı kabulünüz çıkartılabilir. Bazı okulların kendi hazırlık eğitimleri bulunur. Bu eğitimleri tamamlayıp derslerinize başlayabilirsiniz.

Evet başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken bu sınavlara henüz girmediğinizi ancak yakın bir tarihte gireceğinizi taahhüt ederek şartlı kabul alabilirsiniz. Sınav sonucunuzu alıp İngilizce yeterliliğinizi kanıtladıktan sonra okuldan kesin kabulünüz tarafınıza iletilir.

Başvuru, kabul ve kayıt işlemlerinin tamamı online olarak yapılmaktadır.

Kabul mektubunuzu aldıktan sonra eğitim tarihiniz yaklaşınca gideceğiniz ülkenin vizesine başvuru yapmanız gerekir. Vizeye girmeden önce eğitim ücretinizin bir kısmını okula ödemeniz gerekebilir.

Evet, gideceğiniz ülkenin öğrenci vizesine başvurmanız gerekiyor.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yurt dışında birçok ülkede üniversite ücretleri birim fiyat bazında birbirine benzer olsa da kur farkı sebebiyle TL bazında farklılık gösterir. Almanya, Avusturya veya Norveç gibi ücretsiz üniversite eğitim alabileceğiniz ülkeler haricinde, Amerika’da yıllık ortalama 9.500-50.000 USD, İngiltere’de 10.000-32.000 GBP, İrlanda’da 9.500-28.000 Euro ve Kanada’da 15.800-50.000 CAD olarak üniversite ücretleri değişkenlik gösterir.

Çoğunlukla, yurt dışında üniversite eğitimi 3 veya 4 yıl sürer. Ülke bazında farklılık görülürken okul özelinde de süre farklılıkları olabilir. Örnek vermek gerekirse, Amerika ve Kanada’da üniversitelerin çoğu 4 yıl sürerken, İngiltere’de ise genellikle 3 yıl sürmektedir.

Finlandiya, Avusturya, Almanya, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde ücretsiz üniversite eğitimi alınabilir.

Yurt dışında bir üniversitede eğitim almak için, iyi düzeyde lise not ortalaması ve yeterli seviyede yabancı dil bilgisine sahip olmak gerekir.

IELTS, TOEFL veya Duolingo gibi İngilizce yeterlilik sınavlarının yanında, bazı bölüm/üniversiteler SAT ve ACT gibi sınavlara da girmenizi ister. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için sınav şartı bulunmaz. İyi düzeyde lise not ortalaması ve İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmek gerekmektedir.

Hayır, yurt dışında üniversite eğitimi almak için YKS sınavına girmek zorunlu değil. İyi seviyede lise not ortalaması ve İngilizce yeterliliğe sahip tüm adaylar yurt dışında YKS sınav sonucu gözetilmeden üniversite eğitimi alabilir. Almanya bu konuda istisna dışında sayılabilir, Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen adaylar YKS sınavına girmiş, tercih yapmış ve Almanya’da okumak istediği bölüme Türkiye’de herhangi bir üniversitede yerleşmiş olması gerekmektedir.

Yurt dışında üniversite eğitimi alabilmek için 100 üzerinden minimum 60 lise not ortalamasına sahip olmak gerekir. Daha düşük not ortalamasına sahip adayların kabul alabileceği üniversiteler limitlidir, bu konu hakkında danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikle eğitim alınmak istenen üniversite türüne karar verilmeli (eyalet üniversitesi, devlet üniversitesi, özel üniversite vs) ardından gerekli sınav ve hazırlıklara karar verilmelidir.

Mezun olunan lise türüne ve diploma türüne bağlı olarak (IB, A level, Anadolu Lisesi Diploması) İngilizce yeterlilik ve not ortalamaları baz alınarak okul seçimi yapılır.

İngiltere’de yıllık ortalama üniversite ücretleri 10.000-32.000 GBP arası değişir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

University of York

University of York

University of York, 230 öğrencisiyle birlikte 1963 yılında kuruldu. Günümüze kadar devam eden gelişimin ardından, üniversitenin bünyesinde şuan[...]

Devamı

Durham Üniversitesi

Durham Üniversitesi

Durham Üniversitesi, toplamda yaklaşık 17.500 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite üç fakülteden oluşur; sanat ve beşeri bilimler, bilim[...]

Devamı

Okul icon ve onedu logo

Swansea University

1920 yılında kurulan Swansea Üniversitesi, Güney Galler'deki Swansea Körfezinde yer alan bir kamu araştırma üniversitesidir. Kurum, Galler'deki[...]

Devamı

University of Essex

University of Essex

University of Essex, İngiltere'nin Colchester şehrinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1963 yılında kurulmuştur. Üniversite Colchester,[...]

Devamı