1906 yılında Amerika’nın en önemli şehirlerinden biri olan New York City’de kurulan Pace University, dünyanın dört bir yanından öğrenciye kapılarını açmaktadır. Üniversitenin New York şehrindeki kampüsü ile Westchester şehrindeki kampüsü olmak üzere iki büyük kampüsü bulunmaktadır.

13.500 öğrenciye ev sahipliği yapan, dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Pace Üniversitesi, uluslararası öğrencilere lisans ve yüksek lisanslarını başarılı bir şekilde tamamlayabilmeleri için pathway programı sunmaktadır.
Dünyanın en heyecan verici şehirlerinden birinde bulunan Pace Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için ilk tercih edilen okulların başında gelmektedir.

NEDEN PACE ÜNİVERSİTESİ?

İkonlaşmış birçok eserin ve merkezin bulunduğu New York, dünyaca ünlü birçok etkinliğin düzenlendiği, dünyanın finansal ve sosyal merkezlerinden biri olarak bilinmektedir. Böyle bir şehirde eğitim görme fırsatını sağlayan Pace Üniversitesi, 120’den fazla ülkeden gelen öğrenci popülasyonuyla da uluslararası boyutta bir eğitim verdiğini göstermektedir.

Üniversitenin içerisinde Eğitim, Öğretim ve Teknoloji Merkezi bulunmaktadır. Pace Üniversitesi bu merkezde öğrencilere kendilerini geliştirmek istedikleri konularda eğitim vererek, onları iş hayatlarına hazırlamaktadır.

Pace Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans düzeyinde çok çeşitli alanlarda 160’ın üzerinde ders olanağı sunmaktadır.

Pace Üniversitesi’ndeki öğrenciler dünyanın her yerinden gelen kişilerle birlikte yaşama ve eğitim alma şansına sahip olmaktadır.

Pace Üniversitesi’nin akademik personeli öncü uygulayıcılardır, dolayısıyla sınıfa taşıdıkları bilgiler ilk elden, hemen uygulanabilir ve alanının ön planında yer alan bilgilerden oluşmaktadır.

Pace Üniversitesi, uluslararası öğrencilere gerçek dünyada, becerilere dayalı eğitim deneyimi yaşama fırsatı sunmaktadır.

PACE ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

 • Pace University, Fırsat Eşitliği Projesi ile yukarı yönde ekonomik hareketlilik açısından Amerika’nın bir numaralı özel üniversitesidir. Öğrenim ücreti yatırımının karşılığını alma açısından da Amerika’daki özel yüksekokullar arasında ilk %10’luk dilimde yer almaktadır.
 • Lisans mezunlarının %87’si, yüksek lisans mezunlarının ise %91’i mezun olduktan sonra bir yıl içinde iş bulmakta veya yüksek lisansta akademik çalışmalarına devam etmektedir.
 • Pace Üniversitesi mezunları başta EY, Goldman Sachs, Google, HBO, IBM, J.P.Morgan, Microsoft, MTV, NBC Universal, Price Waterhouse Coopers ve Sony Music müzik gibi büyük şirketlerde istihdam edilmektedir.
 • Pace Üniversitesi’nde öğrenciler mükemmel kariyer hizmetlerine ulaşabilmektedir. Üniversitenin ABD News & World raporuna göre en iyi 10 staj programından birine sahip olduğu açıklanmıştır. 2017/18 yılında kariyer hizmetlerinde çalışma ve ziyaret etmeye uygun bulunan uluslararası öğrencilerinin %87’si staj yapmıştır.
 • Pace Üniversitesi, farklı perspektifleri sınıfa taşımanın değerini bilmekte ve bunu 120’den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrenciye yerel Amerikalı öğrencilerle yan yana eğitim ve öğretim görmek üzere kucak açarak başarmaktadır.

PACE ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM, ÖĞRENİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ

Pace Üniversitesi’nin öğretim olanaklarının bir bölümü de hızla değişen eğitim ve öğretim ortamında akademik kadroya destek sağlayan ve üniversitedeki öğretimin kusursuz kalmasına yardımcı olan Pace Eğitim, Öğretim ve Teknoloji Merkezi’dir (CTLT).

CTLT; öğrencilerin entelektüel gelişimi ve yeterliliğini arttıran olumlu bir öğrenim ortamının nasıl sunulacağını gösteren yeni akademik kadro gelişim programlarının tanıtılmasına yardımcı olmaktadır.

PACE ÜNİVERSİTESİ’NDE ÖĞRENCİ YAŞAMI

Pace Üniversitesi’nin New York ve Westchester kampüsünde, her hafta çok çeşitli etkinlikler gerçekleşmekte ve öğrenciler yeni deneyimler kazanmak için farklı oluşumlara dahil olmaya cesaretlendirilmektedir.

Tüm öğrenciler her iki kampüste de bulunan sağlık ve fitness merkezinden faydalanma imkanına sahiptir.

Pace Üniversitesi 2 kampüsten oluşmaktadır. Biri New York’un merkezinde, diğeri trenle sadece 40 dakika uzaklıkta iki kampüste öğrenciler, dünyanın en ünlü ve heyecan verici kentlerinden birini deneyimleme imkanı yaşamaktadır.

2 kampüsten oluşan Pace Üniversitesi’nde beş yüksekokul bulunmaktadır.

Pace Üniversitesi Fakülte ve Yüksekokulları

Sağlık Meslek Yüksekokulu

Sağlık Meslek Yüksek Okulu; sağlık sisteminin hızla değişen yeniliklerini yansıtan, öğrencileri sağlık uygulamaları ve sağlıkla ilgili araştırmalar konusunda etkin bir kariyere hazırlayan lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde programlar sunmaktadır.

Dyson Sanat ve Bilim Fakültesi

Dyson Sanat ve Bilim Fakültesi; Sanat ve beşeri bilimler, doğa bilimleri, sosyal bilimler ve meslek öncesi bilimleri (tıp ve hukuk öncesi dahil) kapsayan programlar ve bunun yanında temel müfredat koşullarını yerine getiren sayısız kurs olanağı sunmaktadır.

Lubin İşletme Yüksekokulu

İşletme eğitiminde ulusal klasmanda lider olan Lubin Yüksekokulu; mezunlarını küresel iş ortamında başarılı kariyerlere hazırlamak için işletme teorisini pratik uygulamalarla harmanlayan deneyime dayalı bir eğitim öğretim sunmaktadır.

Eğitim Fakültesi

Eğitim Fakültesi; öğrencilerini sadece öğretmenlik koşullarını karşılamaya değil aynı zamanda öğrenci başarısı ve yaşam boyu öğrenmeyi taahhüt eden değişim öncüleri olmaya hazırlamaktadır.

Seidenberg CSIS Yüksekokulu

Ülkenin ilk kapsamlı programlama ve bilgi sistemleri yüksekokullarından biri olan Seidenberg Yüksekokulu; alanının ilk sıralarında yer almaktadır. Öğrencilerini yeni ve dinamik bir bilgi çağında mesleki çalışma, araştırma ve yaşam boyu katılıma hazırlamaktadır.

New York hakkında bilinmesi gerekenler

Amerika’nın en kalabalık şehri, dünyanın en popüler ve kozmopolit şehirlerinden biri; New York…

Başta teknoloji, moda ve finans gibi kollarda dünyanın başkenti olarak nitelendirilen New York’ta 170 farklı dilin konuşulduğunu biliyor muydunuz?

Dünyanın en ünlü ve en ironik şehirlerinden biri New York, size asla unutamayacağınız bir eğitim deneyimi sunuyor. Siz de kültür, teknoloji, moda, finans gibi çeşitli kollarda dünyanın başkenti olarak nitelendirilen şehirde iyi bir eğitim almak istemez misiniz?

Unutmayın; Amerika'da bir üniversitede lisans derecesinden mezun olmak, gelecekte kariyeriniz için profesyonel adımlar atmanızı sağlamaktadır.

Amerikan kültürüne ve muhteşem şehirlerine kendinizi kaptırırken bir yandan da yenilikçi teknoloji, sayısız araştırma olanağı, akademik mükemmellik ve benzersiz çalışma deneyimi kazanabilir, hem Amerika’da hem de uluslararası şirketlerde iş bulma şansı yakalayabilirsiniz.

NEW YORK’TA GEZİLECEK YERLER

ÖZGÜRLÜK HEYKELİ

Dünyada en çok bilinen heykellerden biri olan ve Amerika Birleşik Devletleri denildiğinde akla ilk gelen sembol olan Özgürlük Heykeli, Fransız heykeltıraş Frédéric Auguste Bartholdi tarafından tasarlanmış ve Gustave Eiffel gözetiminde 1884-1886 yılları arasında inşa edilmiş.

Anıt statüsündeki heykel, Fransa’nın Amerika Birleşik Devletleri’ne 100. yıl hediyesidir. Roma özgürlük tanrıçası Libertas’ı tasvir eden heykelin yapımında bakır malzeme kullanılmış. Eserin taç kısmındaki uçlar 7 kıtayı ve 7 denizi temsil ediyor. Sol elindeki kitabede ise Roma rakamlarıyla Bağımsızlık Bildirgesi’nin okunduğu tarih yazıyor.

New York gezilecek yerler listenizi oluştururken kentin en önemli simgelerinden biri olan Özgürlük Heykeli’ni ilk sıraya yazabilirsiniz.

TIMES MEYDANI

Meydanın ilk adını Longacre Meydanı olduğunu biliyor muydunuz? Ünlü gazete the New York Times genel merkezinin buraya taşınmasıyla birlikte şimdiki ismini almıştır.

Seventh Avenue ile Broadway’in buluştuğu bir meydan olan Times birçok stüdyonun, restoranın, plazaların ve otellerin bulunduğu bir yerdir. Büyük ekranlar ve reklam panolarıyla tam bir görsel şölen oluşturarak en çok dikkat çeken yerler arasındadır. Renkli atmosferi ile günümüzde gezginlerin New York gezilecek yerler listelerinin değişilmez parçalarından biri olan Times Meydanı, yıl boyunca konserlere ve çeşitli kültürel etkinliklere sahne olmaktadır.

Yılbaşında ise geleneksel kutlamalara katılıp Times’ın en görkemli haline kendi gözlerinizle şahit olabilirsiniz.

EMPIRE STATE BİNASI

Dünyanın en yüksek binalarından biridir. New York City’nin en yüksek ve görkemli binası olarak bilinmektedir. En üst katına çıkarak muhteşem bir manzara ile karşı karşıya kalabilir, tüm New York’u ayaklarınızın altına alabilirsiniz.

CENTRAL PARK

Bu büyük plazaların bulunduğu kalabalık şehirde en huzurlu ve mutlu hissedeceğiniz yerlerden biri olan Central Park, New York’ta çok büyük bir alan kaplamaktadır. Yüzlerce bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapan bu park kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

BROOKLYN KÖPRÜSÜ

New York’un beş bölgesinden ikisini birbirine bağlayan bu köprü yine en çok dikkat çeken yerlerden biri olup birçok filme ve fotoğrafa konu olmuştur. Manhattan’ı ve Brooklyn arasında bir geçit görevi üstlenir. Hem arabalar hem bisikletliler hem de yayan rahatlıkla kullanılabilmektedir.

METROPOLİTAN MÜZESİ

Dünyanın en önemli müzelerinden biri olan bu müze 1880 yılında açılmıştır. 5 bin yıla dayanan birçok sanat eserini barındıran Metropolitan Müzesi’nde Mısır ve Yunan uygarlıklarından birçok önemli eser bulunmaktadır.

Lisans Programları

 • Accounting, BBA- General- Public Accounting
 • Adolescent Education, BA
 • American Studies, BA
 • Applied Psychology and Human Relations, BA
 • Art
 • Art History
 • Biochemistry
 • Biological Psychology
 • Biology,Business Economics,
 • Business Analytics, BBA
 • Chemistry, BS
 • Childhood Education, BA
 • Communication Sciences and Disorders, BA
 • Communication Studies, BA
 • Communications, BA
 • Computer Science, BA / BS
 • Criminal Justice, BS
 • Digital Cinema and Filmmaking, BS
 • Digital Journalism, BS
 • Economics, BA
 • English, BA
 • English and Communications, BA
 • English Language and Literature, BA
 • Environmental Science, BS
 • Environmental Studies, BA
 • Film and Screen Studies, BA
 • Forensic Science, BS
 • Finance, BBA
 • General Business, BBA (transfer students only)
 • Global Asia Studies, BA
 • Health Science, BS
 • History, BA
 • Information Systems – Business, BBA
 • International Business, BBA
 • International Management, BBA
 • Information Systems, BS
 • Information Technology, BS
 • Language, Culture and World Trade, BA
 • Latin American Studies, BA
 • Management, BBA- Arts and Entertainment Management- Business Management- Entrepreneurship- Health Care Management- Hospitality and Tourism Management- Human Resources Management
 • Marketing, BBA- Advertising and Integrated Marketing Communications- Global Marketing Management- Sports Marketing
 • Mathematics, BA / BS
 • Modern Languages and Cultures, BA
 • Personality and Social Psychology, BA
 • Philosophy and Religious Studies, BA
 • Political Science, BA
 • Psychology, BA
 • Public Relations, BS
 • Sociology / Anthropology, BA
 • Spanish, BA
 • Women’s and Gender Studies, BA

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

 • Taxation, MBA / MS
 • Computer Science, MS
 • Enterprise Analytics, MS
 • Information Systems, MS
 • Information Systems, MBA
 • International Business, MBA
 • Investment Management, MBA / M
 • Biochemistry and Molecular Biology, MS
 • Environmental Policy, MA
 • Environmental Science, MS
 • Strategic Management, MBA / MS
 • Psychology, MA
 • Public Administration, MPA
 • Adolescent and Adolescent Special Education – Dual Certification, MST
 • Software Development and Engineering, MS
 • Telecommunication Systems and Networks, MS
 • Adolescent Education, MST
 • Forensic Science, MS
 • Media and Communication Arts, MA
 • Mental Health Counseling, MS
 • Financial Risk Management, MS
 • Human Resources Management, MBA / MS
 • Childhood and Childhood Special Education – Dual Certification, MST
 • Childhood Education, MST
 • Early Childhood Development, Learning and Intervention, MS
 • Teaching English to Speakers of Other Languages (TESOL),
 • Publishing, MS
 • Accounting – CPA Preparation, MBA / MS
 • Customer Intelligence and Analytics, MS*
 • Entrepreneurship, MBA
 • Financial Management, MBA / MS
 • Marketing Management, MBA
 • Social Media and Mobile Marketing, MS