Toronto ve Vancouver'daki kampüsleri ile dünyanın en çok ödül alan İngilizce dil okullarından biri olan ILAC, her yıl 75'ten fazla ülkeden öğrencileri ağırlamaktadır. ILAC okulları, Kanada'daki eğitim endüstrisindeki okulları denetlemek için atanan kuruluşlar tarafından akredite edilmiştir ve bu da öğrenci haklarının korunmasına yardımcı olmaktadır.

Neden ILAC’ta Dil Eğitimi Almalısınız?

 • ILAC, dünyanın en çok ödül alan dil okullarından biridir.
 • ILAC, hayat değiştiren bir Kanada deneyimi ile en kaliteli İngilizce dil eğitimini sağlamak misyonuna sahiptir.
 • ILAC ekibinde 40'tan fazla dil konuşulmaktadır.
 • ILAC öğretmenleri TESOL eğitimlidir ve üniversite diplomalarına sahiptir. Kanada'da ikinci dil olarak İngilizce öğretme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptirler.
 • ILAC, UNESCO'ya göre dünyada yaşanabilecek en iyi şehirlerden ikisi olan Toronto ve Vancouver'da modern, butik tarzı tesislere sahiptir.
 • ILAC, her öğrencinin ihtiyaçlarına yönelik farklı kurs seçenekleri sunar ve aylık sosyal aktivite programları oldukça renklidir.
 • ILAC pathway programları sayesinde anlaşmalı üniversitelerde lisans ve yüksek lisans derecelerinin yanı sıra lisans ve lisansüstü diploma ve sertifikalara geçiş imkânınız olacaktır.

Lokasyonlar

ILAC, Kanada’nın Toronto ve Vancouver şehirlerinde öğrencilerine unutulmaz bir dil eğitimi imkânı vermektedir.

Toronto:

Kanada'nın en kalabalık şehri olan Toronto, dünyanın dört bir yanından gelen kültürlerin kozmopolit bir karışımıdır. Toronto'da her şey var: Ünlü restoranlar, dünyaca ünlü yerler, parklar ve büyük spor takımları. ILAC kampüsleri toplu taşıma imkanı ile her yerden rahatça ulaşabileceğiniz şehir merkezinde yer alır. Dört mevsimi doyasıya yaşayacağınız bu şehirde bir yandan dilinizi geliştirirken bir yandan da festivallerin, konserlerin, spor müsabakalarının tadını çıkarabilirsiniz.

Vancouver:

Vancouver, The Economist tarafından dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak gösterilmektedir. Pasifik kıyısında bulunan Vancouver’da benzersiz bir doğal manzarada canlı bir şehir kültürü ile şehir merkezindeki plajlara, birinci sınıf restoranlara, kayak ve snowboard gibi kış aktivite merkezlerine erişimin keyfini çıkarabilirsiniz. Kanada’nın en ılıman iklime sahip şehri Vancouver aynı zamanda Kuzey Amerika’daki en büyük üçüncü film çekim merkezidir. Modern ILAC Vancouver kampüsleri son teknoloji ile donatılmış olup aydınlık ve ferah mekanlarda İngilizce öğrenim ortamı sağlar. Şehir merkezinde yer alan okul binaları sanat galerilerine, müzelere, restoranlara ve doğal parklara oldukça yakındır.

Sunulan Programlar

Her Pazartesi eğitime başlayabileceğiniz, minimum 2 hafta süren haftada 30 derslik Yoğun İngilizce veya 38 derslik Power English seçenekleri ile hazırlanan bu kurslardan dilediğinizi seçebilirsiniz.

ILAC’ta toplamda 17 seviye sınıfı bulunmaktadır. Her seviye sınıfında 4 hafta kurs alınmaktadır. Her iki haftada bir sınav uygulanır ve öğrencilerin ilerlemeleri takip edilir. Bulunduğu seviyenin gerek şartlarını yerine getiren öğrenciler bir üst seviyeye atlayabilirler.
Öğrenciler seviyelerine uygun olan genel İngilizce, sınav hazırlık kursu, iş İngilizcesi ve akademik geçiş programlarından birini dilediği yoğunlukta tercih edebilirler.

Genel İngilizce Kursları

Başlangıç seviyesinden orta seviyeye kadar olan tüm öğrenciler, ilk olarak Genel İngilizce eğitimi alacaktır. Genel İngilizce programı okuma, yazma, konuşma, dinleme ve dilbilgisi gibi tüm İngilizce becerilerine odaklanır. İki haftada bir Cambridge Sınavı testi (KET, PET) yapılır ve öğrencilerin kendi ilerlemelerini takip etmelerine olanak sağlanır.

Cambridge Sınavına Hazırlık Kursları

İleri seviyedeki Genel İngilizce öğrencileri bu programı seçmelidir. Cambridge müfredatı, genel İngilizce becerilerini geliştirmek için kanıtlanmış en iyi müfredattır. Bu kurs seçeneğinde öğrencilere FCE ve CAE sınavları için sınav ve beceri pratiği verilmektedir. Öğrencilerin İngilizce akıcılık ilerlemelerini ölçebilmeleri için her iki haftada bir FCE ve CAE sınavları yapılır.

IELTS Hazırlık Kursları

IELTS kursu, yoğun sınav hazırlık programı isteyen öğrencilere uygundur. Öğrencilere ilerlemelerini ölçmek için düzenli olarak sınav uygulanır.

İş İngilizcesi Kursları

“İş İngilizcesine Giriş” kursu B10- B12 seviyelerine sunulurken “İleri İş İngilizcesi” kursu B12 – B17 seviyelerine sunulmaktadır. Kurs, uluslararası iş dünyasında gerekli olan iş iletişimi becerilerine odaklanır. Bu kurs sayesinde öğrenciler müzakere, network oluşturma, toplantıları ve röportajları yönetmek için faydalı İngilizce becerileri kazanabilirler. Ayrıca Cambridge İşletme Sınavına (BEC) da hazırlık dersleri verilmektedir.

Akademik Geçiş Programı

ILAC Akademik Pathway Programı 9 yıl üst üste “En Çok Tercih Edilen Program Ödülü” kazanmıştır. Kanada'daki 65'ten fazla üniversite ve kolej tarafından tanınmaktadır. Kanada'da bir üniversitede veya kolejde okumak isteyen öğrenciler için uygundur. Öğrencilere ilerlemelerini ölçmek için düzenli olarak sınav uygulanır.

ILAC Kiss Online Dil Eğitim Programı

Kendi evinizin rahatlığında dünyanın her yerinde, her saat dilimine göre hazırlanmış çevrimiçi dersler sayesinde İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Haftada 20 saat ders göreceğiniz ILAC Kiss platformu, Kanada’daki sınıf ortamını bire bir sanal aleme taşımaktadır. Dünyanın pek çok yerinden gelen öğrencilerle beraber katılacağınız online dersler, alanında deneyimli ILAC öğretmenleri tarafından yönetilmektedir.
Derslerin zaman çizelgesi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Örnek Haftalık Ders Programı

ILAC’ta seçeceğiniz yoğunluğa göre katılacağınız kursun örnek bir ders programı aşağıda verilmiştir. Yoğun İngilizce kursları 08:45 ile 13:45 arasında verilirken; Power English kursları saat 08:45 ile 15:30 arasında verilmektedir.

SaatPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCuma
08:45 – 11:45Ana kursAna kursAna kursAna kursAna kurs
Öğle Yemeği
12:15 – 13:45Ana kursSeçmeli DersAna kursSeçmeli DersAna kurs
14:00 – 15:30Akademik HazırlıkAkademik HazırlıkAkademik HazırlıkAkademik HazırlıkAkademik Hazırlık

Seçmeli dersler temel kurs derslerini tamamlayıcı özelliktedir. Bu dersler öğrencilerin özellikle kendilerini geliştirmek istedikleri becerilere yönelik verilmektedir. Bu becerilere örnek olarak şunlar verilebilir: Konuşma, dinleme, telaffuz, gramer, yazma, deyimler, kelime hazinesi, iş İngilizcesi, TOEFL, IELTS ve daha fazlası.

Konaklama Seçenekleri

Eğitim alacağınız yerin yanı sıra, eğitiminiz sırasında yaşayacağınız yerin güvenli, konforlu ve kaliteli olması için ILAC dil okulları öğrenci yurtlarını ve ev sahibi aileleri seçerken büyük bir özen göstermektedir.

Öğrenci Yurtları

Farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle birlikte yaşayacağınız öğrenci yurtları unutulmaz arkadaşlıklar edinmenize, yeni kültürler tanımanıza ve en önemlisi dil becerinizi geliştirmenize fırsat verir. Yurtlarda tek veya çift kişilik odalar olduğu gibi ortak ya da özel banyolu oda seçenekleri de bulunmaktadır. Ortak mutfakların yer aldığı yurtlarda arkadaşlarınızla birlikte yemek yaparken onların kültürlerini daha yakından tanıma şansına da sahip olacaksınız.

Aile Yanı

Okul tarafından özenle seçilen ve uzun yıllardır öğrenci ağırlayan ailelerin evinde rahatlık ve konforun keyfini çıkararak kendinizi evinizde hissedebilirsiniz. Aile yanında yaşamak, İngilizcenizi sosyal bir ortamda pratik etmenin harika bir yoludur. Kanada'nın kültürel açıdan çeşitlilik gösteren nüfusunu ilk elden deneyimleme şansı elde edebilirsiniz. ILAC öğrencilerinin %94'ü aile yanında konaklama programını arkadaşlarına tavsiye etmektedir.

Sosyal Aktiviteler

Sosyal aktivite programları ile gittiğiniz şehirleri keşfetme, yeni arkadaşlıklar kurarak İngilizcenizi pekiştirme şansına sahip olacaksınız. Hafta sonları farklı şehirlere yapılan gezilerden, sanat ve spor aktivitelerine, hafta içi her akşam düzenlenen yetenek ve film gecelerine kadar birçok sosyal aktivite programına katılabilirsiniz.

ILAC Kanada Tüm Şehirlerin Fiyatları

ILAC dil okullarında 12, 24, 28 ve 36 hafta Genel İngilizce eğitim fiyatlandırmaları kayıt ve materyal ücretleri dahil olacak şekilde aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Lokasyon12 hafta24 hafta28 hafta36 hafta
Toronto3,578 CAD6,626 CAD7,702 CAD9,602 CAD
Vancouver3,578 CAD6,626 CAD7,702 CAD9,602 CAD

Yukarıdaki fiyatlar güncel indirimler uygulanarak belirlenmiştir. Ekstra promosyon ve indirimler sene boyunca uygulanabilmektedir. Bu yüzden danışmanlarımızdan güncel fiyat bilgisi almanız tavsiye edilir.

ILAC Pathway Programları

ILAC'ın Üniversiteye Geçiş Programı, lisans ve yüksek lisans derecelerinin yanı sıra lisans ve lisansüstü diploma ve sertifikalara geçiş hakkı tanımaktadır. Pathway programına geçiş için minimum ILAC seviyesi 10 olmalıdır. Kurs süresi, öğrencilerin başlangıç İngilizce seviyesine ve her öğrencinin seviyelerdeki benzersiz gelişimine göre değişmektedir.

Pathway uzmanlarından oluşan ILAC ekibi, öğrencilerin hedeflerine ve ilgi alanlarına en uygun programı bulmak için büyük bir özveriyle çalışmaktadır. Zaman zaman ILAC’ın partner olduğu üniversite ve kolejlere turlar düzenlenir. Başvuru sürecinde öğrencilere rehberlik ederek tüm kayıt işlemlerinde destek sağlamaktadırlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Dil okulu önünde kız öğrenci

LSI Dil Okulları

LSI Dil Okulları profesyonel eğitmen kadrosu ile 1965’ten bu yana her yıl 116 farklı ülkeden gelen binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada, yüksek yaşam standartları, düzenli şehir yapıları ve muhteşem doğal güzellikleriyle yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden[...]

Devamı

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir[...]

Devamı

ESE Dil Okulu

ESE Dil Okulu

1996 yılında kurulan ESE dil okulu, ingilizce dil eğitimi sektöründe kısa sürede tanınır olmaya başlamıştır ve uluslararası kabul görmüş bir[...]

Devamı