FLS ABD’de İngilizce dil eğitimi konusunda akla gelen okulların başındadır. 1986 yılında kurulan FLS, yüksek kalitede programlar sunan ve diğer dil okullarından farklı olarak faaliyetlerini üniversitelerin kampüslerinde devam ettirmektedir.

Amerika’da kurulan ve yalnızca Amerika’da öğrencilere eğitim hizmeti veren FLS dil okulları, 5 farklı lokasyonda üniversite kampüsünde hizmet vermeye devam etmektedir. Öğrenciler 18 seviyeye ayrılan yurt dışı dil eğitimini başarı ile tamamlayarak sınav şartı gözetmeden anlaşmalı Amerikan üniversitelerine de yerleşebilmektedir.

Neden FLS dil okullarını tercih etmelisiniz?

 • 30 yılı aşkın deneyim
 • 104 farklı ülkeden her yıl 5.000’in üzerinde öğrenciye eğitim imkanı
 • 5 farklı lokasyonda ortalama 10 kişilik sınıflarda verilen eğitim
 • Okulun kurucularının ve yöneticilerinin öğretmen olması, eğitim şablonu ve tekniğinin özenle hazırlanması
 • 18 kur ingilizce eğitimi
 • CEA tarafından akreditasyon
 • Merkezlerin üniversite kampüslerinde yer alması
 • Pathway programları ile öğrencilerin üniversite eğitimine hazırlığı
 • Her yıl 300’ün üzerinde öğrencinin pathway programı ile üniversite eğitimine başlaması

Lokasyonlar

Amerika’da 5 farklı lokasyonda öğrencilere üniversite kampüslerinde eğitim alma fırsatı veren FLS dil okullarının hizmet verdiği lokasyonlar şunlardır;

Philadelphia – Chestnut Hill College

Chestnut Hill College 1924 yılında kurulmuş bir özel katolik okuldur. Philadelphia şehrinin kuzey batısında Chestnut Hill bölgesinde yer almaktadır. 75 hektar alan içerisinde bulunan okul kampüsü Gothic mimari anlayışına sahip binaları ve tüm öğrencilerin kullanımına açık tenis kortları, yüzme havuzları ve futbol sahaları bulunmaktadır.

Los Angeles – Citrus College

Citrus College Los Angeles şehrinin banliyö bölgesi Glendora’da yer almaktadır. San Gabriel Dağları’nın eteklerinde yer alan okul, Los Angeles şehrinin tüm cazibe merkezlerine ulaşılabilir konumda banliyö konforuna ve güvenliğine sahiptir.

Orange County – Saddleback College

Orange County'de bulunan Saddleback College, 1968'den beri geniş bir program yelpazesi sunmakta ve şu anda 40.000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Güzel peyzajlı kampüs, Orange County’nin güzel evleri ve alışveriş bölgeleri ile çevrili bir tepenin üzerinde yer almaktadır.

Boston – Commons & Fisher College

Tarihi ve kültürel zenginlik açısından Amerika’nın en değerli şehirlerinden biri olan Boston'da Commons & Fisher College kampüsünde eğitim verilmektedir. FLS Boston Commons & Fisher College, şehir merkezinin tam kalbinde yer almaktadır. Tarihi Freedom Trail ve Beacon Hill, merkeze yürüme mesafesinde yer almaktadır. Okulun yakınlarda bulunan hareketli finans bölgesi, hükümet merkezi ve tiyatro bölgesi yemek ve eğlence için sonsuz seçenekler sunmaktadır.

New Jersey – Saint Peter’s University

Manhattan'ın sadece 3 kilometre batısında yer alan Saint Peter’s University, 50'den fazla lisans, yüksek lisans ve doktora programı sunan bir okuldur. Hudson Nehri'nin hemen karşısında yer alan kampüs New York metropol bölgesinin bir parçası olarak kabul edilen Jersey City'de. Hudson Nehri'nin hemen karşısında bulunan Manhattan'ın tüm harika cazibe merkezlerine metro ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sunulan Programlar

Yoğun akademik eğitim ya da gündelik eğitim ile ilgileniyorsanız, FLS dil okullarında akademik hedeflerinize uygun programı bulabilirsiniz. FLS dil okullarında sunulan programların bazıları şunlardır;

Genel İngilizce

Genel İngilizce programı, İngilizce yeterliliğinizi yeni seviyelere taşımak için geliştirilen programdır. Akademik workshoplarda telaffuz ve sohbet kulüpleri, ödev yardımı ve daha fazlasını da bulabilirsiniz. Programın genelinde öğrencilerin konuşma becerilerinin geliştirilmesine özel olarak önem verilir. Sık sık sınıfta konuşma becerileri geliştirilerek eğitmenlerden sürekli rehberlik ve düzeltme alınmaktadır.

Yoğun İngilizce

En popüler program olan Yoğun İngilizce Programı, nitelikli, anadili İngilizce olan öğretmenlerden alınan haftalık 30 ders İngilizce eğitimini içermektedir. Yoğun İngilizce Programı, İngilizce eğitimi için kapsamlı bir yaklaşımdır. Programda öğrencilerin konuşma becerilerinin gelişmesine önem verilmektedir.

İleri Seviye İş İngilizcesi

İleri seviyedeki öğrencilere açık olan İleri Seviye İş İngilizcesi programı, uluslararası ticaretle ilgili becerilere odaklanmaktadır. Bu programda öğrencilerin geliştireceği özellikler şunlardır;

 • Tartışma becerileri
 • Reklam
 • Amerikan Çalışma Etiği
 • İş kültürü
 • Sunum becerileri
 • Uluslararası Pazarlama
 • Müzakere Becerileri
 • Liderlik

TOEFL/SAT/IELTS Hazırlık

TOEFL, SAT ve IELTS sınavlarına hazırlanan öğrenciler için özel olarak hazırlana bu kurslarda sınavlar için gerekli olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin ilerletilmesine yönelik bir ders programı oluşturulmuştur.

Konaklama Seçenekleri

FLS dil okullarında öğrenciler için konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenciler için sunulan konaklama seçenekleri şunlardır;

Aile Yanı Konaklama

Amerikalı bir ev sahibi ailenin yanında kalmak İngilizce’yi geliştirmenin en hızlı ve en iyi yoludur. Amerikalı bir aileyle yaşamak öğrencilere Amerikan kültürünü ve yaşam tarzını deneyimleme fırsatı tanır. Evler okula kolaylıkla ulaşılabilecek konumda yer almaktadır. Ev sahibi aileler uzun yıllardır okulla birlikte çalışmakta ve düzenli olarak ziyaret edilerek kontrol edilmektedir.

Öğrenci Yurdunda Konaklama

FLS dil okullarının öğrenci yurtları üniversitelerin kampüsleri içinde yer almaktadır. Dünya’nın farklı bölgelerinden gelen öğrenciler ile birlikte yaşayıp farklı kültürleri öğrenme fırsatına sahip olabilirsiniz. Tek kişilik ya da paylaşımlı odalarda konaklama opsiyonu sunulan yurtlarda yemek planları da bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Kaplan dil okulu önünde gençler

Kaplan Dil Okulları

Kaplan dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti vermektedir. 3 farklı[...]

Devamı

Els dil okullarında ders veren eğitmen ve öğrenciler

ELS Dil Okulları

ELS Dil Okulları ELS dil okulları Amerika’nın en köklü ve en büyük dil eğitimi veren kurumlarının başında gelir. 1961 yılında kurulan ELS dil[...]

Devamı

LAL Dil Okulları

LAL Dil Okulları

35 yılı aşkın tecrübesi ile LAL dil okulları öğrencilerine eğitimin yanı sıra seyahatin de dil eğitiminde ne kadar önemli olduğunu[...]

Devamı

EC Dil Okulları

EC Dil Okulları

1991 yılında kurulan EC dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile[...]

Devamı