FLS ABD’de İngilizce dil eğitimi konusunda akla gelen okulların başındadır. 1986 yılında kurulan FLS, yüksek kalitede programlar sunan ve diğer dil okullarından farklı olarak faaliyetlerini üniversitelerin kampüslerinde devam ettirmektedir.

Amerika’da kurulan ve yalnızca Amerika’da öğrencilere eğitim hizmeti veren FLS dil okulları, 5 farklı lokasyonda üniversite kampüsünde hizmet vermeye devam etmektedir. Öğrenciler 18 seviyeye ayrılan yurt dışı dil eğitimini başarı ile tamamlayarak sınav şartı gözetmeden anlaşmalı Amerikan üniversitelerine de yerleşebilmektedir.

Neden FLS dil okullarını tercih etmelisiniz?

 • 30 yılı aşkın deneyim
 • 104 farklı ülkeden her yıl 5.000’in üzerinde öğrenciye eğitim imkanı
 • 5 farklı lokasyonda ortalama 10 kişilik sınıflarda verilen eğitim
 • Okulun kurucularının ve yöneticilerinin öğretmen olması, eğitim şablonu ve tekniğinin özenle hazırlanması
 • 18 kur ingilizce eğitimi
 • CEA tarafından akreditasyon
 • Merkezlerin üniversite kampüslerinde yer alması
 • Pathway programları ile öğrencilerin üniversite eğitimine hazırlığı
 • Her yıl 300’ün üzerinde öğrencinin pathway programı ile üniversite eğitimine başlaması

Lokasyonlar

Amerika’da 5 farklı lokasyonda öğrencilere üniversite kampüslerinde eğitim alma fırsatı veren FLS dil okullarının hizmet verdiği lokasyonlar şunlardır;

Philadelphia – Chestnut Hill College

Chestnut Hill College 1924 yılında kurulmuş bir özel katolik okuldur. Philadelphia şehrinin kuzey batısında Chestnut Hill bölgesinde yer almaktadır. 75 hektar alan içerisinde bulunan okul kampüsü Gothic mimari anlayışına sahip binaları ve tüm öğrencilerin kullanımına açık tenis kortları, yüzme havuzları ve futbol sahaları bulunmaktadır.

Los Angeles – Citrus College

Citrus College Los Angeles şehrinin banliyö bölgesi Glendora’da yer almaktadır. San Gabriel Dağları’nın eteklerinde yer alan okul, Los Angeles şehrinin tüm cazibe merkezlerine ulaşılabilir konumda banliyö konforuna ve güvenliğine sahiptir.

Orange County – Saddleback College

Orange County'de bulunan Saddleback College, 1968'den beri geniş bir program yelpazesi sunmakta ve şu anda 40.000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Güzel peyzajlı kampüs, Orange County’nin güzel evleri ve alışveriş bölgeleri ile çevrili bir tepenin üzerinde yer almaktadır.

Boston – Commons & Fisher College

Tarihi ve kültürel zenginlik açısından Amerika’nın en değerli şehirlerinden biri olan Boston'da Commons & Fisher College kampüsünde eğitim verilmektedir. FLS Boston Commons & Fisher College, şehir merkezinin tam kalbinde yer almaktadır. Tarihi Freedom Trail ve Beacon Hill, merkeze yürüme mesafesinde yer almaktadır. Okulun yakınlarda bulunan hareketli finans bölgesi, hükümet merkezi ve tiyatro bölgesi yemek ve eğlence için sonsuz seçenekler sunmaktadır.

New Jersey – Saint Peter’s University

Manhattan'ın sadece 3 kilometre batısında yer alan Saint Peter’s University, 50'den fazla lisans, yüksek lisans ve doktora programı sunan bir okuldur. Hudson Nehri'nin hemen karşısında yer alan kampüs New York metropol bölgesinin bir parçası olarak kabul edilen Jersey City'de. Hudson Nehri'nin hemen karşısında bulunan Manhattan'ın tüm harika cazibe merkezlerine metro ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sunulan Programlar

Yoğun akademik eğitim ya da gündelik eğitim ile ilgileniyorsanız, FLS dil okullarında akademik hedeflerinize uygun programı bulabilirsiniz. FLS dil okullarında sunulan programların bazıları şunlardır;

Genel İngilizce

Genel İngilizce programı, İngilizce yeterliliğinizi yeni seviyelere taşımak için geliştirilen programdır. Akademik workshoplarda telaffuz ve sohbet kulüpleri, ödev yardımı ve daha fazlasını da bulabilirsiniz. Programın genelinde öğrencilerin konuşma becerilerinin geliştirilmesine özel olarak önem verilir. Sık sık sınıfta konuşma becerileri geliştirilerek eğitmenlerden sürekli rehberlik ve düzeltme alınmaktadır.

Yoğun İngilizce

En popüler program olan Yoğun İngilizce Programı, nitelikli, anadili İngilizce olan öğretmenlerden alınan haftalık 30 ders İngilizce eğitimini içermektedir. Yoğun İngilizce Programı, İngilizce eğitimi için kapsamlı bir yaklaşımdır. Programda öğrencilerin konuşma becerilerinin gelişmesine önem verilmektedir.

İleri Seviye İş İngilizcesi

İleri seviyedeki öğrencilere açık olan İleri Seviye İş İngilizcesi programı, uluslararası ticaretle ilgili becerilere odaklanmaktadır. Bu programda öğrencilerin geliştireceği özellikler şunlardır;

 • Tartışma becerileri
 • Reklam
 • Amerikan Çalışma Etiği
 • İş kültürü
 • Sunum becerileri
 • Uluslararası Pazarlama
 • Müzakere Becerileri
 • Liderlik

TOEFL/SAT/IELTS Hazırlık

TOEFL, SAT ve IELTS sınavlarına hazırlanan öğrenciler için özel olarak hazırlana bu kurslarda sınavlar için gerekli olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin ilerletilmesine yönelik bir ders programı oluşturulmuştur.

Konaklama Seçenekleri

FLS dil okullarında öğrenciler için konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenciler için sunulan konaklama seçenekleri şunlardır;

Aile Yanı Konaklama

Amerikalı bir ev sahibi ailenin yanında kalmak İngilizce’yi geliştirmenin en hızlı ve en iyi yoludur. Amerikalı bir aileyle yaşamak öğrencilere Amerikan kültürünü ve yaşam tarzını deneyimleme fırsatı tanır. Evler okula kolaylıkla ulaşılabilecek konumda yer almaktadır. Ev sahibi aileler uzun yıllardır okulla birlikte çalışmakta ve düzenli olarak ziyaret edilerek kontrol edilmektedir.

Öğrenci Yurdunda Konaklama

FLS dil okullarının öğrenci yurtları üniversitelerin kampüsleri içinde yer almaktadır. Dünya’nın farklı bölgelerinden gelen öğrenciler ile birlikte yaşayıp farklı kültürleri öğrenme fırsatına sahip olabilirsiniz. Tek kişilik ya da paylaşımlı odalarda konaklama opsiyonu sunulan yurtlarda yemek planları da bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Kaplan dil okulu önünde gençler

Kaplan Dil Okulları

Kaplan dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti vermektedir. 3 farklı[...]

Devamı

Els dil okullarında ders veren eğitmen ve öğrenciler

ELS Dil Okulları

ELS Dil Okulları ELS dil okulları Amerika’nın en köklü ve en büyük dil eğitimi veren kurumlarının başında gelir. 1961 yılında kurulan ELS dil[...]

Devamı

Dil okulu önünde kız öğrenci

LSI Dil Okulları

LSI Dil Okulları profesyonel eğitmen kadrosu ile 1965’ten bu yana her yıl 116 farklı ülkeden gelen binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti[...]

Devamı

LAL Dil Okulları

LAL Dil Okulları

35 yılı aşkın tecrübesi ile LAL dil okulları öğrencilerine eğitimin yanı sıra seyahatin de dil eğitiminde ne kadar önemli olduğunu[...]

Devamı

EC Dil Okulları

EC Dil Okulları

1991 yılında kurulan EC dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile[...]

Devamı