ELS Dil Okulları

ELS dil okulları Amerika’nın en köklü ve en büyük dil eğitimi veren kurumlarının başında gelir. 1961 yılında kurulan ELS dil okullarında o tarihten günümüze 143 ülkeden 1.2 milyon öğrenci dil eğitimi almıştır.

Öğrencilere sunulan yüksek eğitim standartları ile Amerika’da bir çok lokasyonda önemli üniversitelerin kampüslerinde eğitim veren ELS dil okulları aynı zamanda üniversitelerin birimi gibi faaliyet göstermektedir.

ELS dil okullarında üniversite kampüsünde eğitim almaya başlayan öğrenciler üniversitelerin öğrencisi gibi kabul edilir ve diğer öğrenciler gibi tüm olanaklardan faydalanabilirler.

Neden ELS Dil Okullarında Eğitim Almalısınız?

 • Eğitimde 60 yıllık tecrübe
 • Bir çok lokasyonda üniversite kampüslerinde hizmet verilir
 • Şimdiye kadar 1.2 milyonu aşkın öğrenci dil eğitimi almıştır
 • Farklı kurs seçeneklerinin bulunması
 • Dünya genelinde 650’den fazla yüksek okul ve üniversite ile ortaklık
 • Öğrenciler için düzenli olarak yapılan sosyal aktiviteler ve geziler
 • ACCET tarafından akredite edilmiştir

Lokasyonlar

Şehir, EyaletELS’nin Bulunduğu Lokasyon
La Verne, CaliforniaUniversity of La Verne
San Diego, CaliforniaŞehir Merkezi
San Francisco, CaliforniaDominican University of California
Santa Monica, CaliforniaŞehir Merkezi
Santa Rosa, CaliforniaSanta Rosa Junior College
Silicon Valley, CaliforniaFoothill College ve De Anza College
Thousand Oaks, CaliforniaCalifornia Lutheran University
Melbourne, FloridaFlorida Institute of Technology
Miami, FloridaBarry University
Orlando, FloridaStetson University
St Petersburg, FloridaEckerd College
Tampa, FloridaThe University of Tampa
Honolulu, HawaiiHawaii Pacific University
Chicago, IllinoisDominican University
DeKalb, IllinoisNorthern Illinois University
Fort Wayne, IndianaPurdue University Fort Wayne
Indianapolis, IndianaIUPUI
Richmond, KentuckyEastern Kentucky University
Ruston, LouisianaLouisiana Tech University
Boston, MassachusettsŞehir Merkezi
Grand Rapids, MichiganGrand Valley State University
St. Paul, MinnesotaUniversity of St. Thomas – Minnesota
St. Louis, MissouriUniversity of Missouri – St. Louis
Teaneck, New JerseyFairleigh Dickinson University – Metropolitan Kampüsü
New York - Hofstra, New YorkHofstra University
New York - Manhattan, New YorkŞehir Merkezi
New York - Riverdale, New YorkCollege of Mount Saint Vincent
Charlotte, North CarolinaJohnson & Wales University - Charlotte
Grand Forks, North DakotaUniversity of North Dakota
Bowling Green, OhioBowling Green State University
Cincinnati, OhioUniversity of Cincinnati
Cleveland, OhioCase Western Reserve University
Oklahoma City, OklahomaOklahoma City University
Portland, OregonConcordia University
Philadelphia, PennsylvaniaSaint Joseph’s University
Philadelphia – West ChesterWest Chester University
Myrtle Beach, South CarolinaCoastal Carolina University
Johnson City, TennesseeEast Tennessee State University
Nashville, TennesseeMiddle Tennessee State University
Houston, TexasUniversity of St. Thomas
Seattle, WashingtonŞehir Merkezi
Milwaukee, WisconsinMarquette University

ELS dil okullarının Amerika’da dil eğitimi veren 24 eyalette bulunan 42 farklı merkezi vardır. Aynı zamanda Kanada’da da dil eğitimi veren ELS'nin Toronto ve Vancouver kentlerinde şehir merkezlerinde kampüsleri de bulunmaktadır.

Kurs Seçenekleri

ELS dil okullarında öğrenciler için sunulan programlar şunlardır;

Yoğun İngilizce

Akademik veya genel amaçlar doğrultusunda İngilizce yeterliliğinin en üst seviyesine ulaşmak için kapsamlı bir program arıyorsanız, Yoğun İngilizce programı tam size göredir. Yoğun İngilizce dilin tüm unsurlarına odaklanarak sizi başarıya hazırlar. Kritik düşünme, sunum yapma ve izleyici önünde konuşmayı öğrenmeniz amaçlanmaktadır.

Yarı - Yoğun İngilizce

Eğer İngilizce öğrenirken aynı zamanda gittiğiniz şehri ve çevresini keşfetmek için serbest zamanınız olsun istiyorsanız, Yarı-Yoğun İngilizce programları size her ikisini de sunmaktadır. Dinleme, konuşma, telaffuz, kelime bilgisi ve dil bilgisine odaklanan sabah derslerine gireceksiniz; keşfetmek ve İngilizce becerilerinizi kullanmaya başlamak için öğleden sonraları ve akşamları özgür olacaksınız.

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi programımız üniversite veya yüksek okulunuzdan mezun olup profesyonel dünyaya atıldığınızda başarılı olmanız için size yardımcı olur. Program konuşma, dinleme, okuma ve yazma gibi İngilizcenin temel dil alanları üzerine odaklanan günde altı dersten oluşur.

American Explorer Programı

Diğer dil eğitimi programlarından farklı olarak American Explorer programına Turist Vizesi ile katılım sağlanabilmektedir. Seyahat süresince İngilizce becerilerinizi iletirken; dinleme, konuşma, telaffuz, kelime bilgisi ve dil bilgisine odaklanabilirsiniz. Size dışarı çıkarak gerçek dünyanın içine girip yeni öğrendiğiniz İngilizce becerilerinizi uygulamaya geçirmek için yeterli zaman vermek amacıyla American Explorer programı; her sabah üç dersten oluşur.

Konaklama Seçenekleri

ELS dil okulları konforlu ve kendinizi evinizde hissetmenizi sağlamak amacıyla size çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Bu konaklama seçenekleri şunlardı;

Öğrenci Yurdu

Üniversite kampüslerinde bulunan ELS merkezlerinin çoğu, ELS merkezlerinin yakınlarında kampüs içi konaklama seçenekleri sunar. Öğrenci yurtları İngilizce becerilerinizi pratik etmek için diğer öğrenciler ile tanışmanızı ve kampüs hayatını tam anlamıyla yaşamınızı ve kendi kültür ve geleneklerinizi paylaşırken, diğer öğrencilerin kültür ve geleneklerini de öğrenmenizi kolaylaştırır.

Aile Yanı

Tüm ELS merkezleri, özenle seçilmiş İngilizce konuşan bir ailenin yanında konaklama seçeneği sunar. Eğitim aldığınız yerin kültür ve adetlerini ilk elden öğreneceğiniz için İngilizceyi çok daha hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.

Apartman Dairesi

Daha özgür bir yaşam tarzını tercih ediyorsanız, ELS merkezlerine yakın bir apartman dairesinde yaşamayı seçebilirsiniz.

ELS Aktivite Programları

ELS dil okulları öğrencilerine yalnızca İngilizce eğitimi vermekle kalmaz aynı zamanda öğrencilerin sosyalleşmesi ve derste aldıkları eğitimi pratiğe dökebilmeleri için birçok aktivite programı sunmaktadır. Öğrenciler derslerden sonra bulundukları şehirlerin en önemli lokasyonlarını ziyaret edebilmekte ve sinema, tiyatro, su sporları, barbekü geceleri, hoşgeldin aktiviteleri gibi birçok aktiviteye okul programı çerçevesinde dahil olabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Kaplan dil okulu önünde gençler

Kaplan Dil Okulları

Kaplan dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti vermektedir. 3 farklı[...]

Devamı

Dil okulu önünde kız öğrenci

LSI Dil Okulları

LSI Dil Okulları profesyonel eğitmen kadrosu ile 1965’ten bu yana her yıl 116 farklı ülkeden gelen binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti[...]

Devamı

EC Dil Okulları

EC Dil Okulları

1991 yılında kurulan EC dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile[...]

Devamı

LAL Dil Okulları

LAL Dil Okulları

35 yılı aşkın tecrübesi ile LAL dil okulları öğrencilerine eğitimin yanı sıra seyahatin de dil eğitiminde ne kadar önemli olduğunu[...]

Devamı

FLS dil okullarında öğrenciler okul dışında oturuyor

FLS Dil Okulları

FLS ABD’de İngilizce dil eğitimi konusunda akla gelen okulların başındadır. 1986 yılında kurulan FLS, yüksek kalitede programlar sunan ve diğer[...]

Devamı