ELS Dil Okulları

50 yılı aşkın süredir hizmet veren ELS dil okulları toplamda 1.2 milyon öğrenciye İngilizce eğitimi vererek bu alanda ne kadar profesyonel olduğunu kanıtlamıştır. ELS dil okulları Amerika ve Kanada ülkelerinde 44 farklı şehirde hizmet vermektedir.

Okulların büyük bir kısmı üniversite kampüslerinde bulunmaktadır. Öğrenciler bu sayede Amerikalı öğrenciler ile etkileşimde bulunarak pratik yapma imkanı elde etmektedir. ELS dil okulları dünya genelinde 500’den fazla üniversite ile anlaşmalıdır. Bu anlaşmalar sayesinde öğrenciler belirli bir seviye İngilizce eğitimi aldıktan sonra üniversitelere direkt geçiş hakkı elde ederler.

ELS Dil Okulları ile Danışmanlık Verdiğimiz Ülke ve Şehirler

Amerika Dil Okulları

EyaletŞehir
MABoston
OHBowling Green
NCCharlotte
ILChicago
OHCincinnati
OHCleveland
ILDeKalb
INFort Wayne
NDGrand Forks
MIGrand Rapids
HIHonolulu
TXHouston
INIndianapolis
TNJohnson City
CALa Verne
FLMelbourne
FLMiami
WIMilwaukee
SCMyrtle Beach
TNNashville
NYNew York - Hofstra
NYManhattan
NYNew York - Riverdale
OKOklahoma City
FLOrlando
PAPhiladelphia
PAPhiladelphia - West Chester
ORPortland
KYRichmond
LARuston
CASan Diego
CASan Francisco - North Bay
CASanta Monica
CASanta Rosa
WASeattle
CASilicon Valley
MOSt. Louis
MNSt. Paul
FLSt. Petersburg
FLTampa
NJTeaneck
CAThousand Oaks

Kanada Dil Okulları

EyaletŞehir
OntarioToronto
British ColumbiaVancouver

ELS’nin Sunmuş Olduğu Dil Programları

  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilizce
  • TOEFL / IELTS hazırlık
  • İş İngilizcesi
  • Akademik İngilizce

ELS Akademik

ELS dil okullarında öğrenciler akademik İngilizce eğitimi sayesinde üniversite, sertifika, yüksek lisans programlarına sınavsız direkt geçiş hakkı elde edebilmektedir. ELS dil okullarında bulunan 12 İngilizce seviyesinde 9 ve üzerinde bulunan öğrenciler üniversiteler tarafından İngilizce yeterliliği sağlanmış olarak görülmekte ve herhangi bir TOEFL / IELTS sınav sonucu aranmamaktadır.

ELS Aktivite Programları

ELS dil okulları öğrencilerine yalnızca İngilizce eğitimi vermekle kalmaz aynı zamanda öğrencilerin sosyalleşmesi ve derste aldıkları eğitimi pratiğe dökebilmeleri için birçok aktivite programı sunmaktadır. Öğrenciler derslerden sonra bulundukları şehirlerin en önemli lokasyonlarını ziyaret edebilmekte ve sinema, tiyatro, su sporları, barbekü geceleri, hoşgeldin aktiviteleri gibi birçok aktiviteye okul programı çerçevesinde dahil olabilmektedir.

ELS Dil Okulları Konaklama Seçenekleri

ELS dil okulları aile yanı konaklama ve yurt seçeneklerini bulunduğu tüm bölgelerde öğrencilerine sunmaktadır. Uzun yıllardır çalıştıkları aileler ELS öğrencilerine ev sahipliği yaparak onların gelişiminde katkıda bulunmaktadır. Her şehirde anlaşmalı oldukları yurtlar ile öğrencilere daha bağımsız bir konaklama seçeneği de sunan ELS dil okulları her aşamada öğrencilerin memnuniyetini düşünmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Evet. Her College’nin anlaşmalı olduğu üniversite bulunmaktadır. Öğrenciler kalan eğitim sürelerini bu üniversitelerde tamamlayarak 4 yıllık diploma alma hakkı kazanırlar.

Kanada’da 2020 Haziran ayı itibariyle yürürlüğe girecek olan yasa ile birlikte en düşük saatlik ücret 14.60 CAD olacaktır. Bu ücret genellikle öğrenci işleri adı altında adlandırdığımız en basit işletmelerde ödenen asgari ücrettir. College mezunları bölümlerine göre çok daha yüksek gelirlere sahip olabilmektedir.

Kanada’da 2 yıllık akademik eğitim alan öğrencilerin eğitimi tamamlandıktan sonra 3 yıllık çalışma izni hakkı vardır ve daha sonrasında PR (permanent resident) başvurusu yapma hakkına sahip olabilmektedirler.

YÖK denkliği bulunmadığı için Türkiye’de kamuda geçerli olmasada özel sektörün tanıdığı ve saygınlığı bulunan Kanada College mezunu öğrenciler özel sektörde mesleklerini icra edebilmektedir.

Hayır. Öğrencilerimiz kalan 1 veya 2 yıllık eğitimlerini College’lerin anlaşmalı olduğu üniversitelerde tamamlayarak hem çift diploma sahibi olabilir hem de YÖK denkliği alabilir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

EC Dil Okulları

EC Dil Okulları

1991 yılında kurulan EC dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile[...]

Devamı

LAL Dil Okulları

LAL Dil Okulları

35 yılı aşkın tecrübesi ile LAL dil okulları öğrencilerine eğitimin yanı sıra seyahatin de dil eğitiminde ne kadar önemli olduğunu[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Profesyonelliği ile tüm dünyaya adını duyurmuş Kanada! Dünyanın en güvenilir ve yaşanabilir ülkesi olarak adlandırılan Kanada; dil okullarının[...]

Devamı

ILSC Dil Okulları

ILSC Dil Okulları

ILSC Dil Okulları 27 yıllık tecrübesi 130 farklı programı ve 2 ülkede 6 farklı lokasyonu ile ILSC dil okulları her yıl 100 ülkeden öğrenci[...]

Devamı