1991 yılında kurulan EC dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile dünya genelinde 8 ülkede 24 farklı şehirde hizmet vermektedir. Tüm merkezlerde her yıl 140 ülkeden 60.000 öğrencinin tercih ettiği EC dil okulları, 2007 yılından beri aday gösterildiği ST Star Chain Okul Ödülü’nü 2011,2016 ve 2017’de kazanma başarısı göstermiştir.

Neden EC Dil Okullarında Eğitim Almalısınız?

 • 18 farklı kurumdan akreditasyon
 • Online eğitim sistemi
 • Farklı kurs seçenekleri
 • Avustralya ve Kanada’da anlaşmalı üniversitelere sınavsız geçiş
 • 30+ yaş öğrenciler için belirli kampüslerde özel sınıflar

EC tarafından sunulan kurslar tüm anlayış seviyelerine uygundur ve seçtiğiniz alana odaklanmak üzere tasarlanmıştır. Destekleyici, deneyimli öğretmenler, en son teknolojiye sahip tesisler ve en iyi öğretim materyalleri sayesinde hayatınızı değiştirecek bir deneyimin tadını çıkarın.

Lokasyonlar

Tüm dünyada ki 29 farklı kampüste, dil eğitimi almak istediğiniz şehri seçerek muhteşem bir öğrenim tecrübesi yaşayabilirsiniz. Amerika’nın kozmopolit şehri New York’dan, Avustralya’nın doğal güzellikleri ile ünlü kenti Brisbane’ye, Akdeniz’in turizm cenneti ülkesi Malta’dan, Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’a kadar pek çok farklı lokasyonda hem İngilizce'nizi geliştirebilir hem de yaşadığınız şehrin keyfini çıkarabilirsiniz.

EC ile Turuncu Halı Deneyimi

Okula başladığınız ilk gün siz öğrenciler için hazırlanan turuncu bir halı üzerinde yürüyerek okula adımınızı atıyorsunuz. Müzikler ve ikramlar eşliğinde sizi misafirperverliği ile karşılayan ekip tarafından kendinizi aile ortamında hissedeceksiniz. Öğrenciler için özel olarak geliştirilen Turuncu halı deneyimi EC dil okullarının 2016 yılında İngiltere Müşteri Deneyimi alanında Yıldız Ödülünü kazanmasını sağlamıştır.

EC Online

Kayıt yaptırdığınız günden okuldan ayrılacağınız güne kadar, eğitiminizde ki ilerlemenizi kontrol edebileceğiniz EC Online erişimine sahip olacaksınız.

EC Online ile;

 • Okul başlamadan katılım: Oxford Online Yerleştirme Testi’ne girerek sonucunuza göre öğrenim materyallerinizi edinin. Aktivitelerin detaylarına, ilk gün programınıza ve okul ile ilgili detaylı bilgilere erişim sağlayın.
 • Hedeflerin belirlenmesi: Hedeflerinizi belirlemek ve ihtiyaçlarınıza yönelik düzenlemelerin yapılması için varış öncesi anketine katılım sağlayın.
 • Kişiselleştirilmiş öğrenim: Size göre özelleştirilen öğrenim materyalleri listesi edinin.
 • Özel dersler: İlerlemenizi arttırmaya yönelik geri bildirimler ve öneriler almak için öğretmeninizden birebir ders alın.
 • Gelişiminizi takip edin: Ne kadar ilerlediğinizi veya ilerleme sağlayabileceğinizi görmek için değerlendirme sistemini kullanın.
 • Aktivite planlama: Okulun yaptığı sosyal etkinlikler ve ücretsiz dil atölyeleri hakkında bilgi sahibi olun.
 • Öğrenim seviyenizi ölçün: Kurs bitirme sertifikanızı almak ve ilerlemenizi onaylamak için kurs bitiminden harici olarak Oxford Online Yerleştirme Testine bir kez daha katılın.

Kurs Seçenekleri

Her ihtiyaca yönelik hazırlanan farklı kurs seçenekleri ile İngilizce gelişiminizi istediğiniz şekilde planlayıp buna yönelik olarak size sunulan programlar arasından dilediğinizi seçin.

Aşağıda yer alan kurs seçeneklerini inceleyebilirsiniz;

 1. Genel İngilizce: Her seviyeye uygun olan, dilde akıcılığa ulaşmak isteyen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen.
 2. Yarı-Yoğun ve Yoğun İngilizce: Daha yoğun çalışmak isteyen öğrenciler için Genel İngilizce kurslarına her hafta ek 4-10 özel odak dersleri eklenerek dil gelişiminizi daha ileri seviyelere taşıyın.
 3. Özel Odak Programları: Belirli alanlarda gelişim sağlamak isteyen öğrencilerin katılabileceği bu programlarla 1 ila 10 hafta arası Şehirde İngilizce, İş İngilizcesi veya Akademik İngilizce alanlarında özel eğitim alabilirsiniz.
 4. 24 Hafta ve daha fazlası: Gideceğiniz ülkede 24 hafta veya daha uzun süreli bir eğitim almak için Akademik Yıl/Dil Sömestri programına katılabilirsiniz.
 5. Sınavlara hazırlık kursları: Cambridge / IELTS / TOEFL / TOEIC sınavları için özel olarak hazırlanan bu kursları tamamlayıp gireceğiniz sınavlarda başarıya ulaşın.
 6. 30+ Yaş deneyimi: Toronto, New York, Dublin, Londra ve Malta’da özel olarak verilen bu kurs ile yaşınız ilerlemiş olsa da kendi yaş grubunuzda ki insanlar ile birlikte eğitim alarak İngilizce öğrenmenin keyfini çıkarın.

English in Action

Yalnızca Amerika’da New York, San Diego ve San Francisco’da sunulan Uygulamada İngilizce (English in Action) ile İngilizce becerilerinizi iş dünyasında pazarlama, hukuk ve karşılama gibi sektörlerde anadili İngilizce olan kişilerle etkileşimde bulunarak geliştirin.

En az 4 haftalık bir kursu tamamladıktan sonra yeterli İngilizce seviyesine ulaştıktan sonra Uygulamada İngilizce programına katılmaya hak kazanarak çalışma hayatında önemli bir tecrübe kazanabilirsiniz.

Programa katılım şartları;

 • Minimum üst-orta (Intermediate) İngilizce seviyesi
 • 18 yaşından büyük olmak
 • 4 veya 8 hafta dil eğitimi
 • New York, San Diego ve San Francisco kampüslerine kayıt

Konaklama Seçenekleri

Öğrenci yurdu, aile yanı, daire ve apart otel seçenekleri ile standart konaklamanın haricinde ekstra olarak tek kişilik özel oda, dahili spor salonu, yüzme havuzu ve özel banyolu oda gibi seçenekler ile geniş bir konaklama yelpazesi arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Pathway Programları ile Kanada Üniversitelerine Geçiş

EC Toronto veya EC Vancouver'de İngilizce kursuna kayıt olarak üniversiteye ve Kanada'da ki geleceğinize doğru bir adın atın. Kanada Pathway programı, ülkenin en üst düzey kurumlarından bazıları da dahil olmak üzere, Kanada'nın içerisinde seçebileceğiniz çok çeşitli üniversite ve kolejlere geçiş imkanı sağlar. Kanada üniversitelerinde eğitim almak Kanada'da uzun süreli kalabilmenin adımlarından biridir. Mezun olduğunuzda, üç yıla kadar çalışma izni almaya hak kazanırsınız, bu da kalıcı oturma izniyle ilgileniyorsanız size yardımcı olabilir.

Anlaşmalı bazı okullar;

EC Yaz Okulları

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

Öğrencilerin vize işlemleri bireysel olarak konsolosluklar tarafından yapılmaktadır. Ailelerden muvafakatname alındığı gibi öğrencilerin konsolosluklara ebeveynleri ile de gitmesi gerekebilmektedir. Vize sürecinde danışmanlarımız bireysel olarak eğitim alınacak ülkeye göre gerekli bilgileri aktarmaktadır.

Öğrenciler tarafımızca belirlenen veya ailelerin uygun gördüğü tarifleri uçaklar ile yolculuk yapabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta iniş saatinin okulların uygun gördüğü saatler ve varış hava alanının okulların belirlediği hava alanı olmasıdır.

Tüm Onedu yurtdışı yaz okulları öğrencilerine bu hizmeti vermektedir. Gidilen havaalanında öğrenci yetkili kişiler tarafından karşılanıp okula veya konaklamasına güvenli bir şekilde ulaştırılacaktır.

Grup ile birlikte giden öğrencilerin başında Türkiye’den giderken grup lideri bulunacaktır. Bireysel olarak yaz kamplarına katılan öğrenciler ise aktiviteler boyunca okulun denetmen olarak sağladığı kişiler ile birlikte olacaktır.

Günümüz teknolojisinde öğrenciler cep telefonları ile aileleriyle iletişim kurabilmektedir. Okullarımızın tamamında ücretsiz internet hizmeti olduğundan iletişim kolaylıkla sağlanabilmektedir. Ayrıca aile yanı konaklaması tercih edecek öğrencilerin velilerine ailenin iletişim bilgileri verilecektir. Yurtlarda kalan öğrenciler ise ankesorlu telefondan aileleri ile iletişim kurabilmektedir. Onedu öğrencilerine özel 24 saat aktif whatsapp hattımızdan aileler veya öğrenciler direkt olarak bizimle iletişime geçebilmektedir.

Onedu yurtdışı yaz okullarında öğrencilere günde 3 öğün yemek verilmektedir. Aileler ve okullar Türk öğrencilerin beslenme alışkanlıklarına hakim olduklarından domuz eti veya başka türlü bir beslenme türü ile öğrencilerimiz karşılaşmazlar. Bununla birlikte o ülkenin yemekleri ve beslenme alışkanlıkları ile öğrencilerin uyum sağlaması gerekmektedir. Aile yanında öğrenciler sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte yurtlarda ise açık büfe şeklinde yiyebilmektedir.

Programlar genellikle Cumartesi veya Pazar günü sona ermektedir. Öğrenciler veda organizasyonunun ardından gruplar halinde hava alanına götürülmektedir.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

İrlanda dil eğitimi almak, İngilizceyi anadili olarak konuşan bir ülkede dil becerilerinizi geliştirmeniz için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca, Dublin gibi canlı ve kültürel olarak zengin şehirlerde yaşama şansı da sunar.

İrlanda dil okullarında konaklama fiyatları, şehir ve konaklama seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Genellikle ev paylaşımı veya yurt gibi seçenekler sunulur ve fiyatlar haftalık olarak belirlenir.

İrlanda dil okulu ücretleri, dil eğitimi süresi ve okulun konumuna göre değişir. Ayrıca, kurs tipi ve sınıf boyutu da fiyatları etkileyebilir. Detaylı bilgi için Onedu.com.tr üzerinden ya da ilgili dil okulu ile iletişime geçebilirsiniz.

Hayır, İrlanda dil eğitimi için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Dil eğitimi almak isteyen her yaş grubundan insanlar İrlanda'ya gelerek dil becerilerini geliştirebilirler.

İrlanda'da dil okulları Dublin, Cork, Galway, Limerick gibi şehirlerde bulunmaktadır. Bu şehirler popüler dil eğitimi destinasyonlarıdır ve öğrencilere çeşitli kültürel deneyimler sunarlar.

İrlanda'da dil eğitimi alarak çalışma izni almak için 25 hafta veya daha uzun süre dil eğitimi almanız gerekmektedir. Ardından, çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için dil okulunuzla iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda dil okulları, genellikle İngilizce dil kurslarının yanı sıra hazırlık programları, iş İngilizcesi kursları, sınavlara hazırlık kursları gibi çeşitli dil programları da sunar. Öğrenmek istediğiniz program hakkında okul ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama, yurt veya öğrenci evleri gibi seçenekler bulunur. Bu konuda dil okulu ile iletişime geçebilir ve size en uygun konaklama seçeneğini belirleyebilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken herhangi bir dil seviyesine sahip olabilirsiniz. Dil okulları genellikle başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar eğitim programları sunarlar. Dil seviyenize uygun bir kurs programı seçebilirsiniz.

Yurtdışı yaz okulları 9-19 yaş grubu arasındaki her öğrenci katılabilmektedir. Öğrenciler için özel olarak hazırlanmış bu programlar tamamen yaş gruplarının eğitim seviyelerine göre düzenlenmektedir. Örneğin 9 ile 19 yaşındaki bir öğrenci aynı programda bulunmaz. Programlar genellikle 9-13, 13-17 ve 17-19 yaş grupları için dizayn edilmiştir. Eğitimlerin içeriği de öğrencilerin yaşlarına göre hazırlanmaktadır.

Ailelerin en çok merak ettiği konu olan güvenlik konusu okullarımız tarafından garanti edilmektedir. Yurtdışı yaz okulları tercih edilirken en önemli etken köklü ve anlaşmalı kurumların seçilmesidir. Çalıştığımız tüm okullar akreditasyon şartlarını yerine getirmiş ve yıllardır yabancı öğrencilere hizmet veren üst düzey kurumlardır. 50 yılın üzerinde hizmet veren kurumlarımızda binlerce yabancı öğrenci her yaz eğitimi almaktadırlar.

Yurt dışı eğitim danışmanlarının anlaşmalı olduğu kurumlar ve seçenek çokluğu yaz kampları için en önemli detaydır. Ülkelerin bu alanda uzun yıllardır hizmet veren kurumları yurt dışı eğitim danışmanları ile çalışmadan önce belirli referanslar ve denetimleri şart koşmaktadır. Bunları yerine getiremeyen danışmanlardan uzak durmak güvenlik açısından önemlidir.

Okullar öğrencilerin yaş grubu ve eğitim programlarına göre konaklama seçeneği sunmaktadır. Yurtlarda bulunan öğrencilere 7/24 güvenlik gözetimi, kamera sistemi ve CURFEW adı altında öğrencilerin yoklamaya katılma zorunluluğu uygulanmaktadır. Bununla birlikte aile yanı konaklama tercih edebilmek için ülkelerin şartlarına göre belirli bir yaş sınırının üzerinde olmak gerekmektedir.

Farklı ülkelerde 193’ün üzerinde programlar ile yaz okullarımız size en üst düzey eğitim ve kaliteli bir tatil imkanı sunmaktadır. Yalnızca yaz ayları için değil sömestr tatilinde de hizmet veren okullarımıza tercih yaparken öncelikle öğrencimizin ilgi alanlarını öğreniyoruz. Sportif faaliyetlerle ilgilen öğrencilerimiz için tenis, basketbol, yüzme, futbol gibi yaz kampları olduğu gibi; fotoğrafçılık veya sinema ile ilgilenen öğrencilerimiz için farklı programlarda yaz okullarımız mevcut. Her ilgi alanına hitap edebildiğimiz gibi 9-19 yaş grubundaki her öğrenciye de hizmet verebilmekteyiz.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

LAL Dil Okulları

LAL Dil Okulları

35 yılı aşkın tecrübesi ile LAL dil okulları öğrencilerine eğitimin yanı sıra seyahatin de dil eğitiminde ne kadar önemli olduğunu[...]

Devamı

Kaplan dil okulu önünde gençler

Kaplan Dil Okulları

Kaplan dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti vermektedir. 3 farklı[...]

Devamı

ILSC Dil Okulları

ILSC Dil Okulları

ILSC Dil Okulları 27 yıllık tecrübesi 130 farklı programı ve 2 ülkede 6 farklı lokasyonu ile ILSC dil okulları her yıl 100 ülkeden öğrenci[...]

Devamı

Dil okulu önünde kız öğrenci

LSI Dil Okulları

LSI Dil Okulları profesyonel eğitmen kadrosu ile 1965’ten bu yana her yıl 116 farklı ülkeden gelen binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti[...]

Devamı

Els dil okullarında ders veren eğitmen ve öğrenciler

ELS Dil Okulları

ELS Dil Okulları ELS dil okulları Amerika’nın en köklü ve en büyük dil eğitimi veren kurumlarının başında gelir. 1961 yılında kurulan ELS dil[...]

Devamı