1991 yılında kurulan EC dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile dünya genelinde 8 ülkede 24 farklı şehirde hizmet vermektedir. Tüm merkezlerde her yıl 140 ülkeden 60.000 öğrencinin tercih ettiği EC dil okulları, 2007 yılından beri aday gösterildiği ST Star Chain Okul Ödülü’nü 2011,2016 ve 2017’de kazanma başarısı göstermiştir.

Neden EC Dil Okullarında Eğitim Almalısınız?

 • 18 farklı kurumdan akreditasyon
 • Online eğitim sistemi
 • Farklı kurs seçenekleri
 • Avustralya ve Kanada’da anlaşmalı üniversitelere sınavsız geçiş
 • 30+ yaş öğrenciler için belirli kampüslerde özel sınıflar

EC tarafından sunulan kurslar tüm anlayış seviyelerine uygundur ve seçtiğiniz alana odaklanmak üzere tasarlanmıştır. Destekleyici, deneyimli öğretmenler, en son teknolojiye sahip tesisler ve en iyi öğretim materyalleri sayesinde hayatınızı değiştirecek bir deneyimin tadını çıkarın.

Lokasyonlar

Tüm dünyada ki 29 farklı kampüste, dil eğitimi almak istediğiniz şehri seçerek muhteşem bir öğrenim tecrübesi yaşayabilirsiniz. Amerika’nın kozmopolit şehri New York’dan, Avustralya’nın doğal güzellikleri ile ünlü kenti Brisbane’ye, Akdeniz’in turizm cenneti ülkesi Malta’dan, Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’a kadar pek çok farklı lokasyonda hem İngilizce'nizi geliştirebilir hem de yaşadığınız şehrin keyfini çıkarabilirsiniz.

EC ile Turuncu Halı Deneyimi

Okula başladığınız ilk gün siz öğrenciler için hazırlanan turuncu bir halı üzerinde yürüyerek okula adımınızı atıyorsunuz. Müzikler ve ikramlar eşliğinde sizi misafirperverliği ile karşılayan ekip tarafından kendinizi aile ortamında hissedeceksiniz. Öğrenciler için özel olarak geliştirilen Turuncu halı deneyimi EC dil okullarının 2016 yılında İngiltere Müşteri Deneyimi alanında Yıldız Ödülünü kazanmasını sağlamıştır.

EC Online

Kayıt yaptırdığınız günden okuldan ayrılacağınız güne kadar, eğitiminizde ki ilerlemenizi kontrol edebileceğiniz EC Online erişimine sahip olacaksınız.

EC Online ile;

 • Okul başlamadan katılım: Oxford Online Yerleştirme Testi’ne girerek sonucunuza göre öğrenim materyallerinizi edinin. Aktivitelerin detaylarına, ilk gün programınıza ve okul ile ilgili detaylı bilgilere erişim sağlayın.
 • Hedeflerin belirlenmesi: Hedeflerinizi belirlemek ve ihtiyaçlarınıza yönelik düzenlemelerin yapılması için varış öncesi anketine katılım sağlayın.
 • Kişiselleştirilmiş öğrenim: Size göre özelleştirilen öğrenim materyalleri listesi edinin.
 • Özel dersler: İlerlemenizi arttırmaya yönelik geri bildirimler ve öneriler almak için öğretmeninizden birebir ders alın.
 • Gelişiminizi takip edin: Ne kadar ilerlediğinizi veya ilerleme sağlayabileceğinizi görmek için değerlendirme sistemini kullanın.
 • Aktivite planlama: Okulun yaptığı sosyal etkinlikler ve ücretsiz dil atölyeleri hakkında bilgi sahibi olun.
 • Öğrenim seviyenizi ölçün: Kurs bitirme sertifikanızı almak ve ilerlemenizi onaylamak için kurs bitiminden harici olarak Oxford Online Yerleştirme Testine bir kez daha katılın.

Kurs Seçenekleri

Her ihtiyaca yönelik hazırlanan farklı kurs seçenekleri ile İngilizce gelişiminizi istediğiniz şekilde planlayıp buna yönelik olarak size sunulan programlar arasından dilediğinizi seçin.

Aşağıda yer alan kurs seçeneklerini inceleyebilirsiniz;

 1. Genel İngilizce: Her seviyeye uygun olan, dilde akıcılığa ulaşmak isteyen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen.
 2. Yarı-Yoğun ve Yoğun İngilizce: Daha yoğun çalışmak isteyen öğrenciler için Genel İngilizce kurslarına her hafta ek 4-10 özel odak dersleri eklenerek dil gelişiminizi daha ileri seviyelere taşıyın.
 3. Özel Odak Programları: Belirli alanlarda gelişim sağlamak isteyen öğrencilerin katılabileceği bu programlarla 1 ila 10 hafta arası Şehirde İngilizce, İş İngilizcesi veya Akademik İngilizce alanlarında özel eğitim alabilirsiniz.
 4. 24 Hafta ve daha fazlası: Gideceğiniz ülkede 24 hafta veya daha uzun süreli bir eğitim almak için Akademik Yıl/Dil Sömestri programına katılabilirsiniz.
 5. Sınavlara hazırlık kursları: Cambridge / IELTS / TOEFL / TOEIC sınavları için özel olarak hazırlanan bu kursları tamamlayıp gireceğiniz sınavlarda başarıya ulaşın.
 6. 30+ Yaş deneyimi: Toronto, New York, Dublin, Londra ve Malta’da özel olarak verilen bu kurs ile yaşınız ilerlemiş olsa da kendi yaş grubunuzda ki insanlar ile birlikte eğitim alarak İngilizce öğrenmenin keyfini çıkarın.

English in Action

Yalnızca Amerika’da New York, San Diego ve San Francisco’da sunulan Uygulamada İngilizce (English in Action) ile İngilizce becerilerinizi iş dünyasında pazarlama,hukuk ve karşılama gibi sektörlerde anadili İngilizce olan kişilerle etkileşimde bulunarak geliştirin.

En az 4 haftalık bir kursu tamamladıktan sonra yeterli İngilizce seviyesine ulaştıktan sonra Uygulamada İngilizce programına katılmaya hak kazanarak çalışma hayatında önemli bir tecrübe kazanabilirsiniz.

Programa katılım şartları;

 • Minimum üst-orta (Intermediate) İngilizce seviyesi
 • 18 yaşından büyük olmak
 • 4 veya 8 hafta dil eğitimi
 • New York, San Diego ve San Francisco kampüslerine kayıt

Konaklama Seçenekleri

Öğrenci yurdu, aile yanı, daire ve apart otel seçenekleri ile standart konaklamanın haricinde ekstra olarak tek kişilik özel oda, dahili spor salonu, yüzme havuzu ve özel banyolu oda gibi seçenekler ile geniş bir konaklama yelpazesi arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Pathway Programları ile Kanada Üniversitelerine Geçiş

EC Toronto veya EC Vancouver'de İngilizce kursuna kayıt olarak üniversiteye ve Kanada'da ki geleceğinize doğru bir adın atın. Kanada Pathway programı, ülkenin en üst düzey kurumlarından bazıları da dahil olmak üzere, Kanada'nın içerisinde seçebileceğiniz çok çeşitli üniversite ve kolejlere geçiş imkanı sağlar. Kanada üniversitelerinde eğitim almak Kanada'da uzun süreli kalabilmenin adımlarından biridir. Mezun olduğunuzda, üç yıla kadar çalışma izni almaya hak kazanırsınız, bu da kalıcı oturma izniyle ilgileniyorsanız size yardımcı olabilir.

Anlaşmalı bazı okullar;

EC Yaz Okulları

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

LAL Dil Okulları

LAL Dil Okulları

35 yılı aşkın tecrübesi ile LAL dil okulları öğrencilerine eğitimin yanı sıra seyahatin de dil eğitiminde ne kadar önemli olduğunu[...]

Devamı

Kaplan dil okulu önünde gençler

Kaplan Dil Okulları

Kaplan dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti vermektedir. 3 farklı[...]

Devamı

ILSC Dil Okulları

ILSC Dil Okulları

ILSC Dil Okulları 27 yıllık tecrübesi 130 farklı programı ve 2 ülkede 6 farklı lokasyonu ile ILSC dil okulları her yıl 100 ülkeden öğrenci[...]

Devamı

Els dil okullarında ders veren eğitmen ve öğrenciler

ELS Dil Okulları

ELS Dil Okulları ELS dil okulları Amerika’nın en köklü ve en büyük dil eğitimi veren kurumlarının başında gelir. 1961 yılında kurulan ELS dil[...]

Devamı