SWAN Training Institute 35 yılı aşkın tecrübesi ile her yıl binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti vermektedir. Dublin’in İstiklal Caddesi niteliğindeki en ünlü caddesi Grafton Street’te bulunan okulumuz 4 katlı güzel bir binada eğitim vermektedir. İrlanda’da EAQUALS tarafından akredite edilmiş sayılı okullardan biridir. Bu kurum, dünya çapında tanınırlığı olan yüksek kalite garantisi olarak harici bir denetim sağlamaktadır. Bunun yanı sıra MEI (Marketing English in Ireland) derneğinin bir üyesi olan SWAN, ACELS tarafından da akredite edilmiş olup aynı zamanda İrlanda Hükümeti’ne bağlı Eğitim Bakanlığı adına kursları onaylayan QQI tarafından da tanınmaktadır.

Neden SWAN’da Dil Eğitimi Almalısınız?

  • 35 yılı aşkın eğitim tecrübesi
  • Ana dili İngilizce olan deneyimli öğretmen kadrosu
  • Akıllı tahtalarla donatılmış sınıflarda geleneksel ve modern yöntemlerin harmanlandığı bir eğitim sistemi
  • İngilizce’yi çok az bilen veya hiç bilmeyen öğrenciler için özel sınıf
  • Hedefe ulaşmanızı sağlayan kaliteli IELTS hazırlık kursları
  • Eğitimin odak noktası olarak öğrencileri benimsemesi ve öğrencilerin ihtiyacına göre çözüm üretmesi
  • Ulus dağılımının gözetilerek sınıfların ayarlanması
  • Öğrenciler için düzenlenen çeşitli sosyal ve kültürel aktiviteler
  • Önemli akreditasyonlara sahip güvenilir kurum

Sunulan Programlar

SWAN’da eğitimin merkezinde öğrenci yer alır. Öğrenciler bireysel olarak değerlendirilerek seviyesine en uygun sınıfa yerleştirilir. Her öğrenciye yönelik kelime dağarcığını ve dildeki akıcılığını geliştirecek kişisel bir program oluşturulmaktadır. İhtiyaca yönelik hazırlanan farklı kurs seçenekleri ile İngilizce gelişiminizi istediğiniz şekilde planlayıp buna yönelik olarak size sunulan programlar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. SWAN dil okulunda sunulan kurs seçenekleri şunlardır:

Genel İngilizce Kursları

Haftada 20 saat verilen Genel İngilizce sabah programı ile samimi ve destekleyici bir ortamda konuşma, dinleme, okuma ve yazma pratiği yapacaksınız. Eğitime genel olarak yaklaşımları ise günlük hayatta dilin kullanıldığı halde öğretilmesi şeklindedir. Dolayısıyla burada kazanacağınız dil becerileri pratik ve işlevsel olacaktır.

Okulumuzda öğleden sonra da kurs verilmektedir ve haftalık ders saati 16,25 saat olmaktadır. Kısa sürede daha hızlı bir gelişim sağlamak isteyen öğrencilere yönelik haftalık ders saati 29,75 saat olan yarı yoğun ve 36,25 saat olan yoğun ders programları da bulunmaktadır.

IELTS Hazırlık Kursları

Öğrencilerin İngilizce becerileri ve varsa daha önceki IELTS puanı göz önüne alınarak, IELTS eğitimine tam olarak doğru seviyede başlaması amaçlanır. Öğrenci hedeflerine odaklanan sınav hazırlık dersleri sayesinde, her hafta IELTS sınavından genel bir konu rehberliğinde sıcak ve samimi bir ortamda konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerileri pratiği yaparsınız. SWAN’da öğrencilerin hedefleri hakkında her zaman konuşmaya hazır özel IELTS koordinatörü bulunmaktadır. IELTS’e yönelik konuşma ve yazma becerilerini geliştirmek için özel öğleden sonra programları da mevcuttur.

Özel Eğitim Kursları

Havacılık ile ilgiliyseniz genel İngilizce derslerinize ek olarak havacılık İngilizcesi eğitimi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra SWAN öğretmen olmaya hazırlanan kişilere yönelik CELT, CLIL gibi kurslar da düzenlemektedir. Ayrıca yine öğretmenlere yönelik bilgi tazeleme kursu da kurs seçenekleri arasında yer almaktadır.

Gençlere Yönelik Programlar

Dünyanın her yerinden gelen 10 – 17 yaş arasındaki gençlere yönelik düzenlenen yaz kamplarında eğlenceli, teşvik edici ve samimi bir ortamda temel dil becerilerini geliştirme imkânı sağlanır. Okulumuz Dublin Uluslararası Havalimanı'ndan havaalanı transferleri seçeneği, aile yanında konaklama (yaz programı sırasında yurt konaklama seçenekleri de mevcuttur) ve isteğe bağlı heyecan verici aktivite ve gezi programını içeren eksiksiz bir paket sunmaktadır. Okul kadrosu deneyimli ve anadili İngilizce olan öğretmenlerden oluşmaktadır. Tüm ev sahibi aileler ise güvenilir, arkadaş canlısı ve misafirperver olacak şekilde özenle seçilir.

Konaklama Seçenekleri

SWAN Training Institute dil okulunda öğrenciler için aile yanı ve yurt konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. Öğrencilerin özel talepleri olduğu takdirde, bunlar da göz önüne alınarak en uygun konaklama seçeneğine yönlendirilmeleri sağlanır.

Aile Yanı Konaklama

Okul tarafından özenle seçilen ve en az 10 yıldır birlikte çalıştıkları ailelerin yanında rahatlık ve konforun keyfini çıkararak kendinizi evinizdeymiş gibi hissedebilirsiniz. Güleryüzlü ve deneyimli ev sahiplerinin hepsi ana dili İngilizce olan ailelerdir. Her gün İngilizce konuşarak pratik yapabilir, İrlanda kültürüne birinci elden tanıklık etme şansı elde edebilirsiniz.

Yarım veya tam pansiyon olarak tek kişilik veya paylaşımlı oda tercih edebilirsiniz. Ev sahibi aileler öğrenciler için yatak çarşafı ve havlu temin ederlerken, belirlenen günlerde çamaşırlarını yıkama hizmeti de sağlar. Ev sahibi ailelerin evleri okul görevlileri tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.

Öğrenci Yurtlarında Konaklama

Farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle birlikte yaşayacağınız öğrenci yurtları unutulmaz arkadaşlıklar edinmenize, yeni kültürler tanımanıza ve en önemlisi dil becerinizi geliştirmenize fırsat verir. Yurtlarda tek veya çift kişilik odalar olduğu gibi ortak ya da özel banyolu oda seçenekleri de bulunmaktadır. Ortak mutfakların yer aldığı yurtlarda arkadaşlarınızla birlikte yemek yaparken onların kültürlerini daha yakından tanıma şansına da sahip olacaksınız. Anlaşmalı oldukları bazı yurtlarda spor merkezleri de yer alır.

Hostelde, Otelde veya Misafirhanede Konaklama

SWAN Konaklama Ekibi kendi konaklama yerini ayarlamak isteyen öğrencilere önerilerde bulunabilmektedir.

Sosyal Aktiviteler

Sosyal aktivite programları ile gittiğiniz şehirleri keşfetme, yeni arkadaşlıklar kurarak İngilizcenizi pekiştirme şansına sahip olacaksınız. Ücretsiz rehberler eşliğinde Dublin - Trinity College, Guinness Storehouse, Ulusal Müze vb şehir içindeki pek çok merkeze geziler düzenlenmektedir. Her pazartesi günü ücretsiz şehir tanıtma turu düzenlenen okulumuzda hafta sonları ise yakın ve merak uyandıran şehirlerde konaklamalı geziler ayarlanmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Dil okulu öğrencileri sınıfta sohbet ediyor

ELI Schools

English Language Institute, piyasada bilinen adıyla ELI, 2017’de kurulmuştur ve Dublin’in yanı sıra Drogheda’da bulunan merkezlerinde yüzlerce[...]

Devamı

ISE Dil Okullari

ISE Dil Okulları

The International School of English (ISE) dil okulu, 1997 yılında İrlanda’da kurulan ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciye yüksek[...]

Devamı

ATC Dil Okulları

ATC Dil Okulları

ATC dil okulları 1973 yılında Dublin’de kurulan ve o tarihten beri dünyanın farklı ülkelerinden her yaştan öğrenciye kaliteli İngilizce dil[...]

Devamı

ISI Dublin

ISI Dublin

2001 yılında Dublin’de kurulan dil okulu şehirde bulunan iki kampüsle hizmet vermektedir. ISI Dublin İrlanda’da devlet tarafından tanınan ve bir[...]

Devamı