Seattle Colleges, Seattle şehri ve çevresindeki toplulukların tümüne hizmet verir ve eyaletteki en büyük kolej bölgesini oluşturur. Her yıl 45.000'den fazla öğrenci Seattle’deki üç kolejde eğitim alır.

İlk dersler Capitol Hill'deki Edison Mesleki Teknik Enstitüsü'nde, Seattle Community College -şimdiki Seattle Central College - 1966'da devlet okulu sisteminin bir parçası olarak açıldığında yapıldı.

1967 Eyalet Topluluğu Koleji Yasası ile devlet okullarından ayrı olarak, eğitim arayan herkese açık bir eğitim kapısı sağlama göreviyle kolej bölgeleri kurdu. Uzun vadeli bir plan doğrultusunda Seattle şehrinde iki ayrı kampüs daha kurulması için karar alındı. North Seattle College ve South Seattle College için hemen planlama başlatıldı.

Eylül 1970'de, üç kolej ilk kez çok kampüslü bir kolej bölgesi olarak birlikte açıldı. Central'a bağlı Seattle Mesleki Enstitüsü, eyaletin İşgücü Eğitim ve Öğretim Yasası uyarınca 1991 yılında kolej bölgesine katıldı.

Tasarım gereği, kolejlerin her biri kendi topluluğunu yansıtır. Kolejler bulundukları bölgenin ayrılmaz bir parçası olup belirli benzersiz eğitim programları sunarken, tümü kapsamlıdır ve kolej transferi, kariyer ve teknik eğitim, yetişkin temel eğitimi ve sürekli eğitim programları sunar.

Neden Seattle Colleges?

Seattle kentindeki tek topluluk koleji olan Seattle Colleges, üç benzersiz kampüs ortamı sunar. North Seattle College, Seattle şehir merkezinden sadece birkaç dakika uzaklıkta, elverişli, yarı kentsel bir konumda, şehir merkezinin beş mil kuzeyindedir. Seattle Central College, Seattle şehir merkezinin hareketli bir bölümünde bir kentsel çevre olan Capitol Hill semtinde yer almaktadır. South Seattle College, şehir merkezinin sekiz mil güneybatısında, şehre bakan bir tepenin üzerinde bir yerleşim bölgesinde yer almaktadır.

İster bir lisans derecesini tamamlamayı planlıyor olun, ister sadece birkaç ay yurt dışında eğitim görmeyi planlıyor olun, Seattle Colleges tam olarak aradığınızı bulabilmeniz için birden fazla program sunar.

20'den fazla üniversite ile ortaklıkları bulunur, böylece eğitiminize Seattle Colleges'de başlayabilir ve ABD'deki bir üniversiteye geçiş yapma garantisine sahip olabilirsiniz.

Seattle Colleges'deki programların çoğunda öğrenciler seçmeli dersleri seçme şansına sahiptir. Bu, öğrencilerin hedefledikleri ana dal veya alanlarıyla doğrudan ilgili olmayan dersleri alabilecekleri anlamına gelir.

Seattle Cenral College

50 yıldır Seattle Central College, binlerce öğrencinin eğitiminde hayati bir rol oynamış, onlara kendileri için daha iyi yaşamlar inşa etmek ve daha güçlü topluluklar yaratmak için beceri ve bilgi sağlamıştır.

Seattle Central, 1 Temmuz 1966'da, şehirdeki ilk iki yıllık kolej ve Washington eyaletinde 19. olan “Seattle Community College” olarak resmen kuruldu. Kuruluşu, şehrin sakinleri için uygun fiyatlı eğitim ve kariyer eğitimi için karşılanmamış büyük bir ihtiyacı doldurdu.

Altmışlı yılların ortalarında Community College Yasası'nın geçişi, kolejin kurulmasının yolunu açmaya yardımcı oldu. Seattle Community College ilk açıldığında bir kampüse sahip değildi. Seattle Okul Bölgesi'ne ait olan ve esas olarak eski Edison Teknik Okulu'nda bulunan 11 binadan oluşuyordu.

Bu durum, mesleki ve kolej geçiş programlarına kaydolmaktan heyecan duyan binlerce insanı kabul başvurusu yapmaktan alıkoymadı. Yetmişlerin başında Kuzey Seattle ve Güney Seattle kolejleri oluşturulduğunda, Seattle Community College adını “Seattle Central Community College” olarak değiştirdi.

Son birkaç on yılda, Seattle Central, öğrencileri ve toplumu için alakalı ve hayati kalmak için önemli şekillerde büyüdü ve gelişti. 2014 yılında, iki yıllık ön lisans ve kısa dönem sertifikalarına ek olarak dört yıllık lisans dereceleri veren bir kurum statüsünü yansıtmak için adını tekrar Seattle Central College olarak değiştirdi.

2016-17 akademik yılı boyunca kolej, Seattle Central'ın 50. yıldönümünü ve toplum üzerindeki olağanüstü etkisini onurlandırmak ve kutlamak için bir dizi etkinlik düzenledi.

North Seattle College

1970 yılında kurulan North Seattle College, her yıl 14.000'den fazla öğrenciden oluşan dinamik bir öğrenci topluluğuna sahiptir. Kuzey Seattle Koleji, ülke çapındaki en iyi üniversitelere yatay geçiş yapmak isteyen birçok öğrenci için başlangıç noktasıdır. Güçlü akademik hazırlık ve danışmanlık hizmetleri, küçük sınıflar, yenilikçi entegre çalışma programı, geniş online öğrenme seçenekleri ve dört yıllık okullarla çeşitli ortaklıklar öğrencilerin başarısına katkıda bulunur.

Birçok mezun Dartmouth ve UC Berkeley gibi kolejlerde eğitimlerine devam ederken, çoğu University of Washington’a transfer olur.

North Seattle’ye devam eden öğrenciler, zengin bir kampüs hayatına sahip olurlar. Konserler, konferanslar, fitness programları, ödüllü edebiyat dergisi ve dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden gelen uluslararası öğrencileri içeren çok uluslu öğrenci nüfusu, öğrenci deneyimine derinlik katar.

North Seattle College, Seattle'nin büyük ölçüde yerleşim bölgesi olan Northgate bölgesinde yer alır. Şehir merkezine ve Washington Üniversitesi'ne arabayla kısa bir mesafede ve şehrin ana caddesine kısa bir yürüyüş mesafesinde elverişli bir konuma sahiptir.

South Seattle College

1969 yılında kurulan ve Batı Seattle'de 87 dönümlük bir tepenin üstündeki kampüste yer alan South Seattle College, şehir silüetinin ve çevredeki dağların panoramik manzarasını sunmaktadır. Bu eşsiz ortam, farklı ihtiyaçları olan öğrencilerin eğitim ve kariyer hedeflerine ulaştırmak için idealdir.

İster yükseköğreniminize yeni başlıyor olun, ister kariyerinizi ilerletmek veya yeni bir yol denemek istiyor olun, hedeflerinize uygun doğru dereceleri ve sertifikaları bulabilirsiniz.

Seattle Öğrenci Yaşamı

Seattle, ABD’nin en büyük finans ve kültür merkezlerinden biridir. Muhteşem manzarası ve el değmemiş doğasıyla çevrili Seattle, dünyanın en başarılı şirketlerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Seattle'da okumak, açık havada bir yaşam tarzına erişimin yanı sıra iş ve endüstriye benzersiz bir odaklanma sağlar.

Seattle, Starbucks’tan, Amazon’dan, Microsoft’a kadar çok çeşitli şirketlere ve sektörlere ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, inovasyonu besliyor ve hem çok uluslu şirketleri hem de gelişmekte olan yeni işletmeleri cezbetmeye devam ediyor.

Puget Sound sahilinden ağaçlarla kaplı Olimpik ve Cascade dağlarına kadar Seattle, Kuzeybatı Pasifik'in yemyeşil doğal güzelliği ile çevrilidir. Ilıman iklimi, yıl boyunca açık hava etkinlikleri için birçok fırsat sunar.

Seattle hem geleneksel hem de çağdaş kültürle doludur. Klasik gösteri sanatları ve müzeler için bölgesel bir merkez olan müzik sahnesi, Jimi Hendrix'ten grunge'a birçok ünlü sanatçı ve stile de ev sahipliği yapmıştır.

Seattle’de Gezilmesi Gereken Yerler

Pike Place Market

1906’da kurulan Pike Place Market, Seattle’nin en turistik mekanı olmasının yanı sıra ABD’nin en eski çiftçilik ve gıda pazarıdır. Gıda mağazasından balıkçı tezgahlarına yemek yiyebileceğiniz yerlerden hediyelik eşya alabileceğiniz el sanatları bölümüne ev sahipliği yapan bu market, yerli halkın olduğu kadar turistlerin de en çok ziyaret ettiği yerlerden biri.

Özellikle hafta sonlar burası çok kalabalık olabiliyor. Öğle saatine denk getirmeyecek şekilde bu pazarı ziyaret ederseniz, biraz daha sakin olacaktır.

Seattle Akvaryumu

1977 yılında Pier 59 iskelesi üzerinde açılan Seattle Akvaryumu, 12 ayrı kategoride, farklı ekosistemlere sahip akvaryumların sergilendiği bir yerdir. Burada çok sayıda gösteri ve dalış etkinliği de düzenlenmektedir. Seattle Akvaryumu, yılda 800.000’in üzerinde ziyaretçi ağırlıyor.

Pioneer Meydanı

Seattle şehir merkezinde bulunan Pioneer Meydanı, şehrin en eski mahallelerinden biridir. Seattle’a gelen yerlilerin kurduğu bilinen mahalledeki ahşap binaların çoğu, 1889’daki büyük Seattle yangınında yerle bir olmuştur. Günümüzde mahallenin mimari yapısı 19. yüzyılın Romanesk tarzındadır.

Burke Müzesi

Kuzeybatı Amerika’nın en büyük doğal tarih müzelerinden biri olan ve içerisinde 16 milyonun üzerinde eser bulunan Burke Müzesi, Seattle’da gezilecek yerler arasında en ilginç olanlardan biridir. 1899’da kurulan ve kuşkanatları koleksiyonundan 20.000 yıllık kılıç dişli kedi fosillerine, oldukça ilginç bir eser yelpazesine sahiptir.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Okul icon ve onedu logo

Valencia College

Orlando, Florida'da bulunan Valencia College, Güney Kolejler ve Okullar Birliği tarafından akredite edilmiştir ve Aspen Mükemmellik Ödülü'nün[...]

Devamı

Grossmont College

Grossmont College

San Diego şehrinin doğu yakasında bulunan Grossmont College 1961 yılında eğitim hayatına başlamıştır. 19.000 öğrenci ile San Diego’nun en[...]

Devamı