Monroe College, Mildred King tarafından 1933 yılında Monroe İşletme Okulu adıyla New York, Bronx’ta kuruldu. İlerleyen yıllarda Monroe İşletme Fakültesi, Monroe İşletme Enstitüsü olarak yeniden adlandırıldı ve ardından 1990 yılında günümüzde bilinen ismiyle Monroe College oldu. Bronx, New Rochelle ve Karayipler adası St Lucia'daki kampüslerinde eğitim verilmektedir.

Monroe'daki lisans kursları yedi alanda sunulmaktadır. Bunlar: Sağlık, İşletme ve Muhasebe, Ceza Adaleti, Eğitim, Ağırlama ve Mutfak, Bilgi Teknolojileri ve Hemşirelik. Kolej ayrıca muhasebe, bilgisayar bilimi, işletme, halk sağlığı, konaklama yönetimi ve ceza adaleti alanlarında yüksek lisans derecesi sunmaktadır.

Monroe College’de, öğrencilerin iş deneyimi kazanmalarına yüksek önem verilir. Öğrenciler, yerel işletmelerle veya ortaklıklar yoluyla becerilerini uygulamaya koyma şansına sahip olabilirler. Örneğin, mutfak sanatları öğrencileri okulun kafeteryalarından birini işletmekten sorumludur.

Öğrenciler, hareketli bir şehir olan Bronx’daki kampüsü veya sakin bir banliyö şehri olan New Rochelle kampüsünü seçebilirler. Her iki kampüsün de kendi tesisleri, dinlenme merkezleri ve öğrenci kulüpleri bulunur.

Neden Monroe College?

Monroe Avantaj Planı (MAP), öğrencilerin yılda üç tam sömestrde eğitim almalarına izin vererek, üç yıl içerisinde mezun olma şansı verir. Tatil dönemleri, Aralık'ta iki hafta, Nisan'da iki hafta ve yaz aylarında beş haftayı içerir. Bu avanta sayesinde öğrenciler erken mezun olur ve kariyerlerinde başlayabilirler. Eğitimine kesintisiz devam eden öğrencilerin zamanında mezun olma oranı %65’ten daha yüksektir.

 • US News & World Report'a göre, Monroe New York Eyaletindeki en uygun fiyatlı özel kolejdir. Öğrenim ücreti, ABD'deki ortalama özel kolejlerden yaklaşık %50 daha düşüktür.
 • Monroe'nun üç dönemlik akademik takvimi, öğrencilerin daha erken mezun olmalarını sağlar. Monroe öğrencileri sadece üç yıl içinde lisans derecesi alabilirler.
 • Yılda üç sömestr eğitimine devam eden bir Monroe öğrencisinin zamanında mezun olma oranı %65'in üzerindedir.
 • Son beş yıl içerisinde 14.000'den fazla öğrenci mezun olmuştur.
 • İngilizce yeterliliği sağlayamayan öğrenciler okulun kendi İngilizce hazırlık programına katılarak şartlı kabul imkânıyla eğitimlerine başlayabilir

Monroe College’de Sunulan Bazı Programlar

Ön lisans programları;

 • Muhasebe
 • Pişirme ve Pastacılık
 • İş idaresi
 • Şirket yönetimi
 • Bilgisayar Bilgi Sistemleri
 • Bilgisayar Bilimi
 • Ceza adaleti
 • Mutfak Sanatları
 • Eğitim
 • Sağlık Hizmetleri İdaresi
 • Konaklama İşletmeciliği
 • İnsan kaynakları
 • Tıbbi Yönetim
 • Tıbbi Yardım
 • Hemşirelik
 • Eczane Teknisyenliği
 • Halk Sağlığı

Lisans Programları;

 • İşletme ve Muhasebe
 • Ceza Adalet
 • Eğitim
 • Sağlık ve İnsan Hizmetleri
 • Ağırlama ve Aşçılık
 • Bilgi Teknolojisi
 • Hemşirelik

Yüksek Lisans Programları;

 • Muhasebe
 • Bilgisayar Bilimleri
 • Ceza Adalet
 • MBA
 • Halk Sağlığı

Monroe College Öğrenci Yaşamı

Monroe'da eğitim alırken kendinizi her dair New York'un kalbinde gibi hissedeceksiniz. İster Bronx Kampüsünde ister New Rochelle'de olsun, dünyanın en büyük şehrinin iş merkezine ve kültür başkentine kolaylıkla erişebilirsiniz.
Wall Street, Apple Store, Salesforce, harika restoranlar ve müzelere yapılan ziyaretler gibi kampüs öğrenimini geliştiren deneyimlerin bir parçası olabilirsiniz.

Bronx Kampüsü

Monroe College'nin Bronx kampüsü, öğrencilere en üst düzeyde kentsel deneyim sunar. 1967'den beri hizmet beren bu banliyö kampüsü, Manhattan şehir merkezinin birinci sınıf kültür, eğlence ve iş fırsatlarından sadece 30 dakikalık bir metro yolculuğu mesafesindedir.

New Rochelle Kampüsü

New Rochelle kampüsü, şehir merkezinde bir havası olan bir banliyödür. Main Street'teki aktivite merkezinde, mağaza ve restoranlardan, Long Island Sound plajlarından ve yerel parklardan sadece birkaç adım ötededir.

New Rochelle, 14km kıyı şeridi ve çeşitli parklar ve doğa koruma alanları ile Westchester banliyösünde yer alan bir kentsel his sunar. Kampüsü çevreleyen çeşitli restoranlar, dinlenme salonları ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. MetroNorth, trenle 25 dakikada New York'a ulaşabileceğiniz kampüse sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Konaklama

Monroe College'nin öğrenci yurtları, aynı zamanda Doğu sahilindeki en eski ve en tarihi topluluklardan biri olan Westchester County'de gelişen bir banliyö mahallesi olan New Rochelle'nin kalbinde yer almaktadır. Kampüs mağazalara, mahalle restoranlarına ve sinema salonlarına, restoranlara ve bir atari salonuna ev sahipliği yapan New Roc City eğlence ve alışveriş kompleksine yakındır. Kampüs konaklama seçenekleri, doğal Long Island Sound'u çevreleyen parklara ve plajlara yürüme mesafesindedir. Monroe College, her biri benzersiz olanaklara sahip çeşitli konaklama seçenekleri sunar. Yurt ücretleri binaya ve oda arkadaşı sayısına göre değişmektedir.

Önemli Bilgiler

 • 150$'lık kabul onay ücretini ödedikten sonra, yeni Uluslararası öğrencilere çevrimiçi konut başvuru sistemine bir bağlantı e-posta ile gönderilecektir. Bu e-postada, uygulamaya erişmek için bir MyMonroe kullanıcı adı ve şifresi alacaksınız.
 • Oda seçiminizi yaparken bazı soruları içeren çevrimiçi konut başvurunuzu tamamlayıp göndermelisiniz.
 • Başvurunuzu gönderdikten sonra, iade edilmeyen 400 USD tutarında bir konut başvuru ücreti ödemeniz istenecektir (bu ücretin 250 USD’si ilk dönem oda ücretlerinize uygulanacaktır). Konut başvuru ücreti ödenene kadar konut başvuruları işleme alınmayacaktır.
 • Eğitimine devam eden öğrenciler her yıl konut başvurularını yenilemek zorundadırlar.

New York Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Amerika’nın en kalabalık şehri, dünyanın en popüler ve kozmopolit şehirlerinden biri; New York…

Başta teknoloji, moda ve finans gibi kollarda dünyanın başkenti olarak nitelendirilen New York’ta 170 farklı dilin konuşulduğunu biliyor muydunuz?

Dünyanın en ünlü ve en ironik şehirlerinden biri New York, size asla unutamayacağınız bir eğitim deneyimi sunuyor. Siz de kültür, teknoloji, moda, finans gibi çeşitli kollarda dünyanın başkenti olarak nitelendirilen şehirde iyi bir eğitim almak istemez misiniz?
Unutmayın; Amerika'da bir üniversitede lisans derecesinden mezun olmak, gelecekte kariyeriniz için profesyonel adımlar atmanızı sağlamaktadır.

Amerikan kültürüne ve muhteşem şehirlerine kendinizi kaptırırken bir yandan da yenilikçi teknoloji, sayısız araştırma olanağı, akademik mükemmellik ve benzersiz çalışma deneyimi kazanabilir, hem Amerika’da hem de uluslararası şirketlerde iş bulma şansı yakalayabilirsiniz.

New York’ta Gezilmesi Gereken Yerler

ÖZGÜRLÜK HEYKELİ

Dünyada en çok bilinen heykellerden biri olan ve Amerika Birleşik Devletleri denildiğinde akla ilk gelen sembol olan Özgürlük Heykeli, Fransız heykeltıraş Frédéric Auguste Bartholdi tarafından tasarlanmış ve Gustave Eiffel gözetiminde 1884-1886 yılları arasında inşa edilmiş.

Anıt statüsündeki heykel, Fransa’nın Amerika Birleşik Devletleri’ne 100. yıl hediyesidir. Roma özgürlük tanrıçası Libertas’ı tasvir eden heykelin yapımında bakır malzeme kullanılmış. Eserin taç kısmındaki uçlar 7 kıtayı ve 7 denizi temsil ediyor. Sol elindeki kitabede ise Roma rakamlarıyla Bağımsızlık Bildirgesi’nin okunduğu tarih yazıyor.

New York gezilecek yerler listenizi oluştururken kentin en önemli simgelerinden biri olan Özgürlük Heykeli’ni ilk sıraya yazabilirsiniz.

TIMES MEYDANI

Meydanın ilk adını Longacre Meydanı olduğunu biliyor muydunuz? Ünlü gazete the New York Times genel merkezinin buraya taşınmasıyla birlikte şimdiki ismini almıştır.

Seventh Avenue ile Broadway’in buluştuğu bir meydan olan Times birçok stüdyonun, restoranın, plazaların ve otellerin bulunduğu bir yerdir. Büyük ekranlar ve reklam panolarıyla tam bir görsel şölen oluşturarak en çok dikkat çeken yerler arasındadır. Renkli atmosferi ile günümüzde gezginlerin New York gezilecek yerler listelerinin değişilmez parçalarından biri olan Times Meydanı, yıl boyunca konserlere ve çeşitli kültürel etkinliklere sahne olmaktadır.

Yılbaşında ise geleneksel kutlamalara katılıp Times’ın en görkemli haline kendi gözlerinizle şahit olabilirsiniz.

EMPIRE STATE BİNASI

Dünyanın en yüksek binalarından biridir. New York City’nin en yüksek ve görkemli binası olarak bilinmektedir. En üst katına çıkarak muhteşem bir manzara ile karşı karşıya kalabilir, tüm New York’u ayaklarınızın altına alabilirsiniz.

CENTRAL PARK

Bu büyük plazaların bulunduğu kalabalık şehirde en huzurlu ve mutlu hissedeceğiniz yerlerden biri olan Central Park, New York’ta çok büyük bir alan kaplamaktadır. Yüzlerce bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapan bu park kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

BROOKLYN KÖPRÜSÜ

New York’un beş bölgesinden ikisini birbirine bağlayan bu köprü yine en çok dikkat çeken yerlerden biri olup birçok filme ve fotoğrafa konu olmuştur. Manhattan’ı ve Brooklyn arasında bir geçit görevi üstlenir. Hem arabalar hem bisikletliler hem de yayan rahatlıkla kullanılabilmektedir.

METROPOLİTAN MÜZESİ

Dünyanın en önemli müzelerinden biri olan bu müze 1880 yılında açılmıştır. 5 bin yıla dayanan birçok sanat eserini barındıran Metropolitan Müzesi’nde Mısır ve Yunan uygarlıklarından birçok önemli eser bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Okul icon ve onedu logo

Seattle Colleges

Seattle Colleges, Seattle şehri ve çevresindeki toplulukların tümüne hizmet verir ve eyaletteki en büyük kolej bölgesini oluşturur. Her yıl[...]

Devamı

Okul icon ve onedu logo

Valencia College

Orlando, Florida'da bulunan Valencia College, Güney Kolejler ve Okullar Birliği tarafından akredite edilmiştir ve Aspen Mükemmellik Ödülü'nün[...]

Devamı

Grossmont College

Grossmont College

San Diego şehrinin doğu yakasında bulunan Grossmont College 1961 yılında eğitim hayatına başlamıştır. 19.000 öğrenci ile San Diego’nun en[...]

Devamı

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı

University of Kansas

University of Kansas

University of Kansas 1865 yılında Kansas eyaletinin Lawrence şehrinde kurulan devlet destekli araştırma üniversitesidir. Günümüzde 5 kampüsü[...]

Devamı

Amerikada üniversite eğitimi

Yale Üniversitesi

Yale Üniversitesi hakkında detaylı bilgi edinin! Kabul şartları, programlar ve daha fazlası hakkında rehberimizle doğru üniversiteye adım atın.

Devamı