1957 yılında Frederick King tarafından İngiltere’nin Bournemouth kentinde kurulan Kings Education dil okulları, 60 yıllık tecrübesi ile günümüzde İngiltere’de dil eğitimini, Londra, Oxford, Brighton ve Bournemouth şehirlerinde ve Amerika’da dil eğitimini ise ise Boston, New York ve Los Angeles şehirlerinde vermeye devam etmektedir. Dil eğitimi, yaz kampları, lise eğitimleri ve üniversiteye hazırlık programlarındaki başarısıyla ünlü olan Kings Education dil okulları Accet ve British Council tarafından akreditasyona da sahiptir.

Neden Kings Education Dil Okulunu Tercih Etmelisiniz?

 • 60 yılı aşkın eğitim tecrübesi
 • Öğrenciler için sunulan çeşitli sosyal aktiviteler ve geziler
 • Konaklama seçenekleri genelde merkezi lokasyonlarda bulunur. Okula yürüme mesafesinde ya da toplu taşıma aracı ile çok rahat ulaşılabilecek bir konumdadır
 • Kurslar haricinde Kings Education dil okullarının ‘online İngilizce’ programları da bulunmaktadır. Online alacağınız takviye dersler sayesinde derslerde aldığınız eğitimleri geliştirme fırsatınız da bulunmaktadır
 • 25 ve üzeri yaş grupları için ayrı kurslar seçenekleri bulunur
 • Çok çeşitli kurs seçenekleri vardır
 • Amerika ve İngiltere’de farklı lokasyonlarda kampüsler mevcuttur

Lokasyonlar

Kings Education dil okullarının İngilizce’nin anadil olarak konuşulduğu Amerika ve İngiltere’de farklı lokasyonlarda eğitim kampüsleri bulunmaktadır. İngiltere’de Bournemouth, Londra, Oxford ve Cambridge şehirlerinde, Amerika’da ise Boston, New York ve Los Angeles şehirlerinde merkezler bulunmaktadır.

Sunulan Programlar

Kings Education dil okulları tüm öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik çok çeşitli kurs seçenekleri sunmaktadır. Bu kurs seçeneklerinden bazıları şunlardır;

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • Sınav Hazırlık Programları
 • Üniversite Geçiş Programları
 • English Plus Programları

Genel İngilizce

Hafta içi işlenen toplamda haftalık 20 dersten oluşan Genel İngilizce programında genellikle günlük konuşma İngilizcesi üzerinde durulmaktadır. Öğrenciler market, restoran ya da banka gibi yerlerde kendilerini İngilizce olarak ifade edebilmeyi öğrenmektedirler. Genel İngilizce kursu Boston, New York, Los Angeles, Bournemouth, London, Oxford ve Brighton şubelerinde mevcuttur.

Yoğun İngilizce

Hafta içi işlenen toplamda 28 dersten oluşan Yoğun İngilizce programı özellikle kısıtlı bir eğitim süresi olan öğrenciler için minimum sürede maksimum verim alınabilecek bir programdır. Konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerilerinin tümünün geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Yoğun İngilizce kursu Boston, New York, Los Angeles, Bournemouth, London, Oxford ve Brighton şubelerinde mevcuttur.

Sınav Hazırlık Programları

IELTS, TOEFL, FCE ve CAE sınavlarına hazırlanan öğrenciler için her sınav için farklı hazırlık kursları bulunmaktadır.

IELTS hazırlık kursu haftada 28 derslik programdan oluşur Bournemouth, Londra, Oxford ve Brighton şehirlerinde verilmektedir. FCE ve CAE sınavlarına hazırlık kursu da haftalık 28 derslik bir programa sahiptir Los Angeles, Brighton, Londra, Bournemouth ve Oxford şehirlerinde verilmektedir.

TOEFL hazırlık kursu haftada 20-35 derslik öğrencilerin tercih edeceği program yoğunluna göre değişmektedir. New York, Boston ve Los Angeles şehirlerinde eğitim verilmektedir.

English Plus Programları

English Plus programları öğrencilerin İngilizce öğrenirken aynı zamanda mesleki alanlarında kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayan programlardır. English Plus programlarında ki dersler Kings Education dil okullarının tüm merkezlerinde farklı branşlarda alanında uzman eğitimciler tarafından verilmektedir. English Plus programları ve lokasyonları şunlardır;

 • İşletme ve Liderlik – Boston
 • İşletme ve Finans – Londra
 • Uluslararası İşletme – Bournemouth
 • Dijital Pazarlama – Brighton
 • Hukuk – Londra
 • Sanat ve Tasarım – Londra ve Oxford
 • Film – English plus Film – Los Angeles
 • Moda, Sanat ve Tasarım – New York
 • Hukuk – English plus Law – Londra

Konaklama Seçenekleri

Kings Education dil okullarında öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar öğrenci yurdu ve aile yanı konaklama seçenekleridir. Konaklama seçeneği öğrencilerin tercihlerine göre değişkenlik gösterir. Aile yanı konaklama yurt konaklamasına göre daha ekonomik bir seçenek olmakla birlikte her ikisinin de artıları bulunmaktadır.

Yurt Konaklaması

Öğrenci yurdu konaklama seçeneğinde öğrencilerin tek veya iki kişilik oda tercihi bulunur. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Okullar çift kişilik odalarda aynı milletten öğrencilerin beraber kalmalarına izin vermemektedir. Bu sebeple çift kişilik oda konaklaması satın alacak olan bir öğrenci farklı milletten başka bir öğrenci ile kalacağını bilmelidir.

Yurtlarda ortak kullanılan mutfaklar ve dinlenme salonu da bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Kings Education dil okullarının bazı lokasyonlarında yurtlar ve eğitim sınıfları aynı binada bulunmaktadır. Bu da öğrencilerin derslerine zaman kaybetmeden başlayabilmelerine imkan tanır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Aile yanı konaklamada tek veya çift kişilik oda, özel ya da ortak banyo ve yemek planı seçenekleri de mevcuttur.

Aile yanı konaklama gidilecek olan ülkenin tarihini, kültürünü ve yaşam tarzını yakından tanıyabilmeye olanak tanır. Aile yanı konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından her gün İngilizce pratik yapmaktadırlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Dil okulu önünde kız öğrenci

LSI Dil Okulları

LSI Dil Okulları profesyonel eğitmen kadrosu ile 1965’ten bu yana her yıl 116 farklı ülkeden gelen binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti[...]

Devamı

Kaplan dil okulu önünde gençler

Kaplan Dil Okulları

Kaplan dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti vermektedir. 3 farklı[...]

Devamı

LAL Dil Okulları

LAL Dil Okulları

35 yılı aşkın tecrübesi ile LAL dil okulları öğrencilerine eğitimin yanı sıra seyahatin de dil eğitiminde ne kadar önemli olduğunu[...]

Devamı

EC Dil Okulları

EC Dil Okulları

1991 yılında kurulan EC dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile[...]

Devamı

Els dil okullarında ders veren eğitmen ve öğrenciler

ELS Dil Okulları

ELS Dil Okulları ELS dil okulları Amerika’nın en köklü ve en büyük dil eğitimi veren kurumlarının başında gelir. 1961 yılında kurulan ELS dil[...]

Devamı