2001 yılında Dublin’de kurulan dil okulu şehirde bulunan iki kampüsle hizmet vermektedir. ISI Dublin İrlanda’da devlet tarafından tanınan ve bir hükümet organı olan QQI tarafından güvence altına alınmış bir okuldur. Ayrıca ISI Dublin’de büyük ve küçük yaşlarda herkesin eğitim alabileceği birçok program seçenekleri bulunmaktadır.

Neden ISI Dublin?

  • Dublin’de tarihi ve modern binada hizmet verir.
  • Sınıflarda maksimum 12 öğrenci kapasitesi vardır.
  • Yüksek kalitede eğitmenler bulunur.
  • ACELS, MEİ, ALTO gibi önemli akreditasyonlara sahiptir.
  • Okulun içerisinde bilgisayar odası, öğrenci salonu, kafetarya, spor salonu gibi faydalanabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır.
  • Sosyal aktivitelere son derece önem verilir.

ISI Dublin Kampüsleri

Parnell Square Kampüsü

Bu kampüs Dublin’in kuzey bölgesi olan Parnell Square üzerinde yer alır. Caddede alışveriş mekanları, restoranlar bulunur. Bu caddedeki okulda 8 adet sınıf bulunur. Ders çıkışı arkadaşlarınızla alışveriş yapabileceğiniz, yemek yiyip kahve içeceğiniz konumu oldukça güzel bir kampüstür. Ayrıca bu caddeden Dublin’in diğer bölgelerine ulaşım kolaydır. Otobüs veya bisiklet kullanarak hatta yürüyerek bile Dublin’de bulunan ünlü bölgelere geçiş yapabilirsiniz.

Meetinghouse Lane Kampüsü

Bu bölgede bulunan okul 18 sınıflı ve ISI Dublin’in ana binasıdır. Oldukça merkezi bir konumda yer alan bu kampüs Dublin’in en ünlü bölgeleri olan Temple Bar, City Hall, Henry Street gibi yerlere yakın konumdadır. Ders çıkışlarında bu bölgeden gitmek istediğiniz bölgeye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. İster müze ve sanat galerileri, ister teknoloji mekanları isterseniz de Dublin’in eğlenceli sokaklarında vakit geçirebilirsiniz.

Sosyal Aktiviteler

ISI Dublin’de öğrencilerin keyifli zaman geçirmelerini sağlamak için birçok aktivite düzenlenir. Özel gün etkinlikleri, pancake salısı, şehir gezileri, pub geceleri gibi çok fazla etkinlik seçeneği vardır. Öğrencilerin okul dışında arkadaşlarıyla aktif bir biçimde sohbet etmelerine, eğlenceli vakit geçirmelerine son derece önem veren ISI Dublin takviminde ücretli-ücretsiz etkinlikler bulunmaktadır.

ISI Dublin’de Okul Hayatı

Derslerin yanı sıra ISI Dil okulu öğrencilerin yapabileceği birçok aktivite imkanı sunar. Okulun içerisinde bulunan drama kulübü, TV kulübü, öğle etkinlikleri, müzik ve spor etkinlikleri, Cumartesi etkinlikleri, İrlanda kültürel etkinlikleri gibi birçok aktiviteye katılım sağlayarak ingilizcenizi eğlenerek geliştirebilir edindiğiniz arkadaşlarınızla bol bol pratik yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Sunulan Programlar

Genel İngilizce

Öğrencilerin ana iletişim becerilerine odaklanarak verilen bu eğitim programında haftalık 15 saat ders verilir. Ders içeriğine uygun kitapların yanı sıra gazete, dergi, broşür, internet, görsel-işitsel teknoloji gibi kaynaklardan da yararlanılır.

Yoğun İngilizce Programı

Bu programda öğrencilerin konuşma, okuma, dinleme, anlama, telaffuz gibi birçok becerisine odaklanarak eğitimler verilir.

Sınav Hazırlık Kursları

Tirinity College London, Cambridge, İELTS sınavlarına hazırlık amacıyla yapılmış özel programlar içeren bir seçenektir. Bu programda öğrencilerin 9-13 hafta arasında ileri düzey ingilizce seviyesine gelmeleri hedeflenmiştir.

Akademik Yıl Programı

Uzun dönem eğitim alan öğrenciler için tasarlanmış ve içerisinde konuşma, okuma, yazma, dinleme, telaffuz gibi birçok ders barındıran programdır.

ISI Dublin’de bu programların dışında bulunan diğer programlar şöyledir;

ISI Dublin’de Süreç Nasıl İşler?

ISI dil okuluna kaydınızı tamamladıktan sonra uçaktan ülkeye iniş saatinize göre sizi havaalanı karşılama ekipleri bekliyor olur. Daha sonra ülke ve okul hakkında birkaç bilgi verilir ve havaalanı tranfer tercih eden öğrenciler konaklayacakları yerlere arabalar ile bırakılır. Konaklama yerine yerleşen öğrenciler ertesi gün okula giderek oryantasyon gününe katılırlar. Oryantasyonda öğrencilere okulda ve şehirde bulunan bir takım önemli şeyler hakkında bilgi verilir, kampüs gezisi yapılır, okulda yararlanabileceğiniz şeylerden bahsedilir. Kısacası okulunuzun ilk gününde yeni arkadaşlıklar edinir, okulu ve çevresini tanıma imkanı bulursunuz. Oryantasyon saatinizin bitiminde o gün programınızda olan derslere katılır ve öğretmenleri, ders konuları tanır, materyallerinizi almış olursunuz.

Konaklama

Aile Yanı Konaklama

Okula en fazla 40 dakikalık mesafelerde konaklama seçeneği sunulur. İrlandalı ailelerle kalarak hem pratik yapabilir hem de onların kültürlerine ortaklık edebilirsiniz.

Yurt Konaklaması

Okula 5-10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan yurtta konaklayarak uluslararası çapta arkadaşlıklar kurabilir, bağımsız bir konaklama şekline sahip olabilirsiniz.

Diğer Konaklamalar

Otel, hostel veya paylaşımlı ev seçenekleriyle dilediğiniz yaşam alanında konaklayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

  • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
  • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
  • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
  • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

İrlanda dil eğitimi almak, İngilizceyi anadili olarak konuşan bir ülkede dil becerilerinizi geliştirmeniz için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca, Dublin gibi canlı ve kültürel olarak zengin şehirlerde yaşama şansı da sunar.

İrlanda dil okullarında konaklama fiyatları, şehir ve konaklama seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Genellikle ev paylaşımı veya yurt gibi seçenekler sunulur ve fiyatlar haftalık olarak belirlenir.

İrlanda dil okulu ücretleri, dil eğitimi süresi ve okulun konumuna göre değişir. Ayrıca, kurs tipi ve sınıf boyutu da fiyatları etkileyebilir. Detaylı bilgi için Onedu.com.tr üzerinden ya da ilgili dil okulu ile iletişime geçebilirsiniz.

Hayır, İrlanda dil eğitimi için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Dil eğitimi almak isteyen her yaş grubundan insanlar İrlanda'ya gelerek dil becerilerini geliştirebilirler.

İrlanda'da dil okulları Dublin, Cork, Galway, Limerick gibi şehirlerde bulunmaktadır. Bu şehirler popüler dil eğitimi destinasyonlarıdır ve öğrencilere çeşitli kültürel deneyimler sunarlar.

İrlanda'da dil eğitimi alarak çalışma izni almak için 25 hafta veya daha uzun süre dil eğitimi almanız gerekmektedir. Ardından, çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için dil okulunuzla iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda dil okulları, genellikle İngilizce dil kurslarının yanı sıra hazırlık programları, iş İngilizcesi kursları, sınavlara hazırlık kursları gibi çeşitli dil programları da sunar. Öğrenmek istediğiniz program hakkında okul ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama, yurt veya öğrenci evleri gibi seçenekler bulunur. Bu konuda dil okulu ile iletişime geçebilir ve size en uygun konaklama seçeneğini belirleyebilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken herhangi bir dil seviyesine sahip olabilirsiniz. Dil okulları genellikle başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar eğitim programları sunarlar. Dil seviyenize uygun bir kurs programı seçebilirsiniz.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

ISE Dil Okullari

ISE Dil Okulları

The International School of English (ISE) dil okulu, 1997 yılında İrlanda’da kurulan ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciye yüksek[...]

Devamı

ATC Dil Okulları

ATC Dil Okulları

ATC dil okulları 1973 yılında Dublin’de kurulan ve o tarihten beri dünyanın farklı ülkelerinden her yaştan öğrenciye kaliteli İngilizce dil[...]

Devamı

Dil okulu öğrencileri sınıfta sohbet ediyor

ELI Schools

English Language Institute, piyasada bilinen adıyla ELI, 2017’de kurulmuştur ve Dublin’in yanı sıra Drogheda’da bulunan merkezlerinde yüzlerce[...]

Devamı