2001 yılında Dublin’de kurulan dil okulu şehirde bulunan iki kampüsle hizmet vermektedir. ISI Dublin İrlanda’da devlet tarafından tanınan ve bir hükümet organı olan QQI tarafından güvence altına alınmış bir okuldur. Ayrıca ISI Dublin’de büyük ve küçük yaşlarda herkesin eğitim alabileceği birçok program seçenekleri bulunmaktadır.

Neden ISI Dublin?

 • Dublin’de tarihi ve modern binada hizmet verir.
 • Sınıflarda maksimum 12 öğrenci kapasitesi vardır.
 • Yüksek kalitede eğitmenler bulunur.
 • ACELS, MEİ, ALTO gibi önemli akreditasyonlara sahiptir.
 • Okulun içerisinde bilgisayar odası, öğrenci salonu, kafetarya, spor salonu gibi faydalanabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır.
 • Sosyal aktivitelere son derece önem verilir.

ISI Dublin Kampüsleri

Parnell Square Kampüsü

Bu kampüs Dublin’in kuzey bölgesi olan Parnell Square üzerinde yer alır. Caddede alışveriş mekanları, restoranlar bulunur. Bu caddedeki okulda 8 adet sınıf bulunur. Ders çıkışı arkadaşlarınızla alışveriş yapabileceğiniz, yemek yiyip kahve içeceğiniz konumu oldukça güzel bir kampüstür. Ayrıca bu caddeden Dublin’in diğer bölgelerine ulaşım kolaydır. Otobüs veya bisiklet kullanarak hatta yürüyerek bile Dublin’de bulunan ünlü bölgelere geçiş yapabilirsiniz.

Meetinghouse Lane Kampüsü

Bu bölgede bulunan okul 18 sınıflı ve ISI Dublin’in ana binasıdır. Oldukça merkezi bir konumda yer alan bu kampüs Dublin’in en ünlü bölgeleri olan Temple Bar, City Hall, Henry Street gibi yerlere yakın konumdadır. Ders çıkışlarında bu bölgeden gitmek istediğiniz bölgeye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. İster müze ve sanat galerileri, ister teknoloji mekanları isterseniz de Dublin’in eğlenceli sokaklarında vakit geçirebilirsiniz.

Sosyal Aktiviteler

ISI Dublin’de öğrencilerin keyifli zaman geçirmelerini sağlamak için birçok aktivite düzenlenir. Özel gün etkinlikleri, pancake salısı, şehir gezileri, pub geceleri gibi çok fazla etkinlik seçeneği vardır. Öğrencilerin okul dışında arkadaşlarıyla aktif bir biçimde sohbet etmelerine, eğlenceli vakit geçirmelerine son derece önem veren ISI Dublin takviminde ücretli-ücretsiz etkinlikler bulunmaktadır.

ISI Dublin’de Okul Hayatı

Derslerin yanı sıra ISI Dil okulu öğrencilerin yapabileceği birçok aktivite imkanı sunar. Okulun içerisinde bulunan drama kulübü, TV kulübü, öğle etkinlikleri, müzik ve spor etkinlikleri, Cumartesi etkinlikleri, İrlanda kültürel etkinlikleri gibi birçok aktiviteye katılım sağlayarak ingilizcenizi eğlenerek geliştirebilir edindiğiniz arkadaşlarınızla bol bol pratik yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Sunulan Programlar

Genel İngilizce

Öğrencilerin ana iletişim becerilerine odaklanarak verilen bu eğitim programında haftalık 15 saat ders verilir. Ders içeriğine uygun kitapların yanı sıra gazete, dergi, broşür, internet, görsel-işitsel teknoloji gibi kaynaklardan da yararlanılır.

Yoğun İngilizce Programı

Bu programda öğrencilerin konuşma, okuma, dinleme, anlama, telaffuz gibi birçok becerisine odaklanarak eğitimler verilir.

Sınav Hazırlık Kursları

Tirinity College London, Cambridge, İELTS sınavlarına hazırlık amacıyla yapılmış özel programlar içeren bir seçenektir. Bu programda öğrencilerin 9-13 hafta arasında ileri düzey ingilizce seviyesine gelmeleri hedeflenmiştir.

Akademik Yıl Programı

Uzun dönem eğitim alan öğrenciler için tasarlanmış ve içerisinde konuşma, okuma, yazma, dinleme, telaffuz gibi birçok ders barındıran programdır.

ISI Dublin’de bu programların dışında bulunan diğer programlar şöyledir;

 • İş İngilizcesi
 • Birebir Dersler
 • Okul Grupları
 • Yaz Kampları
 • Çocuklara özel yaz ve kış kampları

ISI Dublin’de Süreç Nasıl İşler?

ISI dil okuluna kaydınızı tamamladıktan sonra uçaktan ülkeye iniş saatinize göre sizi havaalanı karşılama ekipleri bekliyor olur. Daha sonra ülke ve okul hakkında birkaç bilgi verilir ve havaalanı tranfer tercih eden öğrenciler konaklayacakları yerlere arabalar ile bırakılır. Konaklama yerine yerleşen öğrenciler ertesi gün okula giderek oryantasyon gününe katılırlar. Oryantasyonda öğrencilere okulda ve şehirde bulunan bir takım önemli şeyler hakkında bilgi verilir, kampüs gezisi yapılır, okulda yararlanabileceğiniz şeylerden bahsedilir. Kısacası okulunuzun ilk gününde yeni arkadaşlıklar edinir, okulu ve çevresini tanıma imkanı bulursunuz. Oryantasyon saatinizin bitiminde o gün programınızda olan derslere katılır ve öğretmenleri, ders konuları tanır, materyallerinizi almış olursunuz.

Konaklama

Aile Yanı Konaklama

Okula en fazla 40 dakikalık mesafelerde konaklama seçeneği sunulur. İrlandalı ailelerle kalarak hem pratik yapabilir hem de onların kültürlerine ortaklık edebilirsiniz.

Yurt Konaklaması

Okula 5-10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan yurtta konaklayarak uluslararası çapta arkadaşlıklar kurabilir, bağımsız bir konaklama şekline sahip olabilirsiniz.

Diğer Konaklamalar

Otel, hostel veya paylaşımlı ev seçenekleriyle dilediğiniz yaşam alanında konaklayabilirsiniz.