The International School of English (ISE) dil okulu, 1997 yılında İrlanda’da kurulan ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciye yüksek standartlarda eğitim sağlamaya yönelik faaliyet gösteren profesyonel bir dil okuludur. Tecrübeli eğitim kadrosu, tüm öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları için özverili bir çalışma ortamı sağlarken aynı zamanda onlara unutulmaz bir deneyim fırsatı da sunmaktadır. Dersler tamamen konuşma becerilerinizi arttırmaya yönelik olarak işlenmektedir. Öğrencilere, ilerlemelerini takip edebilmek için haftalık testler uygulanır. Bu testler sonucunda gelişimlerini görmek ve ilerletebilmek için 6 haftada bir öğretici değerlendirmeler yapılır.

Neden ISE Dil Okulunda Eğitim Almalısınız?

 • 1997'den beri gelen eğitim tecrübesi
 • Öğrenciler için düzenlenen sosyal ve kültürel aktiviteler
 • Waterford'da 16, Dublin'de 14 modern ve son teknoloji sınıflar
 • Tek, çift ve üç kişilik oda seçeneği bulunan konaklama çeşitliliği
 • Dil gelişimi için düzenli olarak verilen destekler, geri bildirimler ve tavsiye
 • Eğitim ve öğretim yeterliliğine sahip deneyimli öğretmenler
 • Akreditasyonlara sahip güvenilir bir kurum

Lokasyonlar

İrlanda’da kurulan ve günümüzde de sadece bu ülkede merkezleri bulunan ISE dil okulları, İrlanda’da iki farklı lokasyonda uluslararası öğrencilere İngilizce dil eğitimi hizmeti vermektedir. Bu lokasyonlar Dublin ve Waterford’dur.

Dublin kampüsü şehrin güneyinde yer almaktadır. Tarihi bir park olan Stephen’s Green’e birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Aynı zamanda Dublin’in en popüler alışveriş caddesi olan Grafton Street’e de yürüyerek ulaşılabilmektedir. Okulun etrafında çok sayıda restoran, kafe, pub, sokak pazarları ve alışveriş dükkanları da bulunmaktadır.

Waterford şehrindeki kampüs kentin sakin yerleşim bölgesinde yer almasına rağmen merkezi bir konumda bulunur. Kampüse 10 dakika uzaklıkta yer alan Lusdiggan Alışveriş Merkezinde öğrencilerin faydalanabileceği bir çok kafe, restoran ve market bulunmaktadır. Bir zamanlar eski bir tiyatro olan ve günümüzde büyük bir kitapçı ve kafeye dönüşen Book Center’de okula 15 dakika uzaklıkta yer alır.

Kurs Seçenekleri

Her ihtiyaca yönelik hazırlanan farklı kurs seçenekleri ile İngilizce gelişiminizi istediğiniz şekilde planlayıp buna yönelik olarak size sunulan programlar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. ISE dil okulunda sunulan kurs seçenekleri şunlardır;

Genel İngilizce

Haftada 15 saat verilen Genel İngilizce programı ile yeni dil yapıları ve kelimeler öğretilir. Program; konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirmeye yönelik bir yapıya sahiptir. Sınıfların iletişimsel ve canlı olmasını sağlamak için öğrenciler çiftler ve gruplar halinde çalışmaya teşvik edilir.

Yarı-yoğun İngilizce

Haftada 15 saat Genel İngilizce ve Sınav Hazırlık programı verilir. Canlı dersler ile iletişim becerileri üzerine yoğunlaşılırken konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerileri geliştirilir. Ayrıca ek olarak haftada 5 saat konuşma sınıfları bulunmaktadır. Öğrencilere verilen belli konular üzerine tartışmaları ve konuşma akıcılığı sağlamak amaçlanır.

Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık

Haftada 15 saat Genel İngilizce ve Sınav Hazırlık programı verilir. Canlı dersler ile iletişim becerileri üzerine yoğunlaşılırken konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerileri geliştirilir. Ayrıca ek olarak haftada 5 saat IELTS sınavına hazırlık eğitimi verilmektedir. Bu sayede öğrencilerin IELTS için okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri geliştirilir.

Yoğun İngilizce

Haftada 30 saatlik İngilizce eğitimi verilen programda sabah ve öğleden sonra 3’er saat Sınav Hazırlık eğitim verilir. Öğrenciler gruplar halinde çalışmaya teşvik edilerek iletişim becerileri üzerine gelişim gösterilmesi amaçlanır.

Genel İngilizce + İş İngilizcesi

12 hafta Genel İngilizce + 13 hafta İş İngilizcesi ile toplam 25 haftalık bir eğitim programından oluşmaktadır. Genel İngilizce programında konuşma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinin gelişimi sağlandıktan sonra kalan 13 haftada da İş İngilizcesi dersleri ile birlikte program sonunda İş İngilizcesi sınavına hazır hale gelmek amaçlanmaktadır.

IELS Hazırlık

Haftada 20 ders verilen IELS Hazırlık kursu ile IELTS sınavı için konuşma,yazma,dinleme ve konuşma bölümlerine hazır hale gelmek amaçlanmaktadır. B1 seviye İngilizce’yi tamamlamış olup B2 ve C1 seviyede olan öğrenciler içindir.

Konaklama Seçenekleri

ISE dil okulunda öğrenciler için aile yanı ve yurt konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. Dublin’de aile yanı ve yurt seçeneği mevcutken Waterford şehrinde yalnızca yurt konaklaması seçeneği bulunmaktadır.

Dublin’de Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama İrlanda halkının kültürü daha iyi deneyimlemek için en iyi seçenektir. İrlandalıların yaşam tarzını daha yakında görmek, evde birlikte yemek yapmak öğrencilerin dil gelişimlerine katkı sağlar. Aileler hem geleneksel İrlanda kültürü hem de modern günümüz aile yapısına sahip olabilmektedir. Evler okula 40 dakika uzaklıkta banliyölerde yer almaktadır. Tek veya çift kişilik oda, ortak banyo ve yemek planı seçenekleri bulunmaktadır.

Dublin’de Öğrenci Yurdu Konaklaması

Öğrenci yurtları şehrin güvenli bölgelerinde ve okula yakın konumda yer almaktadır. Yurtlarda TV, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, mikrodalga, ocak ve merkezi ısıtma bulunmaktadır. Farklı kültürlerden gelen çok sayıda öğrenci ile tanışma fırsatı bulunan yurtlarda dil gelişimi sağlamak ve farklı kültürler öğrenmek mümkündür.

Waterfor’da Öğrenci Yurdu Konaklaması

Yurtlar üniversite tarzında yaşamaktan keyif almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Diğer öğrencilerle oda paylaşımı, birlikte yemek pişirme ve sosyalleşme olanakları bulunur. Yurtlar okula yürüyerek 10-20 dakika mesafede yer almaktadır. Tek veya çift kişilik ya da çok yataklı oda seçenekleri bulunmaktadır.

Sosyal Etkinlikler

Sosyal Etkinlikler Departmanı öğrenciler için heyecan verici bir sosyal takvim hazırlamaktadır. Müzeleri, sanat galerilerini, plajları ve kırsal alanları ziyaret edeceğiniz bir çok aktivite yapılmaktadır. Dublin’in tarihini ve kültürünü öğreneceğiniz şehir turları da düzenlenmektedir. Yılbaşı, paskalya ve yetenek gecesi gibi aktiviteler düzenli olarak yapılmaktadır. Son yapılan yetenek gecesinin kazananına Madrid gezisi hediye edilmiştir! Düzenlenen bazı aktiviteler şunlardır;

 • Barbekü partisi
 • StPatricks Günü
 • Beer Pong
 • Karaoke gecesi
 • Film gecesi

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

İrlanda dil eğitimi almak, İngilizceyi anadili olarak konuşan bir ülkede dil becerilerinizi geliştirmeniz için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca, Dublin gibi canlı ve kültürel olarak zengin şehirlerde yaşama şansı da sunar.

İrlanda dil okullarında konaklama fiyatları, şehir ve konaklama seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Genellikle ev paylaşımı veya yurt gibi seçenekler sunulur ve fiyatlar haftalık olarak belirlenir.

İrlanda dil okulu ücretleri, dil eğitimi süresi ve okulun konumuna göre değişir. Ayrıca, kurs tipi ve sınıf boyutu da fiyatları etkileyebilir. Detaylı bilgi için Onedu.com.tr üzerinden ya da ilgili dil okulu ile iletişime geçebilirsiniz.

Hayır, İrlanda dil eğitimi için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Dil eğitimi almak isteyen her yaş grubundan insanlar İrlanda'ya gelerek dil becerilerini geliştirebilirler.

İrlanda'da dil okulları Dublin, Cork, Galway, Limerick gibi şehirlerde bulunmaktadır. Bu şehirler popüler dil eğitimi destinasyonlarıdır ve öğrencilere çeşitli kültürel deneyimler sunarlar.

İrlanda'da dil eğitimi alarak çalışma izni almak için 25 hafta veya daha uzun süre dil eğitimi almanız gerekmektedir. Ardından, çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için dil okulunuzla iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda dil okulları, genellikle İngilizce dil kurslarının yanı sıra hazırlık programları, iş İngilizcesi kursları, sınavlara hazırlık kursları gibi çeşitli dil programları da sunar. Öğrenmek istediğiniz program hakkında okul ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama, yurt veya öğrenci evleri gibi seçenekler bulunur. Bu konuda dil okulu ile iletişime geçebilir ve size en uygun konaklama seçeneğini belirleyebilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken herhangi bir dil seviyesine sahip olabilirsiniz. Dil okulları genellikle başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar eğitim programları sunarlar. Dil seviyenize uygun bir kurs programı seçebilirsiniz.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

ATC Dil Okulları

ATC Dil Okulları

ATC dil okulları 1973 yılında Dublin’de kurulan ve o tarihten beri dünyanın farklı ülkelerinden her yaştan öğrenciye kaliteli İngilizce dil[...]

Devamı

ISI Dublin

ISI Dublin

2001 yılında Dublin’de kurulan dil okulu şehirde bulunan iki kampüsle hizmet vermektedir. ISI Dublin İrlanda’da devlet tarafından tanınan ve bir[...]

Devamı

Dil okulu öğrencileri sınıfta sohbet ediyor

ELI Schools

English Language Institute, piyasada bilinen adıyla ELI, 2017’de kurulmuştur ve Dublin’in yanı sıra Drogheda’da bulunan merkezlerinde yüzlerce[...]

Devamı