InvestIN, dünyanın en rekabetçi ve tercih edilen sektörlerinden bazılarına girmeyi isteyen öğrencilere sürükleyici kariyer deneyimleri sunan Birleşik Krallık merkezli bir kuruluştur.

InvestIN programları 12-18 yaş arası öğrencileri kendileri için doğru kariyeri seçmelerine ve etkileşimli simülasyonlar, saha ziyaretleri, seminerler, ağ oluşturma oturumları ve kariyer koçluğu yoluyla potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Tıp, mühendislik, yatırım bankacılığı ve psikolojiden hukuk, film yapımcılığı, mimarlık ve daha fazlasına kadar geniş kariyer yelpazesiyle 18 farklı kariyerde deneyim imkanı sunar.

TrustPilot (dünya çapındaki işletmelerin incelemelerini bir araya toplayan bir inceleme web sitesi) tarafından 5 üzerinden 4.9 üzerinden değerlendirilmiştir.

InvestIN kariyer deneyimi nedir?

Bu zamana kadar 50.000’in üzerinde öğrenci 100 üzerindeki ülkeden InvestIN kurslarına katılarak deneyim sahibi olmuştur. Öğrencilerin genel yorumu bu programların öğrencileri konfor alanından çıkartarak gelecekteki kariyer hedefleri için deneyim ve bu alanda kişiye ipuçları vermesidir.

Dünya standartlarında bir kariyer planlamasının 4 ayağı; bilgi, deneyim, avantaj ve iletişim ağıdır.

InvestIN programlarından ne beklemeliyim?

Bu programlar öğrencilere hayallerindeki kariyerin sonsuz deneyimini sunar. Uygulamalı simülasyonlar ve bir dizi profesyonelle tanışma, öğrencilere seçtikleri alana kendilerini kaptırma şansı verir. Bu genellikle öğrencilerin bu yaş aralığında normal şartlarda elde edemediği deneyimleri InvestIN sayesinde deneyimleme imkanı doğurur.

InvestIN öğrencilerine koçluk yapması için önde gelen kuruluşlardan ve firmalardan sektör uzmanlarıyla çalışmaktadır. Böylece öğrencilerin hayallerindeki mesleklerin tam anlamıyla bir günde neler yaptıklarını karşılarında görüp deneyimleyerek tüm detayları uzmanlardan edinebilirler. Hayal ettikleri kariyeri yaşayan canlı bir örnek olması etkileyici bir deneyim imkanı sunacaktır.

Öğrenciler neden InvestIN programlarına katılmalı?

 • Gelecekteki kariyer potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için hayatta bir kez karşılaşabileceğiniz bir sektör deneyimine sahip olabilirsiniz.
 • Hayalinizdeki kariyer hakkında daha derin bir anlayış edinin, üniversite ve iş başvurularınızı başlatırken kazanmış olduğunuz uygulamalı deneyimler kazanın.
 • Ekip çalışması, problem çözme, yaratıcılık, iletişim, zaman yönetimi ve organizasyon gibi beceriler kazanın.
 • Program sonrasında online kısa bir değerlendirmeyi tamamladıktan sonra üniversite başvurularınıza eklemek üzere kişiselleştirme bir sertifika alın. (UCAS başvurularınızda kullanabilirsiniz.)
 • Konu ve üniversite seçimlerinden mülakatlara, başvurulara ve değerlendirme merkezlerine kadar en çok arzu edilen işlere girme bilimi üzerine sektöre özel kariyer koçluğu alın.
 • Dünyanın dört bir yanından üst düzey profesyoneller ve benzer düşünen öğrencilerle tanışın ve kendi ağınızı oluşturmaya başlayın.
 • Web seminerleri, panel tartışmaları ve kariyer koçluğu atölyeleri aracılığıyla istihdam edilebilirlik becerilerinizi geliştirmeye devam edebileceğiniz çevrimiçi kariyer platformu olan AmbitionX’e bir yıllık erişimden yararlanın.

Öğrencilerin yaz deneyimleri

InvestIN yaz kampları Temmuz ve Ağustos boyunca öğrencilere hayallerindeki kariyer hakkında 360 derecelik bir fikir vermek için Londra’da 18 farklı kariyer alanında sürükleyici yaz deneyimleri yürütmeye devam ediyor olacak. Öğrenciler 5,10 ya da 15 gün uzunluğunda kurslara katılım gösterebiliyorlar.

1-5 günlük kurs deneyimi:

Derin Endüstri İncelemesi: University College London ve University of London kampüsü gibi konumlarla son derece başarılı profesyoneller tarafından yönetilen kurslara katılım gösterebilirsiniz.

6-10 günlük kurs deneyimi:

Sahada, önde gelen profesyonellerle birlikte Londra ve çevresindeki önemli endüstri tesislerinde kurs deneyimi yaşayabilirsiniz.

11-15 günlük kurs deneyimi:

Mesleki Gelişim ve Kariyer Koçluğu: Mezun işe alım görevlileri ve prestijli üniversiteler de dahil olmak üzere bu kurslar işe alım uzmanları tarafından yönetiliyor.

Londra kampüsünde yaşamı deneyimleyin

InvestIN kurslarında konaklama University of London yurtlarında yapılmaktadır. Böylece öğrencilere üniversite kampüsü hayatını deneyimleme fırsatı verilir. Odalar tek kişilik kendine ait odalardır ve tüm yemekler konaklama paketine dahildir.

Konaklama mekanında çamaşır yıkama olanakları, boş zamanların geçirilebileceği ortak bir alan, oyun odaları ve daha fazlası bulunur. Her akşam spor ve film geceleri gibi organize etkinlikler de bu planlamalarda mevcuttur.

Yaz programlarında güvenlik durumu nedir?

Her yaz kursu deneyiminde InvestIN öğrencilerinin güvenliğini ve huzurunu sağlamak için 7/24 çalışan ekip üyeleri barındırmaktadır. Ayrıca InvestIN ekibi güvenlik açısından incelenmiş (gelişmiş DBS kontrollü) profesyonellerden oluşmaktadır. Güvenilir ekibi sayesinde öğrenciler herhangi bir desteğe ihtiyaç duyduklarında her zaman bir velileri ile kolayca iletişim kurabileceklerdir.

InvestIN Kariyer Programları

12-18 yaş arasındaki öğrenciler bu programlara katılım gösterebilirler. Programlar 15-18 yaş grubu için gençler, 12-14 yaş grubu içinse gelecek olarak adlandırılır. Bu programlara öğrenciler online da katılım gösterebilirler. Online katılım yaş aralığı ise 15-18’dir.

Genç Mimar Yaz Deneyimi (15-18):

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir mimar olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Foster ve Partners gibi en iyi mimarlık ve kentsel tasarım firmalarını ziyaret edin.
 • En son mimari yazılı kullanarak kendi sürdürülebilir yapınızı tasarlayın: BIM teknolojisi, sanal gerçeklik ve daha fazlasını deneyimleyin.
 • Kıdemli mimarların rehberliğinde mimari eskiz araçlarını ve tasarım tekniklerinin kullanarak bir stüdyo ortamında projeleri tamamlayın.
 • Tasarımlarınızı bir mimarlar paneline sunun ve çalışmalarınız hakkında geri bildirim alın.
 • İşinizin bir sergisine ev sahipliği yaparak becerilerinizi geliştirin ve önde gelen mimarların özel bir görüntülemeye katılmasını sağlayın

Genç Sanatçı Yaz Deneyimi (15-18):

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir sanatçı olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Tate Modern’de sanat tarihini ortaya çıkarın ve özel bir odadan Londra’nın ikonik silüetini çizen rehberli bir güzel sanatlar atölyesine katılın.
 • Bir dizi sanatsal ustalık sınıfına katılın: hayali çizim, heykel, baskı yapımı ve daha fazlasını deneyimleyin.
 • Ödüllü animatörlerle kısa bir animasyon geliştirin.
 • Profesyonel bir performans sanatçısı ile kendi performans sanatınızı yaratın.
 • İkonik bir Londra galeri alanında çalışmalarınızın bir sergisini düzenleyin.

Genç Diş Hekimliği Yaz Deneyimi (15-18):

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir diş hekimi olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Bir diş kliniğinde ve bir diş hastanesinde gerçek diş hekimlerinin günlük rutinini deneyimleyin.
 • Deneyimli diş hekimlerinin rehberliğinde dikiş atma, ölçü alma gibi işlemleri deneyimleyin.
 • Gerçek hastalardan hasta öyküleri alırken danışman olun.
 • Ortodonti, cerrahi ve halk sağlığı gibi uzmanlık alanlarına dalın.

Genç Doktor Yaz Deneyimi (15-18):

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir doktor olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Hastane ziyaretleri gerçekleştirin, gerçek hastaları tedavi etmek için bir doktor ekibinin parçası olarak çalışın ve simüle edilmiş bir grup turunda doktorların gölgesi olun.
 • Baskı altında çalışın, acil tedavi gerçekleştirin ve acil tıp doktorlarından canlı geri bildirim alın.
 • Röntgenler, kan testleri, konsültasyon notları ve tıbbi geçmiş dahil olmak üzere hasta verilerini inceleyerek teşhis koyun.

Genç Mühendis Yaz Deneyimi (15-18):

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir mühendis olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Boeing Deneyimi: Bir havaalanındaki havacılık mühendisleri ve pilotların yanı sıra bir dizi ticari uçağa özel erişim
 • Önde gelen süper otomobil markalarından mühendislerle “Supercar” üretiminin ve tasarımının büyüsünü keşfedin.
 • Üst düzey bir makine mühendisi tarafından denetlenen bir benzinli motoru parçalarına ayırın.
 • Thames Estuary’yi olası sel riskinden korumak için kendi sürdürülebilir mühendislik çözümlerinizi yaratın.

Genç Girişimci Yaz Deneyimi (15-18):

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir girişimci olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Önde gelen özel sermaye ve varlık yönetimi şirketlerinden risk sermayesi yatırımcılarına, Londra silüetinin arka planında fikirlerinizi sunun.
 • Her adımda en iyi girişimcilerden koçluk ve geri bildirim alarak milyarlarca dolarlık bir şirket yaratmak için bir iş stratejisi tasarlayın.
 • Hızlı büyüyen bazı start-up’ları ziyaret edin ve yöneticilerinden nasıl başarılı olunacağına dair tavsiyeler alın.
 • Yazılım mühendisleriyle işbirliği yapın ve kendi öncü FinTech uygulamanızı geliştirin.
 • Bir Londra gökdeleninin içindeki özel bir ağ oluşturma etkinliğine katılın.

Genç Moda Tasarımcı Yaz Deneyimi (15-18):

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir moda tasarımcısı olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Her aşama için uzman rehberliği ile kendi moda markanızı oluşturma ve dizayn sürecine katılın.
 • Profesyonel bir Londra stüdyosunda kendi görünüm defterinizi tasarlayın.
 • Satın alma ve satış ekibi ile perakende dünyasını deneyimleyin ve bir parçası olarak etkileşimli zorlukları üstlenin
 • Kendi defilenizi bir jüri heyeti önünde yönetin ve müşterilerden paha biçilmez geri bildirimler alın.

Genç Film Yapımcısı Yaz Deneyimi

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir film yapımcısı olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • İlk orijinal film sahnenizi yazılım ve ekipmanlarla birlikte bir stüdyo ortamında planlayın, yönetin, filme alın ve kurgulayın.
 • Profesyonel senaryo yazma yazılımı kullanarak kendi hikayelerinizi oluşturun ve bunları gişe senaryolarına dönüştürün.
 • İngiltere’nin film başkentindeki ikonik film setlerini ve stüdyo alanlarını ziyaret edin.
 • Çalışmanızı büyük ekranda profesyonel yönetmenlere gösterin ve geri bildirim alın.

Genç Adli Bilimsel Yaz Deneyimi

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir adli bilimci olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Yakalanan suçlunun parmak izi ve kan sıçraması analizini yapmak için uzmanlarla birlikte çalışın.
 • Bir tanık ifadesini mahkemede canlı olarak yazın, sunun ve alın. Topluluk önünde konuşma koçları, psikologlar ve avukatlardan gelen geri bildirimleri değerlendirin.
 • Son teknoloji ürünü bir laboratuvarda bilinmeyen ilaçları inceleyen ve tanımlayın.

Genç Uluslararası Geliştirme Uzmanı Yaz Deneyimi

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir uluslararası geliştirme uzmanı olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • BM Güvenlik Konseyi’ni önde gelen Birleşik Krallık politika departmanında temsil edin ve acil bir çatışma senaryosunu çözün.
 • Dünyaca ünlü STK’yı ziyaret edin ve kendi savunuculuk kampanyanızı tasarlayın.
 • Yönetim kurulu odasına gidin ve sürdürülebilir bir iş modelini, çok uluslu bir şirketin yönetici ekibiyle inceleyin.
 • Dünyanın önde gelen sürdürülebilir mühendislik sitelerini ziyaret edin ve iklim felaketini önlemeye yardımcı olan sürdürülebilir tasarımın önemini öğrenin

Genç Yatırım Bankacı Yaz Deneyimi

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir yatırım, bankacı olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • İkonik bir gökdelende Londra borsasında canlı işlem yapın.
 • İlk 10 küresel yatırım bankası tarafından kullanılan bir ticaret simülasyonuna katılın.
 • Canlı bir birleşme ve devralma anlaşmasında yer alın: FTSE 100 şirketlerine değer verin ve heyecan verici müzakere turlarından geçin.
 • Kendi öz sermaye portföyünüzü oluşturun ve kıdemli varlık tarafından gözden geçirin.

Genç Gazeteci Yaz Deneyimi

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir gazeteci olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Büyük bir ulusal haber kuruluşunda son teknoloji haber stüdyosunu ziyaret edin ve akşam haberlerini simüle edilmiş bir yayında sunun.
 • Dünyanın her yerinden ödüllü gazetecilerle özel bir resepsiyona katılın. BBC, The Telegraph ve Channel 4 dahil olmak üzere büyük haber kuruluşlarını içerir.
 • Spor muhabiri olun ve en son spor manşetlerini okuyun. (Sky Studios’ta etkileşimli bir oturum)
 • Parlamentodan canlı bir yayın simülasyonunda politikacıları inceleyin.

Genç Avukat Yaz Deneyimi

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir avukat olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Londra Yüksek Mahkemesi’nde bir insan hakları davasını tartışın.
 • Canlı bir cinayet davasında müvekkilinizi temsil edin: açılış ve kapanışı gerçekleştirin. Konuşmalar, tanıkları çapraz sorgulama ve adli sorgulama ve adli delilleri inceleme içerir.
 • Ticaret hukuku ile Londra’nın gökdelenlerinden birinin en üst katında avukatlarla birlikte etkileşimli bir oturum aracılığıyla şirket hukukunu deneyimleyin.
 • Uzman avukatlar tarafından güçlü topluluk önünde konuşma koçluğu edinin.
 • Uluslararası bir antlaşma müzakeresinde bir ulusu temsil edin ve müşteriniz için en uygun şartlarda anlaşma için savaşın.

Genç Siyasi Lider Yaz Deneyimi

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir siyasi lider olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Kendi seçim kampanyanızı yürütün. Manifestonuzu yazın, konuşmalar yapın ve oy kampanyasına katılın.
 • FCO’nun rehberliğinde 2 günlük bir “Model BM” deneyimine katılın ve BM uzmanları, hızla tırmanan uluslararası bir çatışmada bir ülkeyi temsil ederken şahit olun.
 • Bir haber odasını ziyaret edin ve simüle edilmiş bir ortamda zorlu soruları müzakere edin. (Meclis Soru Zamanı)
 • Kabine konuşma yazarlarından topluluk önünde konuşma koçluğu alın.

Genç Psikolog Yaz Deneyimi

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir psikolog olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Canlı bir ceza davasında adli psikolog olun; suçlunun psikometrik değerlendirmesi, mahkemede bilirkişilik yapma ve şartlı tahliye kuruluna danışma gibi.
 • Simüle edilmiş bir hasta koğuşundaki bir ruh sağlığı koğuşundaki hayatı keşfedin; tanı koymak için psikologlar, hemşireler ve doktorlardan oluşan bir ekiple işbirliği içinde olarak hastalarınızı tedavi edin.
 • Premier Lig stadyumunu ziyaret edin ve yenilikçi psikolojik tekniklerle pratik yapın, ayrıca sporculara maç gününde "zihinsel avantaj" sağlamak için kullanılan tekniği gösterin.

Genç Yazılım Mühendisliği Yaz Deneyimi

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir yazılım mühendisi olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • İki günden oluşan bir web geliştirme atölyesine katılın. Python ve Java kullanarak bir proje oluşturun.
 • İki günlük Game Jam’e katılım göstererek kendi platformunuzu tasarlayın.
 • Londra’nın en iyi üniversite yazılım mühendislerinin yarattığı robotik ve yapay zeka projelerini keşfedin.
 • Bilgisayar korsanlığı ve siber saldırıların ardındaki tehditler konusunda profesyonellerden uzman tavsiyesi alın.
 • Bir sisteme saldıran ve onu savunan bir siber güvenlik ekibi simülasyonuna katılın.

Genç Veteriner Yaz Deneyimi

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir veteriner olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Küçük bir hayvan veterineri olarak pratik yapın ve muayene ederek tanı koyun.
 • Bir hayvan hastanesini ziyaret edin ve hayvanların temel ihtiyaçlarını ve öncelikli bakımlarını anlayın.
 • Bir at veterineri rolünü üstlenin ve atlarda hidroterapi tekniklerini gözlemleyin.
 • Veteriner cerrahi prosedürlerini gerçekleştirin ve el becerisi becerilerinizi geliştirin.
 • En iyi veterinerlik merkezlerini ziyaret edin ve veterinerlerin birçok alanda oynadığı rolü anlayın.


Genç Video Oyun Tasarımcısı Yaz Deneyimi

Bu program 15-18 yaş arası öğrencilere Londra’da bir video-oyun tasarımcısı olarak sürükleyici bir çalışma deneyimi sunar.

 • Bir Game Jam'de yarışın ve kendi video oyununuzu sıfırdan oluşturun
 • Fikirlerinizi Londra’da gökdelende yapılan ikonik bir toplantıda video oyun endüstrisi liderlerinden oluşan bir panele sunun.
 • Avrupa'nın en büyük bağımsız hareket yakalama merkezlerinden birini ziyaret edin.
 • Pazarda neyin başarılı olmaya yardımcı olduğunu anlamak için daha önce yayınlanmamış video oyunlarını test edin.

12-14 Yaş Grubu İçin Geleceğin Programları

Geleceğin programlarına 12-14 yaş grubu öğrenciler kabul edilmektedir. Yazılım mühendisliği, tıp, mühendislik, yatırım bankacılığı ve hukuk alanlarına bu yaş grubu kabul edilip diğer alanlar yalnızca 15-18 yaş grubu öğrencileri kabul edecektir.

Online Kariyer Deneyimleri

15-18 yaş grubu öğrenciler tıp, mühendislik, yatırım bankacılığı, hukuk, psikoloji ve yazılım mühendisliği alanlarına online olarak katılım gösterebilirler. Öğrenciler kendi evlerinin rahatlığında hayallerindeki kariyerin sürükleyici deneyimine varabilirler. Canlı çevrimiçi yaz deneyimleri 7 gün sürmekte olup UK saat dilimine göre planlanmaktadır.

InvestIN Günübirlik Programları

InvestIN mesleki programlarına katılan öğrenciler üniversite kampüsünde tek kişilik özel banyolu ve 3 öğün yemekli olacak şekilde konaklamalı program tercih edebilirler. Günübirlik olarak tercih etmek isteyen öğrenciler içinse bu programlar hafta sonları yapılmaktadır. Bu programa konaklama ve 3 öğün yemek dahil değildir. Öğrenciler sadece mesleki programlara katılım gösterirler.

InvestIN Program Ücretleri

 • Haftasonu programları (1 gün, Pazar) 11.00 – 17.30: 195 GBP
 • 1 haftalık yaz deneyimi: sadece eğitim 1.950 GBP / konaklamalı toplam fiyat 3.150 GBP
 • 2 haftalık yaz deneyimi: sadece eğitim 2.950 GBP / konaklamalı toplam fiyat 5.550 GBP
 • 2 haftalık premium yaz deneyimi: sadece eğitim 3.950 GBP / konaklamalı toplam fiyat 6.550 GBP

Onedu ile InvestIN programlarına başvuru süreci

Onedu ile bu benzersiz deneyimi sizler de yaşayabilirsiniz. Kayıt için yapmanız gereken pasaportunuzla birlikte bizlere başvurmak olacak. Kayıt aşamasından gidişinize kadar her türlü sorunuzu cevaplamaktan mutluluk duyuyor olacağız. Vize süreci için vize danışmanlarımız sizlere destek olacaklar.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Öğrencilerin vize işlemleri bireysel olarak konsolosluklar tarafından yapılmaktadır. Ailelerden muvafakatname alındığı gibi öğrencilerin konsolosluklara ebeveynleri ile de gitmesi gerekebilmektedir. Vize sürecinde danışmanlarımız bireysel olarak eğitim alınacak ülkeye göre gerekli bilgileri aktarmaktadır.

Öğrenciler tarafımızca belirlenen veya ailelerin uygun gördüğü tarifleri uçaklar ile yolculuk yapabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta iniş saatinin okulların uygun gördüğü saatler ve varış hava alanının okulların belirlediği hava alanı olmasıdır.

Tüm Onedu yurtdışı yaz okulları öğrencilerine bu hizmeti vermektedir. Gidilen havaalanında öğrenci yetkili kişiler tarafından karşılanıp okula veya konaklamasına güvenli bir şekilde ulaştırılacaktır.

Grup ile birlikte giden öğrencilerin başında Türkiye’den giderken grup lideri bulunacaktır. Bireysel olarak yaz kamplarına katılan öğrenciler ise aktiviteler boyunca okulun denetmen olarak sağladığı kişiler ile birlikte olacaktır.

Günümüz teknolojisinde öğrenciler cep telefonları ile aileleriyle iletişim kurabilmektedir. Okullarımızın tamamında ücretsiz internet hizmeti olduğundan iletişim kolaylıkla sağlanabilmektedir. Ayrıca aile yanı konaklaması tercih edecek öğrencilerin velilerine ailenin iletişim bilgileri verilecektir. Yurtlarda kalan öğrenciler ise ankesorlu telefondan aileleri ile iletişim kurabilmektedir. Onedu öğrencilerine özel 24 saat aktif whatsapp hattımızdan aileler veya öğrenciler direkt olarak bizimle iletişime geçebilmektedir.

Onedu yurtdışı yaz okullarında öğrencilere günde 3 öğün yemek verilmektedir. Aileler ve okullar Türk öğrencilerin beslenme alışkanlıklarına hakim olduklarından domuz eti veya başka türlü bir beslenme türü ile öğrencilerimiz karşılaşmazlar. Bununla birlikte o ülkenin yemekleri ve beslenme alışkanlıkları ile öğrencilerin uyum sağlaması gerekmektedir. Aile yanında öğrenciler sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte yurtlarda ise açık büfe şeklinde yiyebilmektedir.

Programlar genellikle Cumartesi veya Pazar günü sona ermektedir. Öğrenciler veda organizasyonunun ardından gruplar halinde hava alanına götürülmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yurtdışı yaz okulları 9-19 yaş grubu arasındaki her öğrenci katılabilmektedir. Öğrenciler için özel olarak hazırlanmış bu programlar tamamen yaş gruplarının eğitim seviyelerine göre düzenlenmektedir. Örneğin 9 ile 19 yaşındaki bir öğrenci aynı programda bulunmaz. Programlar genellikle 9-13, 13-17 ve 17-19 yaş grupları için dizayn edilmiştir. Eğitimlerin içeriği de öğrencilerin yaşlarına göre hazırlanmaktadır.

Ailelerin en çok merak ettiği konu olan güvenlik konusu okullarımız tarafından garanti edilmektedir. Yurtdışı yaz okulları tercih edilirken en önemli etken köklü ve anlaşmalı kurumların seçilmesidir. Çalıştığımız tüm okullar akreditasyon şartlarını yerine getirmiş ve yıllardır yabancı öğrencilere hizmet veren üst düzey kurumlardır. 50 yılın üzerinde hizmet veren kurumlarımızda binlerce yabancı öğrenci her yaz eğitimi almaktadırlar.

Yurt dışı eğitim danışmanlarının anlaşmalı olduğu kurumlar ve seçenek çokluğu yaz kampları için en önemli detaydır. Ülkelerin bu alanda uzun yıllardır hizmet veren kurumları yurt dışı eğitim danışmanları ile çalışmadan önce belirli referanslar ve denetimleri şart koşmaktadır. Bunları yerine getiremeyen danışmanlardan uzak durmak güvenlik açısından önemlidir.

Okullar öğrencilerin yaş grubu ve eğitim programlarına göre konaklama seçeneği sunmaktadır. Yurtlarda bulunan öğrencilere 7/24 güvenlik gözetimi, kamera sistemi ve CURFEW adı altında öğrencilerin yoklamaya katılma zorunluluğu uygulanmaktadır. Bununla birlikte aile yanı konaklama tercih edebilmek için ülkelerin şartlarına göre belirli bir yaş sınırının üzerinde olmak gerekmektedir.

Farklı ülkelerde 193’ün üzerinde programlar ile yaz okullarımız size en üst düzey eğitim ve kaliteli bir tatil imkanı sunmaktadır. Yalnızca yaz ayları için değil sömestr tatilinde de hizmet veren okullarımıza tercih yaparken öncelikle öğrencimizin ilgi alanlarını öğreniyoruz. Sportif faaliyetlerle ilgilen öğrencilerimiz için tenis, basketbol, yüzme, futbol gibi yaz kampları olduğu gibi; fotoğrafçılık veya sinema ile ilgilenen öğrencilerimiz için farklı programlarda yaz okullarımız mevcut. Her ilgi alanına hitap edebildiğimiz gibi 9-19 yaş grubundaki her öğrenciye de hizmet verebilmekteyiz.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

LAL Dil Okulları

LAL Dil Okulları

35 yılı aşkın tecrübesi ile LAL dil okulları öğrencilerine eğitimin yanı sıra seyahatin de dil eğitiminde ne kadar önemli olduğunu[...]

Devamı

EC Dil Okulları

EC Dil Okulları

1991 yılında kurulan EC dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile[...]

Devamı

Malta denizden manzara

Malta Yaz Okulları

Öğrencilerimizin İngilizce öğrenirken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmesi ve dil eğitimini sevmesi bu kurumların en temel amacıdır. Yüksek[...]

Devamı