45 yıllık tecrübesiyle 200,000 kadar öğrenciye ev sahipliği yapmış olan Frances King dil okulu İngiltere, Londra ve İrlanda, Dublin’de hizmet vermektedir. Türk öğrenci sayısı oldukça az denilebilecek seviyede olan Frances King dil okulu diğer milletlerden gelen öğrencilerinde yoğunluk seviyesine dikkat edilir. Böylece tüm dünyadan gelen öğrenciler eşit bir dağılıma sahiptir.

Neden Frances King?

  • Londra ve Dublin’in en güzel yerlerine konumlandırılmıştır.
  • Quality English, IALC ve English UK üyesidir.
  • Eğitim programları oldukça çeşitlidir.
  • Her ay düzenlenen ücretsiz etkinlikler bulunmaktadır.
  • British Council tarafından akreditasyona sahiptir.

Lokasyonlar

Frances King dil okulu Londra’da Kensington ve Chealsea eyaletlerinde yer almaktadır. Metro, alışveriş alanları ve şehrin birçok yerine ulaşım olarak yakın konumdadır. İrlanda’da ise Dublin’de yer alan dil okulu Dublin’in simgesi haline gelmiş Temple Bar, Tirinity College gibi birçok yere oldukça yakın olmakla birlikte bir yandan şehrin güzelliklerini keşfederken bir yandan da kaliteli eğitim almalarına olanak sağlar.

Sunulan Programlar

Yaşam ve Deneyim için İngilizce

Sosyal yaşamda ingilizceyi aktif olarak kullanabilmeniz için tasarlanmış olan bu programda kitap, dergi okumaları, film gösterimleri gibi etkinliklerle dersler işlenir. Ayrıca seyahat, e-posta, sosyal medya gibi içerik konularıyla da öğrencilerin yaşamın tüm alanlarında ingilizceyi akıcı bir biçimde kullanabilmeleri hedeflenir.

Kariyer İngilizcesi

Okuldan yeni mezun olan öğrenciler veya kendi iş alanlarıyla alakalı ingilizce bilgisini geliştirmek isteyen öğrenciler için programlanmış olan bu eğitime 16 yaşından büyük herkes katılım sağlayabilir.

Sınav Hazırlık Programları

IELTS, Cambridge FCE ve CAE sınavlarına hazırlanmak isteyen öğrenciler için tasarlanmış olan programda sınav hakkında bilgilerin verilmesinin yanı sıra sınav puanınızı yükseltmek ve seçtiğiniz sınav ile alakalı başarı oranınızı arttırmak için çeşitli uygulamalar yapılır. Bu programda IELTS kursları tüm yıl boyunca verilirken Cambridge sınavlarına hazırlık eğitimleri sadece yaz dönemlerinde verilmektedir.

Aile Paketleri

Frances King dil okulu ailece hem tatil hem de eğitim almak isteyen öğrenciler için bir imkan sağlamıştır. 6-16 yaş arası çocuklar için iletişime yönelik eğitimler verilirken diğer aile üyeleri diledikleri eğitim programını seçerek eğitim alabilirler.
Tüm bu eğitimlerin haricinde Frances King dil okulunda work and study, özel dersler gibi eğitimlere de yer verilmektedir.

Eğitim Sistemi

Frances King dil okulunda eğitimlere katılmadan önce bir seviye belirleme testine tabi tutulursunuz. Bu sınava online olarak okulun internet sitesinden iletişim bilgileriniz ve okul tarafından size özel verilecek öğrenci numaranız ile giriş yapabilirsiniz. 30 dakikalık bir test olan bu sınavda ingilizce genel bilginizin ölçülmesi adına sorular hazırlanmıştır. Sizin için doğru olan seçenekleri işaretleyerek yaptığınız bu testin bitiminde seviyenize göre bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Yerleşmiş olduğunuz sınıftaki tüm öğrenciler ile birlikte ingilizce seviyeniz aynı derecede olur. Bu sayede sınıf içerisinde herkesle aynı durumda olmanız size güven sağlayacağı gibi verilen eğitimden herkesin alacağı verimin de aynı olması beklenir. Derslerde aldığınız eğitim çeşidine göre ders kitabı, alıştırma sayfaları, dergi ve kitaplar gibi materyaller kullanılır.

Konaklama Seçenekleri

Frances King dil okulu öğrencilerine özel birçok konaklama imkanı sunar. Seçeceğiniz lokasyon ve konaklama çeşidine göre fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor. Aile yanı, rezidans, apartman, ev kiralama, hotel, paylaşımlı ev gibi konaklamaları bulunan dil okulunun bu konaklamalarda birincil hedefleri okul ve konaklama mesafesinin oldukça yakın konumda olmasıdır.

Aile Yanı

Standart, premium ve deluxe şeklinde üç kategoriye ayrılmış olan bu konaklama türünde standart konaklama haftalık olarak ortalama 195€, premium konaklama 225€, deluxe konaklamalar ise haftalık ortalama 270€ şeklinde ücretlendirilir.

Rezidans

Frances King dil okulunun öğrencileri için sunduğu bağımsız ve güvenli yaşam alanı olan rezidans konaklamaları şehrin tam kalbinde bulunur. Bagget St. Residence haftalık olarak ortalama 300€, The Point Residence ise haftalık ortalama 325€ şeklinde ücretlendirilmektedir.

Diğer

Aile yanı ve yurt konaklamaları dışında dil okulunun sunduğu birçok konaklama çeşidi daha mevcuttur. Paylaşımlı evlerde bir oda kiralanır ve evde yaşayan diğer insanlarla birlikte ortak alanları paylaşırsınız. Haftalık ortalama 185€ olarak fiyatlandırılır. Kendilerine özel bir stüdyo daire kiralamak isteyen öğrenciler ise haftalık ortalama 800€ ücreti ödeyerek ev kiralayabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

  • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
  • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
  • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
  • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada, yüksek yaşam standartları, düzenli şehir yapıları ve muhteşem doğal güzellikleriyle yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden[...]

Devamı

ISE Dil Okullari

ISE Dil Okulları

The International School of English (ISE) dil okulu, 1997 yılında İrlanda’da kurulan ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciye yüksek[...]

Devamı

ILAC International College

ILAC Dil Okulları

Toronto ve Vancouver'daki kampüsleri ile dünyanın en çok ödül alan İngilizce dil okullarından biri olan ILAC, her yıl 75'ten fazla ülkeden[...]

Devamı

Dil okulu önünde kız öğrenci

LSI Dil Okulları

LSI Dil Okulları profesyonel eğitmen kadrosu ile 1965’ten bu yana her yıl 116 farklı ülkeden gelen binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti[...]

Devamı