45 yıllık tecrübesiyle 200,000 kadar öğrenciye ev sahipliği yapmış olan Frances King dil okulu İngiltere, Londra ve İrlanda, Dublin’de hizmet vermektedir. Türk öğrenci sayısı oldukça az denilebilecek seviyede olan Frances King dil okulu diğer milletlerden gelen öğrencilerinde yoğunluk seviyesine dikkat edilir. Böylece tüm dünyadan gelen öğrenciler eşit bir dağılıma sahiptir.

Neden Frances King?

  • Londra ve Dublin’in en güzel yerlerine konumlandırılmıştır.
  • Quality English, IALC ve English UK üyesidir.
  • Eğitim programları oldukça çeşitlidir.
  • Her ay düzenlenen ücretsiz etkinlikler bulunmaktadır.
  • British Council tarafından akreditasyona sahiptir.

Lokasyonlar

Frances King dil okulu Londra’da Kensington ve Chealsea eyaletlerinde yer almaktadır. Metro, alışveriş alanları ve şehrin birçok yerine ulaşım olarak yakın konumdadır. İrlanda’da ise Dublin’de yer alan dil okulu Dublin’in simgesi haline gelmiş Temple Bar, Tirinity College gibi birçok yere oldukça yakın olmakla birlikte bir yandan şehrin güzelliklerini keşfederken bir yandan da kaliteli eğitim almalarına olanak sağlar.

Sunulan Programlar

Yaşam ve Deneyim için İngilizce

Sosyal yaşamda ingilizceyi aktif olarak kullanabilmeniz için tasarlanmış olan bu programda kitap, dergi okumaları, film gösterimleri gibi etkinliklerle dersler işlenir. Ayrıca seyahat, e-posta, sosyal medya gibi içerik konularıyla da öğrencilerin yaşamın tüm alanlarında ingilizceyi akıcı bir biçimde kullanabilmeleri hedeflenir.

Kariyer İngilizcesi

Okuldan yeni mezun olan öğrenciler veya kendi iş alanlarıyla alakalı ingilizce bilgisini geliştirmek isteyen öğrenciler için programlanmış olan bu eğitime 16 yaşından büyük herkes katılım sağlayabilir.

Sınav Hazırlık Programları

IELTS, Cambridge FCE ve CAE sınavlarına hazırlanmak isteyen öğrenciler için tasarlanmış olan programda sınav hakkında bilgilerin verilmesinin yanı sıra sınav puanınızı yükseltmek ve seçtiğiniz sınav ile alakalı başarı oranınızı arttırmak için çeşitli uygulamalar yapılır. Bu programda IELTS kursları tüm yıl boyunca verilirken Cambridge sınavlarına hazırlık eğitimleri sadece yaz dönemlerinde verilmektedir.

Aile Paketleri

Frances King dil okulu ailece hem tatil hem de eğitim almak isteyen öğrenciler için bir imkan sağlamıştır. 6-16 yaş arası çocuklar için iletişime yönelik eğitimler verilirken diğer aile üyeleri diledikleri eğitim programını seçerek eğitim alabilirler.
Tüm bu eğitimlerin haricinde Frances King dil okulunda work and study, özel dersler gibi eğitimlere de yer verilmektedir.

Eğitim Sistemi

Frances King dil okulunda eğitimlere katılmadan önce bir seviye belirleme testine tabi tutulursunuz. Bu sınava online olarak okulun internet sitesinden iletişim bilgileriniz ve okul tarafından size özel verilecek öğrenci numaranız ile giriş yapabilirsiniz. 30 dakikalık bir test olan bu sınavda ingilizce genel bilginizin ölçülmesi adına sorular hazırlanmıştır. Sizin için doğru olan seçenekleri işaretleyerek yaptığınız bu testin bitiminde seviyenize göre bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Yerleşmiş olduğunuz sınıftaki tüm öğrenciler ile birlikte ingilizce seviyeniz aynı derecede olur. Bu sayede sınıf içerisinde herkesle aynı durumda olmanız size güven sağlayacağı gibi verilen eğitimden herkesin alacağı verimin de aynı olması beklenir. Derslerde aldığınız eğitim çeşidine göre ders kitabı, alıştırma sayfaları, dergi ve kitaplar gibi materyaller kullanılır.

Konaklama Seçenekleri

Frances King dil okulu öğrencilerine özel birçok konaklama imkanı sunar. Seçeceğiniz lokasyon ve konaklama çeşidine göre fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor. Aile yanı, rezidans, apartman, ev kiralama, hotel, paylaşımlı ev gibi konaklamaları bulunan dil okulunun bu konaklamalarda birincil hedefleri okul ve konaklama mesafesinin oldukça yakın konumda olmasıdır.

Aile Yanı

Standart, premium ve deluxe şeklinde üç kategoriye ayrılmış olan bu konaklama türünde standart konaklama haftalık olarak ortalama 195€, premium konaklama 225€, deluxe konaklamalar ise haftalık ortalama 270€ şeklinde ücretlendirilir.

Rezidans

Frances King dil okulunun öğrencileri için sunduğu bağımsız ve güvenli yaşam alanı olan rezidans konaklamaları şehrin tam kalbinde bulunur. Bagget St. Residence haftalık olarak ortalama 300€, The Point Residence ise haftalık ortalama 325€ şeklinde ücretlendirilmektedir.

Diğer

Aile yanı ve yurt konaklamaları dışında dil okulunun sunduğu birçok konaklama çeşidi daha mevcuttur. Paylaşımlı evlerde bir oda kiralanır ve evde yaşayan diğer insanlarla birlikte ortak alanları paylaşırsınız. Haftalık ortalama 185€ olarak fiyatlandırılır. Kendilerine özel bir stüdyo daire kiralamak isteyen öğrenciler ise haftalık ortalama 800€ ücreti ödeyerek ev kiralayabilir.