İrlanda’da 6 yaz okulu ve 2 yetişkin okulu, İngiltere’de 3 yaz okulu bulunan Emerald Cultural Institute 1986 yılında kurulmuştur. İrlanda Dublin’de eğitim vermeye başlayan Emerald Cultural Institute profesyonel kadrosuyla eğitim kalitesi başta olmak üzere oldukça köklü bir okuldur. Equals, QQI, ACELS, IALC, QE ve MEI tarafından kaliteli akreditasyonları olan dil okulu UED tarafından İrlanda’da en iyi dil okulu ödülünü kazanmıştır. Emerald Cultural Institute dil okulu sosyal olanakları, eğitim programları ve en önemlisi sağladığı öğrenci memnuniyetleri ile birçok dil okuluna göre ön planda olmayı başarmıştır.

Neden Emerald Cultural Institute?

 • Pek çok önemli akreditasyonlar.
 • Her biri uzun yıllar tecrübeli eğitim kadrosu
 • Tarihi binalarda eğitim alma şansı
 • İrlanda ve İngiltere’de birçok sosyal aktivite bulunması
 • Öğrencinin tercihlerine göre şekillenen eğitim programları
 • Enerji, coşku ve inovasyon dolu bir eğitim imkanı

30 yıllık tecrübesiyle dil okulları arasında üst sıralarda yer alan Emerald Cultural Institute dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerine sağladığı memnuniyetlerle dil okulları arasında hızla büyümeye devam ediyor.

Lokasyonlar

İrlanda Dublin’de Merrion Square ve Palmerson Park’ta genç ve yetişkinlere özel hizmet veren Emerald Cultural İnstitute, MİE, Alexandra College, Tirinity Hall, Giriffith College, Ballinteer Community School, St. Raphaela’s School kampüslerinde yaz okulu olarak eğitim vermektedir. İngiltere’de yaz okulu olarak eğitim veren dil okulunun Gloucestershire, Sussex ve Kent şehirlerinde kampüsleri bulunmaktadır.

Sosyal Aktiviteler

Her hafta öğrencilerine birçok aktivite programı düzenleyen Emerald Cultural Institute dil okulu ücretsiz ve ücretli etkinlik seçenekleri sunar. Oryantasyon günleri, seminerler, müze gezileri, film saatleri, şehir gezileri ve haftasonu etkinlikleri gibi aktiviteler öğrencilere ücretsiz olarak sunulur.

Okul İçi Olanaklar

Emerald Cultural İnstitute’de bulunan tüm kampüslerin içerisinde bilgisayar odaları, kafetaryalar, bahçeler ve avlular, kütüphaneler gibi birçok olanak vardır. Dil eğitiminizi alırken bir yandan okul içerisinden edindiğiniz arkadaşlarınızla rahatlıkla vakit geçirebilir, ders aralarında sohbet etme imkanı bulabilirsiniz.

İş Hayatına Hazırlık

Emerald Cultural Institute dil okulu İrlanda’da 25 hafta ve üzeri gelen öğrencilerin çalışma iznine sahip olması sebebiyle gelen öğrencilere zaman zaman çalışma hayatı ile iglili bir takım seminerler düzenlerler. İrlanda’da iş hayatınızda kullanabileceğiniz önemli tavsiyeler verilen seminerlere katılım sağlayamamış olsanız bile okulda bulunan danışmanlar her zaman içtenlikle yardımcı olacaktır. Ayrıca Emerald Cultural Institute öğrencilerin istedikleri çalışma pozisyonları ve diğer etkenler hakkında bilgi aldıktan sonra ingilizce CV hazırlamalarına yardımcı olmaktadırlar. İngilizce CV hazırlamakta zorluk çeken veya bilgi almak isteyen öğrenciler için Emerald Cultural Institute iyi bir tercih olacaktır.

Ayrıca Emerald Cultural İnstitute’ye yaz döneminde giden ve belirli bir seviyede olan öğrenciler okul içerisinde lider olarak çalışabilirler. Bu pozisyonda dilerseniz aktivite lideri, spor lideri olarak çalışarak hem kendinize deneyim sağlayabilir hem de bir yandan eğitiminizi alırken diğer yandan eğlenerek arkadaşlar edinebilirsiniz.

Sunulan Programlar

Emerald Cultural İnstitute’de öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik eğitim programları dikkat çeker. Genel İngilizceden kombine eğitimlere kadar birçok program seçeneği bulunur. Emerald Cultural İnstitute’de ihtiyaç ve isteğinizi belirttikten sonra gireceğiniz bir sınav ile ingilizce seviyeniz ölçülür. Daha sonra size en uygun sınıflara yerleştirilerek her biri uzman olan eğitmen kadrosu birçok materyallerden de yardım alarak gelişiminiz için içtenlikle destek olacaktır.

Emeral Cultural İnstitute’de bulunan eğitim programları şu şekildedir;

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • Akademik İngilizce
 • Cambridge ve İELTS sınav hazırlık programları
 • Bireysel Eğitim
 • Kişiye özel yoğun eğitimler(20-25-30 saat)
 • Öğretmenlere özel kurslar
 • Çocuklara özel eğitim programları

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama tercihinizde İrlandalı ailelerle konaklama imkanınız bulunmaktadır. Bu aielerin yaşamlarına dahil olarak onların kültürünü en önemlisi ingilizceyi nasıl konuştuklarını günlük hayatta neler yaptıklarını öğrenme durumunuz kolaylaşır. Ayrıca aile yanı konaklamanızı yemekli olarak seçerek İrlandalı ailelerin günlük hayatlarında ne tükettiklerine dair bilgiye sahip olur ve yeni tatlar keşfetmiş olursunuz.

Yurt Konaklaması

Öğrenci yurdu seçiminizde dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerle kaynaşma fırsatı bularak kendinize yeni, uluslararası çapta arkadaşlar edinmiş olursunuz. Arkadaşlarınızla beraber yurdun ortak alanlarında vakit geçirebilir, yaşıtlarınızla eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Yurt arkadaşlarınızla birlikte keyifli anlarla ingilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

İrlanda dil eğitimi almak, İngilizceyi anadili olarak konuşan bir ülkede dil becerilerinizi geliştirmeniz için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca, Dublin gibi canlı ve kültürel olarak zengin şehirlerde yaşama şansı da sunar.

İrlanda dil okullarında konaklama fiyatları, şehir ve konaklama seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Genellikle ev paylaşımı veya yurt gibi seçenekler sunulur ve fiyatlar haftalık olarak belirlenir.

İrlanda dil okulu ücretleri, dil eğitimi süresi ve okulun konumuna göre değişir. Ayrıca, kurs tipi ve sınıf boyutu da fiyatları etkileyebilir. Detaylı bilgi için Onedu.com.tr üzerinden ya da ilgili dil okulu ile iletişime geçebilirsiniz.

Hayır, İrlanda dil eğitimi için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Dil eğitimi almak isteyen her yaş grubundan insanlar İrlanda'ya gelerek dil becerilerini geliştirebilirler.

İrlanda'da dil okulları Dublin, Cork, Galway, Limerick gibi şehirlerde bulunmaktadır. Bu şehirler popüler dil eğitimi destinasyonlarıdır ve öğrencilere çeşitli kültürel deneyimler sunarlar.

İrlanda'da dil eğitimi alarak çalışma izni almak için 25 hafta veya daha uzun süre dil eğitimi almanız gerekmektedir. Ardından, çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için dil okulunuzla iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda dil okulları, genellikle İngilizce dil kurslarının yanı sıra hazırlık programları, iş İngilizcesi kursları, sınavlara hazırlık kursları gibi çeşitli dil programları da sunar. Öğrenmek istediğiniz program hakkında okul ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama, yurt veya öğrenci evleri gibi seçenekler bulunur. Bu konuda dil okulu ile iletişime geçebilir ve size en uygun konaklama seçeneğini belirleyebilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken herhangi bir dil seviyesine sahip olabilirsiniz. Dil okulları genellikle başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar eğitim programları sunarlar. Dil seviyenize uygun bir kurs programı seçebilirsiniz.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

ISE Dil Okullari

ISE Dil Okulları

The International School of English (ISE) dil okulu, 1997 yılında İrlanda’da kurulan ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciye yüksek[...]

Devamı

ATC Dil Okulları

ATC Dil Okulları

ATC dil okulları 1973 yılında Dublin’de kurulan ve o tarihten beri dünyanın farklı ülkelerinden her yaştan öğrenciye kaliteli İngilizce dil[...]

Devamı

ISI Dublin

ISI Dublin

2001 yılında Dublin’de kurulan dil okulu şehirde bulunan iki kampüsle hizmet vermektedir. ISI Dublin İrlanda’da devlet tarafından tanınan ve bir[...]

Devamı

Dil okulu öğrencileri sınıfta sohbet ediyor

ELI Schools

English Language Institute, piyasada bilinen adıyla ELI, 2017’de kurulmuştur ve Dublin’in yanı sıra Drogheda’da bulunan merkezlerinde yüzlerce[...]

Devamı