İrlanda’da 6 yaz okulu ve 2 yetişkin okulu, İngiltere’de 3 yaz okulu bulunan Emerald Cultural İnstitute 1986 yılında kurulmuştur. İrlanda Dublin’de eğitim vermeye başlayan Emerald Cultural İnstitute profesyonel kadrosuyla eğitim kalitesi başta olmak üzere oldukça köklü bir okuldur. Equals, QQI, ACELS, IALC, QE ve MEI tarafından kaliteli akreditasyonları olan dil okulu UED tarafından İrlanda’da en iyi dil okulu ödülünü kazanmıştır. Emerald Cultural İnstitute dil okulu sosyal olanakları, eğitim programları ve en önemlisi sağladığı öğrenci memnuniyetleri ile birçok dil okuluna göre ön planda olmayı başarmıştır.

Neden Emerald Cultural İnstitute?

 • Pek çok önemli akreditasyonlar.
 • Her biri uzun yıllar tecrübeli eğitim kadrosu
 • Tarihi binalarda eğitim alma şansı
 • İrlanda ve İngiltere’de birçok sosyal aktivite bulunması
 • Öğrencinin tercihlerine göre şekillenen eğitim programları
 • Enerji, coşku ve inovasyon dolu bir eğitim imkanı

30 yıllık tecrübesiyle dil okulları arasında üst sıralarda yer alan Emerald Cultural İnstitute dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerine sağladığı memnuniyetlerle dil okulları arasında hızla büyümeye devam ediyor.

Lokasyonlar

İrlanda Dublin’de Merrion Square ve Palmerson Park’ta genç ve yetişkinlere özel hizmet veren Emerald Cultural İnstitute, MİE, Alexandra College, Tirinity Hall, Giriffith College, Ballinteer Community School, St. Raphaela’s School kampüslerinde yaz okulu olarak eğitim vermektedir. İngiltere’de yaz okulu olarak eğitim veren dil okulunun Gloucestershire, Sussex ve Kent şehirlerinde kampüsleri bulunmaktadır.

Sosyal Aktiviteler

Her hafta öğrencilerine birçok aktivite programı düzenleyen Emerald Cultural İnstitute dil okulu ücretsiz ve ücretli etkinlik seçenekleri sunar. Oryantasyon günleri, seminerler, müze gezileri, film saatleri, şehir gezileri ve haftasonu etkinlikleri gibi aktiviteler öğrencilere ücretsiz olarak sunulur.

Okul İçi Olanaklar

Emerald Cultural İnstitute’de bulunan tüm kampüslerin içerisinde bilgisayar odaları, kafetaryalar, bahçeler ve avlular, kütüphaneler gibi birçok olanak vardır. Dil eğitiminizi alırken bir yandan okul içerisinden edindiğiniz arkadaşlarınızla rahatlıkla vakit geçirebilir, ders aralarında sohbet etme imkanı bulabilirsiniz.

İş Hayatına Hazırlık

Emerald Cultural İnstitute dil okulu İrlanda’da 25 hafta ve üzeri gelen öğrencilerin çalışma iznine sahip olması sebebiyle gelen öğrencilere zaman zaman çalışma hayatı ile iglili bir takım seminerler düzenlerler. İrlanda’da iş hayatınızda kullanabileceğiniz önemli tavsiyeler verilen seminerlere katılım sağlayamamış olsanız bile okulda bulunan danışmanlar her zaman içtenlikle yardımcı olacaktır. Ayrıca Emerald Cultural İnstitute öğrencilerin istedikleri çalışma pozisyonları ve diğer etkenler hakkında bilgi aldıktan sonra ingilizce CV hazırlamalarına yardımcı olmaktadırlar. İngilizce CV hazırlamakta zorluk çeken veya bilgi almak isteyen öğrenciler için Emerald Cultural İnstitute iyi bir tercih olacaktır.

Ayrıca Emerald Cultural İnstitute’ye yaz döneminde giden ve belirli bir seviyede olan öğrenciler okul içerisinde lider olarak çalışabilirler. Bu pozisyonda dilerseniz aktivite lideri, spor lideri olarak çalışarak hem kendinize deneyim sağlayabilir hem de bir yandan eğitiminizi alırken diğer yandan eğlenerek arkadaşlar edinebilirsiniz.

Sunulan Programlar

Emerald Cultural İnstitute’de öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik eğitim programları dikkat çeker. Genel İngilizceden kombine eğitimlere kadar birçok program seçeneği bulunur. Emerald Cultural İnstitute’de ihtiyaç ve isteğinizi belirttikten sonra gireceğiniz bir sınav ile ingilizce seviyeniz ölçülür. Daha sonra size en uygun sınıflara yerleştirilerek her biri uzman olan eğitmen kadrosu birçok materyallerden de yardım alarak gelişiminiz için içtenlikle destek olacaktır.

Emeral Cultural İnstitute’de bulunan eğitim programları şu şekildedir;

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • Akademik İngilizce
 • Cambridge ve İELTS sınav hazırlık programları
 • Bireysel Eğitim
 • Kişiye özel yoğun eğitimler(20-25-30 saat)
 • Öğretmenlere özel kurslar
 • Çocuklara özel eğitim programları

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama tercihinizde İrlandalı ailelerle konaklama imkanınız bulunmaktadır. Bu aielerin yaşamlarına dahil olarak onların kültürünü en önemlisi ingilizceyi nasıl konuştuklarını günlük hayatta neler yaptıklarını öğrenme durumunuz kolaylaşır. Ayrıca aile yanı konaklamanızı yemekli olarak seçerek İrlandalı ailelerin günlük hayatlarında ne tükettiklerine dair bilgiye sahip olur ve yeni tatlar keşfetmiş olursunuz.

Yurt Konaklaması

Öğrenci yurdu seçiminizde dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerle kaynaşma fırsatı bularak kendinize yeni, uluslararası çapta arkadaşlar edinmiş olursunuz. Arkadaşlarınızla beraber yurdun ortak alanlarında vakit geçirebilir, yaşıtlarınızla eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Yurt arkadaşlarınızla birlikte keyifli anlarla ingilizcenizi geliştirebilirsiniz.