English Language Institute, piyasada bilinen adıyla ELI, 2017’de kurulmuştur ve Dublin’in yanı sıra Drogheda’da bulunan merkezlerinde yüzlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti vermektedir. Dublin’de Dame Street ile Grand Canal lokasyonlarında iki okulu bulunan ELI’ın, Drogheda’daki merkezi sahil kenarındaki Merchant House’da yer alır.

2021’de Avrupa’nın en iyi yeni İngilizce dil okulları arasında aday gösterilen ELI, sahip olduğu nitelikli öğretmen kadrosuyla öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları için yardımcı olmaktadır.

Neden ELI’da Dil Eğitimi Almalısınız?

 • Samimi ve işine bağlı kişilerden oluşan çalışan kadrosu
 • İletişimi ve derse katılımı teşvik ederek sınıfta bir topluluk duygusuna ilham veren nitelikli öğretmen kadrosu
 • Öğrencileri bir araya getiren sosyal aktivite ve gezi programı çeşitliliği
 • Farklı ülkelerden, yaşam tarzlarından, kültürlerden ve geleneklerden gelen kişilerden, hayatlarını İngilizce aracılığıyla dönüştürmek için ortak bir hedefte birleşen küresel bir öğrenci topluluğu yaratma misyonuna sahip olması
 • Önemli akreditasyonlara sahip güvenilir kurum
 • ELI Dublin ve Drogheda okullarının, Trinity ISE sınavları için tanınmış sınav merkezleri ve IELTS sınavı merkezleri olması

Sunulan Programlar

İletişimsel bir yaklaşım kullanılarak işlenen dersler, günlük yaşamdan konuları ve temaları içermektedir. Her seviye için merkezi bir ders kitabı ve çalışma kitabı kullanılır ve öğretmenler dersleri gazeteler, çevrimiçi videolar ve ses gibi yardımcı materyalleri kullanarak desteklemektedir. ELI’da sunulan programlar şunlardır:

Genel İngilizce Kursları

Her Pazartesi eğitimlerin başladığı okulumuzda başlangıçtan ileriye her seviye için sınıf bulunmaktadır. Öğretilen her seviye için, ders müfredatı açıkça tanımlanmış beceri ve yeteneklerden oluşur. Her 6 haftada bir ilerleme testi ve ilerleme raporu ile 12 hafta sonra bir seviye ilerleme testi ile her seviyede öğrencilere rehberlik edilmektedir.

15 saatlik Genel İngilizce kursu, her öğrencinin bireysel dilbilgisini ve kelime bilgisini geliştirirken dört ana beceriye odaklanan temel bir programdır. Haftada 20 saatlik Genel İngilizce programında ise akıcı konuşma becerilerine odaklanılmaktadır. Okulumuzda öğleden sonra da kurs verilmektedir.

IELTS Hazırlık Kursları

IELTS hazırlık kurslarında deneyimli eğitmenler eşliğinde, 12 haftalık bir hazırlık programı boyunca istediğiniz hedeflere yönelik net bir yol sunulacaktır. Öğrenciler sınav yapısı hakkında güçlü bir anlayış geliştirecek ve en iyi sonuçları elde etmek için etkili teknikler ve stratejiler öğrenecektir. Eğitmenler, her bölümde size bol bol pratik yapma, gözden geçirme, iyileştirme ve hak ettiğiniz sonuca ulaşmak için gereken özgüveni, akıcılığı ve doğruluğu geliştirme fırsatı sunarak rehberlik edecektir. Bu kurs B2 – C1 seviyesine sahip öğrencilere verilmektedir.

İngilizce & CLIL Kursları

Bu yenilikçi kurslar, CLIL teorisi ve pratiği dahil olmak üzere yeni öğretim tekniklerini öğrenmek isteyen öğretmenlere yöneliktir.

 • Ana Diliniz Gibi Konuşun: Resmi İngilizce Söylem Kalıplarını Anlama
 • Edebi Dublin: İrlanda'nın En Büyük Yazarlarıyla Bir Yolculuk
 • CLIL: Metodoloji ve Pratik Uygulama
 • CLIL: İngiliz Dili ve İrlanda Kültürü

Konaklama Seçenekleri

ELI dil okulunda öğrenciler için aile yanı ve yurt konaklaması seçenekleri sunulmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Güvenli bir ev sağlamak temel bir gerekliliktir, ancak İrlanda’ya dil öğrenmeye gelen öğrenciler için bundan çok daha fazlasını sağlamak gerekir. Dile ve kültüre kendilerini kaptırmaları ve her gün onunla meşgul olmaları için doğru aile ile kalmak, mutlu hissetmek ve bir ömür boyu sürecek anılar yaratmak çok önemlidir. Tüm aileler okulun konaklama ekibi tarafından denetlenmiş ve polis kontrollerinden geçmiştir.

Öğrenci Yurtlarında Konaklama

Yurtta kalmak, öğrencilere daha bağımsız bir yaşam deneyimi sunar. Yurtlar, şehir merkezinde, okula yürüme mesafesinde ve tüm cazibe merkezlerine yakındır. Odalar, aynı yaşlarda fakat farklı uluslardan benzer düşünen öğrencilerle paylaşmak isteyen öğrencilerin eşleştirildiği paylaşımlı oda ve tek kişilik olarak mevcuttur.

Sosyal Aktiviteler

Bir dili doğru bir şekilde öğrenmek için öğrencilerin sınıf dışında rahat bir ortamda dile maruz kalması gerekir. Bu yüzden kültürel açıdan zenginleştirici ve eğlenceli sosyal aktivite programları ELI ekipleri tarafından dikkatlice geliştirilmiştir. Her kurs bir Dublin şehri yürüyüş turu, hafta sonu otobüs ile tur ve çeşitli öğleden sonra & akşam aktiviteleri içerir. Katılımcılar, sınıf dışındaki rahat bir ortamda, dünyanın çeşitli yerinden gelen insanlarla tanışıp pratik yapmaları için teşvik edilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

İrlanda dil eğitimi almak, İngilizceyi anadili olarak konuşan bir ülkede dil becerilerinizi geliştirmeniz için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca, Dublin gibi canlı ve kültürel olarak zengin şehirlerde yaşama şansı da sunar.

İrlanda dil okullarında konaklama fiyatları, şehir ve konaklama seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Genellikle ev paylaşımı veya yurt gibi seçenekler sunulur ve fiyatlar haftalık olarak belirlenir.

İrlanda dil okulu ücretleri, dil eğitimi süresi ve okulun konumuna göre değişir. Ayrıca, kurs tipi ve sınıf boyutu da fiyatları etkileyebilir. Detaylı bilgi için Onedu.com.tr üzerinden ya da ilgili dil okulu ile iletişime geçebilirsiniz.

Hayır, İrlanda dil eğitimi için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Dil eğitimi almak isteyen her yaş grubundan insanlar İrlanda'ya gelerek dil becerilerini geliştirebilirler.

İrlanda'da dil okulları Dublin, Cork, Galway, Limerick gibi şehirlerde bulunmaktadır. Bu şehirler popüler dil eğitimi destinasyonlarıdır ve öğrencilere çeşitli kültürel deneyimler sunarlar.

İrlanda'da dil eğitimi alarak çalışma izni almak için 25 hafta veya daha uzun süre dil eğitimi almanız gerekmektedir. Ardından, çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için dil okulunuzla iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda dil okulları, genellikle İngilizce dil kurslarının yanı sıra hazırlık programları, iş İngilizcesi kursları, sınavlara hazırlık kursları gibi çeşitli dil programları da sunar. Öğrenmek istediğiniz program hakkında okul ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama, yurt veya öğrenci evleri gibi seçenekler bulunur. Bu konuda dil okulu ile iletişime geçebilir ve size en uygun konaklama seçeneğini belirleyebilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken herhangi bir dil seviyesine sahip olabilirsiniz. Dil okulları genellikle başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar eğitim programları sunarlar. Dil seviyenize uygun bir kurs programı seçebilirsiniz.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

ISE Dil Okullari

ISE Dil Okulları

The International School of English (ISE) dil okulu, 1997 yılında İrlanda’da kurulan ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciye yüksek[...]

Devamı

ATC Dil Okulları

ATC Dil Okulları

ATC dil okulları 1973 yılında Dublin’de kurulan ve o tarihten beri dünyanın farklı ülkelerinden her yaştan öğrenciye kaliteli İngilizce dil[...]

Devamı

ISI Dublin

ISI Dublin

2001 yılında Dublin’de kurulan dil okulu şehirde bulunan iki kampüsle hizmet vermektedir. ISI Dublin İrlanda’da devlet tarafından tanınan ve bir[...]

Devamı