2004 yılında kurulan Dublin Cultural Institute dil okulu Dublin şehir merkezinde yer alır. Dublin’in tarihi yapılarından biri olan binada hizmet veren okulun içerisinde 7 adet sınıf bulunur. Sınıflar en fazla 15 öğrencinin aynı anda eğitim almasına uygun olarak tasarlanmıştır. Ayrıca okulun içerisinde sinema salonu ve çeşitli ikramların yapıldığı öğrenci ortak alanları bulunur. Ayrıca Marketing English in Ireland akreditasyonuna sahiptir.

Neden Dublin Cultural Institute’de Eğitim Almalısınız?

Dublin Cultural Institute Dublin’in en kaliteli dil eğitimi veren kurumlarından biri olmasının yanı sıra öğrencileriyle her zaman iyi bir iletişime sahip güler yüzlü personelleriyle de güven sağlar.

  • Öğrencilere özel düzenlenen sosyal aktiviteler
  • Birçok seçeneğe sahip eğitim programları
  • Dublin’in merkezinde bulunan tarihi kampüs
  • MEI akreditasyonuna sahip dil kurumu

Sunulan Programlar

Genel İngilizce Programı

Öğrencilere okuma, yazma, dinleme, dilbilgisi ve kelime konuları hakkında eğitim verilir. Bu programla başlangıç seviyesinden ileri düzey ingilizce seviyesine ulaşmanız mümkündür. Genel İngilizce eğitim programında sabah ve öğlen olmak üzere iki çeşit ders alma seçeneği bulunur. Sabah programında pazartesiden cumaya 9.00-10.30 ve 10.45-12.45 saatleri arasında, öğlen programında ise pazartesiden perşembeye 13.00-15.00 ve 15.15-17.00 saatleri arasında ders işlenir.

İş İngilizcesi

Bu program B2 seviyesinde olan öğrenciler için düzenlenmiştir. Kendi seviyenizden C1 seviyesine kadar gelebilmeniz mümkündür. Bu programda dersler pazartesiden perşembeye 9.00-10.45 ve 11.00-13.00 saatleri arasında işlenir.

IELTS Sınav Hazırlık Eğitimi

IELTS sınavına hazırlık için düzenlenmiş bu programa katılabilmek için B2 seviyesinde olmanız gerekmektedir. 6,12,18 ve 24 haftalık programlar seçebilirsiniz. Dersler pazartesiden cumaya 9.00-10.45 ve 11.00-13.00 saatleri arasında işlenir.

Cambridge Sınav Hazırlık Eğitimi

Tüm Cambridge sınavlarına hazırlık amacıyla düzenlenmiş olan program aynı zamanda yoğun telaffuz eğitimi de içerir. Bu programda dersler pazartesiden cumaya sabah 9.00-10.30 ve 10.45-12.15, pazartesiden perşembeye ise öğlen 13.00-15.00 ve 15.15-17.00 şeklinde verilir.

Bire Bir İngilizce Eğitimi

Mesleki ingilizceye ağırlık verilmiş olan bu programda öğrenciler genel ingilizcenin yanı sıra kendi alanlarıyla alakalı bire bir eğitimlere katılırlar. Bu eğitimin ders sonunda öğrencilere proje çalışmaları verilerek öğrencilerin hem genel ingilizce bilgisi hem de mesleki ingilizce bilgilerine katkı sağlanması hedeflenir.

Dublin Cultural Institute Eğitim Sistemi

Dublin Cultural Institute’de öğrencilerin seçmiş olduğu programlara özel ders kitapları, alıştırma sayfaları gibi birçok materyal verilir. Derslerde okuma, yazma, dinleme, kelime bilgisi, doğru telaffuz, dilbilgisi gibi birçok konuya ağırlık verilir. Bu seçenekler öğrencilerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilir ve öğrencinin okulda geçireceği tüm zaman en etkin bir biçimde yönetilir.

Eğitim İçeriği

Okula ilk geldiğiniz anda personeller sizinle en yardımsever şekliyle ilgilenirler. ilk gittiğiniz günden itibaren öğrencilere okulun ve şehrin tanıtımı yapıldıktan sonra karşılama eğitim paketleri verilir. Dublin Cultural Institute’de eğitimler her biri 60 dakikalık ders programlarıyla şekillendirilmiştir. Seçtiğiniz ders programı çeşidine göre almanız gereken kitap, kalem gibi materyaller tarafınıza takdim edilir. Derslere katıldıkça bu sayı artar. Kitap, alıştırma kağıtları gibi eşyalar ders konusuna göre belirlenip okulda, evinizde veya dışarıda kullanabilmeniz için sadece o dersi alan öğrencilere uygun olacak biçimde verilir. Ayrıca derslerin yoğunluğu da öğrencilerin seçmiş olduğu programa göre şekillenir. Genel, yoğun gibi seçenekler bulunan Dublin Cultural Institute’de haftalık ders saatinizi 25-30 saat seçerek İngilizceyi daha hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Sosyal Aktiviteler

Dublin Cultural Institute’de müzik festivalleri, Temple Bar etkinlikleri, müze ve sanat galeri gezileri, Dublin’in en güzel restoranlarında yapılan yemek organizasyonları, futbol etkinlikleri gibi birçok aktiviteye katılarak İngilizcenizi derslerin dışında geliştirebilir ve bu aktiviteler sayesinde dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerle arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Konaklama Seçenekleri

Dublin Cultural Institute ile eğitim alırken bir yandan okulun sunmuş olduğu farklı konaklama seçenekleriyle güvenli ve konforlu yerlerde yaşayabilirsiniz. Dublin Cultural Institute öğrenciler için aile yanı, yurt ve otel-hostel konaklamalarından oluşan seçenekler sunar.

Aile Yanı Konaklaması

Aile yanı konaklamalarında okul İrlanda’nın en sıcakkanlı ve misafirperver ailelerin yanında konaklama imkanı sunar. Okula toplu taşıma ile gidebileceğiniz bu konaklama türünde yemekli ya da yemeksiz konaklama seçenekleri sunulur.

Yurt Konaklaması

Sadece 6 ay ve üzeri sürede kalacak öğrenciler için sunulan yurt konaklaması seçeneğinde odanızı dünyanın farklı yerlerinden gelmiş öğrencilerle paylaşabilir veya tek kişilik konaklayabilirsiniz. Ortak mutfak ve yaşam alanları sunulan yurtlar bağımsız ve konforuna düşkün öğrenciler için iyi bir tercih olacaktır.

Otel-Hostel Konaklaması

Kısa bir süreliğine gelmiş olan öğrenciler için Dublin Cultural Institute dil okulu yardımsever personelleri sayesinde okula yürüme mesafesinde ve kaliteli otel veya hostel bulmalarına yardımcı olur.