2004 yılında kurulan Dublin Cultural Institute dil okulu Dublin şehir merkezinde yer alır. Dublin’in tarihi yapılarından biri olan binada hizmet veren okulun içerisinde 7 adet sınıf bulunur. Sınıflar en fazla 15 öğrencinin aynı anda eğitim almasına uygun olarak tasarlanmıştır. Ayrıca okulun içerisinde sinema salonu ve çeşitli ikramların yapıldığı öğrenci ortak alanları bulunur. Ayrıca Marketing English in Ireland akreditasyonuna sahiptir.

Neden Dublin Cultural Institute’de Eğitim Almalısınız?

Dublin Cultural Institute Dublin’in en kaliteli dil eğitimi veren kurumlarından biri olmasının yanı sıra öğrencileriyle her zaman iyi bir iletişime sahip güler yüzlü personelleriyle de güven sağlar.

  • Öğrencilere özel düzenlenen sosyal aktiviteler
  • Birçok seçeneğe sahip eğitim programları
  • Dublin’in merkezinde bulunan tarihi kampüs
  • MEI akreditasyonuna sahip dil kurumu

Sunulan Programlar

Genel İngilizce Programı

Öğrencilere okuma, yazma, dinleme, dilbilgisi ve kelime konuları hakkında eğitim verilir. Bu programla başlangıç seviyesinden ileri düzey ingilizce seviyesine ulaşmanız mümkündür. Genel İngilizce eğitim programında sabah ve öğlen olmak üzere iki çeşit ders alma seçeneği bulunur. Sabah programında pazartesiden cumaya 9.00-10.30 ve 10.45-12.45 saatleri arasında, öğlen programında ise pazartesiden perşembeye 13.00-15.00 ve 15.15-17.00 saatleri arasında ders işlenir.

İş İngilizcesi

Bu program B2 seviyesinde olan öğrenciler için düzenlenmiştir. Kendi seviyenizden C1 seviyesine kadar gelebilmeniz mümkündür. Bu programda dersler pazartesiden perşembeye 9.00-10.45 ve 11.00-13.00 saatleri arasında işlenir.

IELTS Sınav Hazırlık Eğitimi

IELTS sınavına hazırlık için düzenlenmiş bu programa katılabilmek için B2 seviyesinde olmanız gerekmektedir. 6,12,18 ve 24 haftalık programlar seçebilirsiniz. Dersler pazartesiden cumaya 9.00-10.45 ve 11.00-13.00 saatleri arasında işlenir.

Cambridge Sınav Hazırlık Eğitimi

Tüm Cambridge sınavlarına hazırlık amacıyla düzenlenmiş olan program aynı zamanda yoğun telaffuz eğitimi de içerir. Bu programda dersler pazartesiden cumaya sabah 9.00-10.30 ve 10.45-12.15, pazartesiden perşembeye ise öğlen 13.00-15.00 ve 15.15-17.00 şeklinde verilir.

Bire Bir İngilizce Eğitimi

Mesleki ingilizceye ağırlık verilmiş olan bu programda öğrenciler genel ingilizcenin yanı sıra kendi alanlarıyla alakalı bire bir eğitimlere katılırlar. Bu eğitimin ders sonunda öğrencilere proje çalışmaları verilerek öğrencilerin hem genel ingilizce bilgisi hem de mesleki ingilizce bilgilerine katkı sağlanması hedeflenir.

Dublin Cultural Institute Eğitim Sistemi

Dublin Cultural Institute’de öğrencilerin seçmiş olduğu programlara özel ders kitapları, alıştırma sayfaları gibi birçok materyal verilir. Derslerde okuma, yazma, dinleme, kelime bilgisi, doğru telaffuz, dilbilgisi gibi birçok konuya ağırlık verilir. Bu seçenekler öğrencilerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilir ve öğrencinin okulda geçireceği tüm zaman en etkin bir biçimde yönetilir.

Eğitim İçeriği

Okula ilk geldiğiniz anda personeller sizinle en yardımsever şekliyle ilgilenirler. ilk gittiğiniz günden itibaren öğrencilere okulun ve şehrin tanıtımı yapıldıktan sonra karşılama eğitim paketleri verilir. Dublin Cultural Institute’de eğitimler her biri 60 dakikalık ders programlarıyla şekillendirilmiştir. Seçtiğiniz ders programı çeşidine göre almanız gereken kitap, kalem gibi materyaller tarafınıza takdim edilir. Derslere katıldıkça bu sayı artar. Kitap, alıştırma kağıtları gibi eşyalar ders konusuna göre belirlenip okulda, evinizde veya dışarıda kullanabilmeniz için sadece o dersi alan öğrencilere uygun olacak biçimde verilir. Ayrıca derslerin yoğunluğu da öğrencilerin seçmiş olduğu programa göre şekillenir. Genel, yoğun gibi seçenekler bulunan Dublin Cultural Institute’de haftalık ders saatinizi 25-30 saat seçerek İngilizceyi daha hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Sosyal Aktiviteler

Dublin Cultural Institute’de müzik festivalleri, Temple Bar etkinlikleri, müze ve sanat galeri gezileri, Dublin’in en güzel restoranlarında yapılan yemek organizasyonları, futbol etkinlikleri gibi birçok aktiviteye katılarak İngilizcenizi derslerin dışında geliştirebilir ve bu aktiviteler sayesinde dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerle arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Konaklama Seçenekleri

Dublin Cultural Institute ile eğitim alırken bir yandan okulun sunmuş olduğu farklı konaklama seçenekleriyle güvenli ve konforlu yerlerde yaşayabilirsiniz. Dublin Cultural Institute öğrenciler için aile yanı, yurt ve otel-hostel konaklamalarından oluşan seçenekler sunar.

Aile Yanı Konaklaması

Aile yanı konaklamalarında okul İrlanda’nın en sıcakkanlı ve misafirperver ailelerin yanında konaklama imkanı sunar. Okula toplu taşıma ile gidebileceğiniz bu konaklama türünde yemekli ya da yemeksiz konaklama seçenekleri sunulur.

Yurt Konaklaması

Sadece 6 ay ve üzeri sürede kalacak öğrenciler için sunulan yurt konaklaması seçeneğinde odanızı dünyanın farklı yerlerinden gelmiş öğrencilerle paylaşabilir veya tek kişilik konaklayabilirsiniz. Ortak mutfak ve yaşam alanları sunulan yurtlar bağımsız ve konforuna düşkün öğrenciler için iyi bir tercih olacaktır.

Otel-Hostel Konaklaması

Kısa bir süreliğine gelmiş olan öğrenciler için Dublin Cultural Institute dil okulu yardımsever personelleri sayesinde okula yürüme mesafesinde ve kaliteli otel veya hostel bulmalarına yardımcı olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

  • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
  • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
  • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
  • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

İrlanda dil eğitimi almak, İngilizceyi anadili olarak konuşan bir ülkede dil becerilerinizi geliştirmeniz için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca, Dublin gibi canlı ve kültürel olarak zengin şehirlerde yaşama şansı da sunar.

İrlanda dil okullarında konaklama fiyatları, şehir ve konaklama seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Genellikle ev paylaşımı veya yurt gibi seçenekler sunulur ve fiyatlar haftalık olarak belirlenir.

İrlanda dil okulu ücretleri, dil eğitimi süresi ve okulun konumuna göre değişir. Ayrıca, kurs tipi ve sınıf boyutu da fiyatları etkileyebilir. Detaylı bilgi için Onedu.com.tr üzerinden ya da ilgili dil okulu ile iletişime geçebilirsiniz.

Hayır, İrlanda dil eğitimi için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Dil eğitimi almak isteyen her yaş grubundan insanlar İrlanda'ya gelerek dil becerilerini geliştirebilirler.

İrlanda'da dil okulları Dublin, Cork, Galway, Limerick gibi şehirlerde bulunmaktadır. Bu şehirler popüler dil eğitimi destinasyonlarıdır ve öğrencilere çeşitli kültürel deneyimler sunarlar.

İrlanda'da dil eğitimi alarak çalışma izni almak için 25 hafta veya daha uzun süre dil eğitimi almanız gerekmektedir. Ardından, çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için dil okulunuzla iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda dil okulları, genellikle İngilizce dil kurslarının yanı sıra hazırlık programları, iş İngilizcesi kursları, sınavlara hazırlık kursları gibi çeşitli dil programları da sunar. Öğrenmek istediğiniz program hakkında okul ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama, yurt veya öğrenci evleri gibi seçenekler bulunur. Bu konuda dil okulu ile iletişime geçebilir ve size en uygun konaklama seçeneğini belirleyebilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken herhangi bir dil seviyesine sahip olabilirsiniz. Dil okulları genellikle başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar eğitim programları sunarlar. Dil seviyenize uygun bir kurs programı seçebilirsiniz.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

ISE Dil Okullari

ISE Dil Okulları

The International School of English (ISE) dil okulu, 1997 yılında İrlanda’da kurulan ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciye yüksek[...]

Devamı

ATC Dil Okulları

ATC Dil Okulları

ATC dil okulları 1973 yılında Dublin’de kurulan ve o tarihten beri dünyanın farklı ülkelerinden her yaştan öğrenciye kaliteli İngilizce dil[...]

Devamı

ISI Dublin

ISI Dublin

2001 yılında Dublin’de kurulan dil okulu şehirde bulunan iki kampüsle hizmet vermektedir. ISI Dublin İrlanda’da devlet tarafından tanınan ve bir[...]

Devamı

Dil okulu öğrencileri sınıfta sohbet ediyor

ELI Schools

English Language Institute, piyasada bilinen adıyla ELI, 2017’de kurulmuştur ve Dublin’in yanı sıra Drogheda’da bulunan merkezlerinde yüzlerce[...]

Devamı