2003 yılında hizmet vermeye başlayan Atlas dil okulları İrlanda ve Maltada faaliyet göstermektedir. Genç ve alanında tecrübeli kadroya sahip olan Atlas dil okullarının MEİ, ACELS, Tirinity College, ALTO gibi önemli akreditasyonları vardır. Ayrıca 2017, 2018 ve 2019 yıllarında üst üste ‘’Yıldız Dil Okulu’’ ödülünü kazanmıştır. Kaliteli eğitimiyle 17 yılda iyi yerlere gelmeyi başaran Atlas Language School bugün tüm dünyadan birçok öğrenci tarafından tercih edilen bir kurumdur.

Neden Atlas Language School?

 • 17 yılda kazanılmış birçok ödül
 • Kaliteli ve dinamik eğitmenler ile eğitim
 • Anadili ingilizce olan İrlanda ve Malta’da eğitim alma şansı
 • Genç ve dinamik, arkadaş canlısı eğitmen kadrosu
 • Birçok önemli akreditasyonlara sahip olması
 • Ücretsiz çeşitli ingilizce testleri

Lokasyonlar

Merkezi İrlanda Dublin’de bulunan Atlas Language School, Malta’da da eğitim vermektedir. İki kampüste de tüm olanakların yer aldığı okul Dublin’de Portobello House Malta’da ise Pembroke bölgesinde yer almaktadır.

Dublin Portobello House kampüsü şehrin merkeze en yakın bölgelerinden biridir. Kentin güneyinde yer alan Büyük Kanal’ın çok yakınına inşa edilen okulda deniz manzarası sınıflardan görülebilmektedir. Okul St. Stephen’s Green, Dolphins Barn, Phoneix Park, Guinnes Storehouse gibi Dublin’in en önemli turistik yerlerine oldukça yakın mesafede bulunmaktadır. Hem canlı hem de huzurlu bir bölgede bulunan Dublin kampüsü içerisinde bilgisayar bölümü, ücretsiz internet, kafeterya gibi sosyal olanaklar barındırır.

Malta Pembroke kampüsü ülkenin muhteşem sahili ve hareketli bölgesi St. Jullians’a sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde bulunur. Okulun konumu dolayısıyla sadece merkez ve sahil değil Malta’nın birçok bölgesine ulaşım çok kolaydır. Otobüs durakları birkaç adım mesafede bulunur. Böylece ders çıkışı Malta’nın diğer ucuna bile gitmek isteseniz kolaylıkla geçebilirsiniz. Malta kampüsünde bulunan okulda 10 adet büyük sınıf, kütüphane, kafeterya, öğrenci ortak alanları gibi sosyal imkanlar mevcuttur.

Program Seçenekleri

Genel İngilizce

Bu programda üç adet seçenek bulunmaktadır. General English Fluency programında haftalık 20 saat ders, General English Fluency Plus programında haftada 20 saat genel ingilizce ve 5 saat grup dersleri, General English Fluency İntensive programında ise haftada 20 saatlik grup eğitiminin yanında 5 saat özel ders alma seçeneği bulunur.

Mesleki İngilizce

Kendilerini uluslararası iş hayatına hazırlamak isteyen tüm öğrencilerin alabileceği bu eğitimde ingilizcenin profesyonel alanda nasıl kullanıldığını öğrenir ve o alanda gelişirsiniz. Hem genel ingilizce hem de mesleki ingilizcenin birleştirildiği Fluency İntensive with Business eğitimi de bulunmaktadır. Bu program ile sabahları genel ingilizce dersi öğleden sonraları ise iş ingilizcesi eğitimi alırsınız. Bu program sadece İrlanda Dublin kampüsünde verilmektedir.

Sınav Hazırlık Eğitimleri

Bu programda İELTS, TOEIC, Cambridge FCE, CAE sınavlarından hangisine katılacağınızı belirleyerek seçtiğiniz sınavın hazırlık eğitimine katılabilirsiniz. Program sadece Dublin kampüsünde verilir.

Grup Programları

Bu program sadece Dublin kampüsünde verilmekle birlikte dünya genelindeki okullar ve üniversiteler için düzenlenmiştir. Haftalık 15 veya 20 saat ingilizce eğitimi verilen bu program içeriğine sosyal ve kültürel aktiviteler, her gün sabah, öğle ve akşam yemeği sunulan aile yanı konaklaması, Dublin şehir gezileri, tüm kurs materyalleri gibi birçok olanak dahildir. Grup programı ile dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerle birlikte bir grup kurulur ve tüm etkinlikler bu grup ile birlikte yapılır.

Öğrenci/İş Programı

Atlas Language School öğrencilerine bir aldıkları dil eğitimlerini tamamladıktan sonra Dublin’in kaliteli şirketlerinde ücretli-ücretsiz staj yapma imkanı vererek deneyim kazanmalarını sağlar. 4 haftadan 24 haftaya kadar staj yapma imkanı bulunmaktadır. Staj imkanı verilen bölümlerden birkaçı şu şekildedir;

 • Yönetim
 • İletişim ve Medya
 • Finans ve Muhasebe
 • Pazarlama ve İşletme
 • Turizm
 • Elektrik Elektronik

Sosyal Aktiviteler

Atlas Language School öğrencilerine birçok farklı aktivite ve gezi programları düzenler.

Dublin’de haftasonları veya günübirlik Connemara, Galway, Clare gibi yerlere düzenlenen etkinliklerin yanı sıra sanat galerisi ve müze turları, sinema tiyatro etkinlikleri, futbol, yoga gibi spor etkinlikleri, festivaller gibi aktif olarak düzenlenen etkinlikler bulunmaktadır.
Malta’da şehir turları, yürüyüş etkinlikleri, karnaval programları, sahil piknikleri, sinema ve tiyatro ziyaretleri gibi birçok etkinlik seçenekleri bulunur.

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı Konaklama

Atlas Language School Konaklama özel sorumlusunun ince eleyip sık dokuyarak seçmiş olduğu ailelerin yanında verilen bu konaklama türünde İrlanda veya Malta kültürlerini yakından deneyimlemiş olursunuz. Aile yanı konaklamalarda aynı milletten olan öğrenciler aynı ev içerisine konumlandırılmamaktadır.

Yurt Konaklaması

Dublin’de Grand Canal’ın hemen yakınında bulunan Terenure Park bölgesindeki yurt okula otobüs ile 10 dakika mesafededir. 5 yatak odasına sahip evde mutfak ve salon gibi alanlar ortak olarak kullanılmaktadır. Tek veya çift kişilik oda seçenekleri bulunan yurt içerisinde aynı zamanda ücretsiz internet, çamaşırhane gibi olanaklar da mevcuttur. Giriffith Hall bölgesindeki öğrenci yurdu ise Atlas Language School dil okuluna 5 dakika mesafede bulunmaktadır. Her iki yatak odalı dairede iki banyo bulunan evde mutfak ve salon ortak kullanımlıdır.

Malta’da da okula çok yakın yürüme mesafesinde bulunan öğrenci yurdu dairelerin tüm alanlarının geniş ve ferah olmasıyla oldukça keyif vericidir. Ayrıca oldukça geniş bir terası da bulunan yurtta Malta’nın güneşli havasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Paylaşımlı Öğrenci Evi

Malta’da bulunan bu konaklama seçeneği içerisinde 4 yatak odası, 4 banyo ve salon, mutfak gibi ortak alanlar barındırır. Ayrıca bir yüzme havuzu da bulunan evde aynı okuldan uluslararası arkadaşlarınızla beraber kalarak keyifli zaman geçirebilir, ingilizce pratik yapma imkanına sahip olarak yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.