2003 yılında hizmet vermeye başlayan Atlas dil okulları İrlanda ve Maltada faaliyet göstermektedir. Genç ve alanında tecrübeli kadroya sahip olan Atlas dil okullarının MEİ, ACELS, Tirinity College, ALTO gibi önemli akreditasyonları vardır. Ayrıca 2017, 2018 ve 2019 yıllarında üst üste ‘’Yıldız Dil Okulu’’ ödülünü kazanmıştır. Kaliteli eğitimiyle 17 yılda iyi yerlere gelmeyi başaran Atlas Language School bugün tüm dünyadan birçok öğrenci tarafından tercih edilen bir kurumdur.

Neden Atlas Language School?

 • 17 yılda kazanılmış birçok ödül
 • Kaliteli ve dinamik eğitmenler ile eğitim
 • Anadili ingilizce olan İrlanda ve Malta’da eğitim alma şansı
 • Genç ve dinamik, arkadaş canlısı eğitmen kadrosu
 • Birçok önemli akreditasyonlara sahip olması
 • Ücretsiz çeşitli ingilizce testleri

Lokasyonlar

Merkezi İrlanda Dublin’de bulunan Atlas Language School, Malta’da da eğitim vermektedir. İki kampüste de tüm olanakların yer aldığı okul Dublin’de Portobello House Malta’da ise Pembroke bölgesinde yer almaktadır.

Dublin Portobello House kampüsü şehrin merkeze en yakın bölgelerinden biridir. Kentin güneyinde yer alan Büyük Kanal’ın çok yakınına inşa edilen okulda deniz manzarası sınıflardan görülebilmektedir. Okul St. Stephen’s Green, Dolphins Barn, Phoneix Park, Guinnes Storehouse gibi Dublin’in en önemli turistik yerlerine oldukça yakın mesafede bulunmaktadır. Hem canlı hem de huzurlu bir bölgede bulunan Dublin kampüsü içerisinde bilgisayar bölümü, ücretsiz internet, kafeterya gibi sosyal olanaklar barındırır.

Malta Pembroke kampüsü ülkenin muhteşem sahili ve hareketli bölgesi St. Jullians’a sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde bulunur. Okulun konumu dolayısıyla sadece merkez ve sahil değil Malta’nın birçok bölgesine ulaşım çok kolaydır. Otobüs durakları birkaç adım mesafede bulunur. Böylece ders çıkışı Malta’nın diğer ucuna bile gitmek isteseniz kolaylıkla geçebilirsiniz. Malta kampüsünde bulunan okulda 10 adet büyük sınıf, kütüphane, kafeterya, öğrenci ortak alanları gibi sosyal imkanlar mevcuttur.

Program Seçenekleri

Genel İngilizce

Bu programda üç adet seçenek bulunmaktadır. General English Fluency programında haftalık 20 saat ders, General English Fluency Plus programında haftada 20 saat genel ingilizce ve 5 saat grup dersleri, General English Fluency İntensive programında ise haftada 20 saatlik grup eğitiminin yanında 5 saat özel ders alma seçeneği bulunur.

Mesleki İngilizce

Kendilerini uluslararası iş hayatına hazırlamak isteyen tüm öğrencilerin alabileceği bu eğitimde ingilizcenin profesyonel alanda nasıl kullanıldığını öğrenir ve o alanda gelişirsiniz. Hem genel ingilizce hem de mesleki ingilizcenin birleştirildiği Fluency İntensive with Business eğitimi de bulunmaktadır. Bu program ile sabahları genel ingilizce dersi öğleden sonraları ise iş ingilizcesi eğitimi alırsınız. Bu program sadece İrlanda Dublin kampüsünde verilmektedir.

Sınav Hazırlık Eğitimleri

Bu programda İELTS, TOEIC, Cambridge FCE, CAE sınavlarından hangisine katılacağınızı belirleyerek seçtiğiniz sınavın hazırlık eğitimine katılabilirsiniz. Program sadece Dublin kampüsünde verilir.

Grup Programları

Bu program sadece Dublin kampüsünde verilmekle birlikte dünya genelindeki okullar ve üniversiteler için düzenlenmiştir. Haftalık 15 veya 20 saat ingilizce eğitimi verilen bu program içeriğine sosyal ve kültürel aktiviteler, her gün sabah, öğle ve akşam yemeği sunulan aile yanı konaklaması, Dublin şehir gezileri, tüm kurs materyalleri gibi birçok olanak dahildir. Grup programı ile dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerle birlikte bir grup kurulur ve tüm etkinlikler bu grup ile birlikte yapılır.

Öğrenci/İş Programı

Atlas Language School öğrencilerine bir aldıkları dil eğitimlerini tamamladıktan sonra Dublin’in kaliteli şirketlerinde ücretli-ücretsiz staj yapma imkanı vererek deneyim kazanmalarını sağlar. 4 haftadan 24 haftaya kadar staj yapma imkanı bulunmaktadır. Staj imkanı verilen bölümlerden birkaçı şu şekildedir;

 • Yönetim
 • İletişim ve Medya
 • Finans ve Muhasebe
 • Pazarlama ve İşletme
 • Turizm
 • Elektrik Elektronik

Sosyal Aktiviteler

Atlas Language School öğrencilerine birçok farklı aktivite ve gezi programları düzenler.

Dublin’de haftasonları veya günübirlik Connemara, Galway, Clare gibi yerlere düzenlenen etkinliklerin yanı sıra sanat galerisi ve müze turları, sinema tiyatro etkinlikleri, futbol, yoga gibi spor etkinlikleri, festivaller gibi aktif olarak düzenlenen etkinlikler bulunmaktadır.
Malta’da şehir turları, yürüyüş etkinlikleri, karnaval programları, sahil piknikleri, sinema ve tiyatro ziyaretleri gibi birçok etkinlik seçenekleri bulunur.

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı Konaklama

Atlas Language School Konaklama özel sorumlusunun ince eleyip sık dokuyarak seçmiş olduğu ailelerin yanında verilen bu konaklama türünde İrlanda veya Malta kültürlerini yakından deneyimlemiş olursunuz. Aile yanı konaklamalarda aynı milletten olan öğrenciler aynı ev içerisine konumlandırılmamaktadır.

Yurt Konaklaması

Dublin’de Grand Canal’ın hemen yakınında bulunan Terenure Park bölgesindeki yurt okula otobüs ile 10 dakika mesafededir. 5 yatak odasına sahip evde mutfak ve salon gibi alanlar ortak olarak kullanılmaktadır. Tek veya çift kişilik oda seçenekleri bulunan yurt içerisinde aynı zamanda ücretsiz internet, çamaşırhane gibi olanaklar da mevcuttur. Giriffith Hall bölgesindeki öğrenci yurdu ise Atlas Language School dil okuluna 5 dakika mesafede bulunmaktadır. Her iki yatak odalı dairede iki banyo bulunan evde mutfak ve salon ortak kullanımlıdır.

Malta’da da okula çok yakın yürüme mesafesinde bulunan öğrenci yurdu dairelerin tüm alanlarının geniş ve ferah olmasıyla oldukça keyif vericidir. Ayrıca oldukça geniş bir terası da bulunan yurtta Malta’nın güneşli havasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Paylaşımlı Öğrenci Evi

Malta’da bulunan bu konaklama seçeneği içerisinde 4 yatak odası, 4 banyo ve salon, mutfak gibi ortak alanlar barındırır. Ayrıca bir yüzme havuzu da bulunan evde aynı okuldan uluslararası arkadaşlarınızla beraber kalarak keyifli zaman geçirebilir, ingilizce pratik yapma imkanına sahip olarak yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

İrlanda dil eğitimi almak, İngilizceyi anadili olarak konuşan bir ülkede dil becerilerinizi geliştirmeniz için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca, Dublin gibi canlı ve kültürel olarak zengin şehirlerde yaşama şansı da sunar.

İrlanda dil okullarında konaklama fiyatları, şehir ve konaklama seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Genellikle ev paylaşımı veya yurt gibi seçenekler sunulur ve fiyatlar haftalık olarak belirlenir.

İrlanda dil okulu ücretleri, dil eğitimi süresi ve okulun konumuna göre değişir. Ayrıca, kurs tipi ve sınıf boyutu da fiyatları etkileyebilir. Detaylı bilgi için Onedu.com.tr üzerinden ya da ilgili dil okulu ile iletişime geçebilirsiniz.

Hayır, İrlanda dil eğitimi için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Dil eğitimi almak isteyen her yaş grubundan insanlar İrlanda'ya gelerek dil becerilerini geliştirebilirler.

İrlanda'da dil okulları Dublin, Cork, Galway, Limerick gibi şehirlerde bulunmaktadır. Bu şehirler popüler dil eğitimi destinasyonlarıdır ve öğrencilere çeşitli kültürel deneyimler sunarlar.

İrlanda'da dil eğitimi alarak çalışma izni almak için 25 hafta veya daha uzun süre dil eğitimi almanız gerekmektedir. Ardından, çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için dil okulunuzla iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda dil okulları, genellikle İngilizce dil kurslarının yanı sıra hazırlık programları, iş İngilizcesi kursları, sınavlara hazırlık kursları gibi çeşitli dil programları da sunar. Öğrenmek istediğiniz program hakkında okul ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama, yurt veya öğrenci evleri gibi seçenekler bulunur. Bu konuda dil okulu ile iletişime geçebilir ve size en uygun konaklama seçeneğini belirleyebilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken herhangi bir dil seviyesine sahip olabilirsiniz. Dil okulları genellikle başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar eğitim programları sunarlar. Dil seviyenize uygun bir kurs programı seçebilirsiniz.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir[...]

Devamı

ISE Dil Okullari

ISE Dil Okulları

The International School of English (ISE) dil okulu, 1997 yılında İrlanda’da kurulan ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciye yüksek[...]

Devamı

ESE Dil Okulu

ESE Dil Okulu

1996 yılında kurulan ESE dil okulu, ingilizce dil eğitimi sektöründe kısa sürede tanınır olmaya başlamıştır ve uluslararası kabul görmüş bir[...]

Devamı

ATC Dil Okulları

ATC Dil Okulları

ATC dil okulları 1973 yılında Dublin’de kurulan ve o tarihten beri dünyanın farklı ülkelerinden her yaştan öğrenciye kaliteli İngilizce dil[...]

Devamı

Malta Dil Okulları

Ace English

Ace English dil okulları 2012 yılından bu yana hızlı bir büyüme göstererek Malta’nın tercih edilen okulları arasına girmiştir. Malta’nın merkezi[...]

Devamı