ATC dil okulları 1973 yılında Dublin’de kurulan ve o tarihten beri dünyanın farklı ülkelerinden her yaştan öğrenciye kaliteli İngilizce dil programları sunmaktadır. Günümüzde İrlanda’da Bray ve Dublin’de, İngiltere’de ise Winchester şehrinde kampüsleri bulunmaktadır. Buna ek olarak, İrlanda'da 8 farklı lokasyonda gençlere yönelik yaz programı hizmeti de vermektedir. British Council ve English UK tarafından da akreditasyona sahiptir. Okul aynı zamanda MEI (Marketing English in Ireland) kurucu üyesidir.

Neden ATC Dil Okulunda Eğitim Almalısınız?

  • 1973’den beri gelen eğitim tecrübesi
  • Öğrenciler için düzenlenen sosyal ve kültürel aktiviteler
  • Konaklama çeşitliliği
  • Eğitim ve öğretim yeterliliğine sahip deneyimli öğretmenler
  • Uluslararası tanınırlığa ve akreditasyonlara sahiplik
  • Her öğrenci ile düzenli olarak ilgilenen danışmanların yer alması

Lokasyonlar

İrlanda’da kurulan ATC dil okulları, Dublin ve Bray şehirlerinde yer alan kampüsleri ile İrlanda’da iki farklı lokasyonda uluslararası öğrencilere eğitim hizmeti vermektedir. Aynı zamanda İngiltere’nin Winchester kentinde de kampüsleri bulunmaktadır.

ATC Bray kampüsü restore edilmiş Dunluice House’de dahil olmak üzere, bitişiğindeki dört Victoria binası ile birlikte deniz kıyısında yer almaktadır. Dublin şehrine trenle sadece 35 dakika uzaklıktadır. Sınıflar aydınlık, ferah ve sıcaktır ve birçoğu İrlanda Denizi'nin muhteşem manzarasına sahiptir. Kütüphanede bulunan materyalleri kullanarak bağımsız olarak çalışmak isteyen öğrenciler için bir öğrenci çalışma merkezi bulunmaktadır. Öğrenci kütüphanesi, hem eğitim hem de eğlence amaçlı okuma materyallerinin geniş bir seçimini içerir. Öğretmenler öğrencilere çalışmalarında yardımcı olmak için her zaman hazırdır. Okul, öğrencilerin rehberli e-öğrenme platformumuza giriş yapabileceği özel bir bilgisayar alanı sunar.

ATC Dublin kampüsü South William Caddesi üzerinde, Dublin şehir merkezinin kalbinde, kentin en popüler turistik yerlerine, şık kafelere, restoranlara ve barlara yürüme mesafesinde yer almaktadır. Okul, öğrencilere rahat bir şehir merkezi deneyimi sunmak için yenilenmiş ve yükseltilmiş modern bir binada yer almaktadır. ATC Dublin, her biri modern işitsel ve görsel-işitsel teknolojiyle donatılmış 16 geniş sınıfa sahiptir. Okulun 4. Katında da öğrenci dinlenme alanı vardır.

Sunulan Programlar

Her ihtiyaca yönelik hazırlanan farklı kurs seçenekleri ile İngilizce gelişiminizi istediğiniz şekilde planlayıp buna yönelik olarak size sunulan programlar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. ATC dil okulunda sunulan kurs seçenekleri şunlardır;

Genel ve Yoğun İngilizce Kursları

Genel ve Yoğun İngilizce programları öğrencilerin dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinin gelişmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Öğrenciler her Pazartesi eğitimlerine başlayabilirler. Bu program sonunda öğrenciler İngilizce standartlarında genel bir iyileşme görüp dil becerilerine daha fazla güven duyacaklardır.

Sınava Hazırlık Kursları

IELTS, TOEIC ve Cambridge gibi sınavlara hazırlanan öğrenciler için özel olarak tasarlanan sınava hazırlık kurslarında ihtiyacınız olan sınavı geçmeye yönelik dinleme,konuşma, okuma ve yazma eğitimleri verilmektedir.

Konaklama Seçenekleri

ATC dil okulunda öğrenciler için aile yanı, yurt ve apartman konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. Dublin ve Bray şehirlerinin her ikisinde de aile yanı, apartman ve yurt konaklaması bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama İrlanda halkının kültürü daha iyi deneyimlemek için en iyi seçenektir. İrlandalıların yaşam tarzını daha yakında görmek, evde birlikte yemek yapmak öğrencilerin dil gelişimlerine katkı sağlar. Aileler hem geleneksel İrlanda kültürü hem de modern günümüz aile yapısına sahip olabilmektedir. Bray şehrinde ki tüm ev sahibi aileler Bray kasabasındadır ve çoğu okula yürüme mesafesinde, en fazla 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Dublin şehrindeki tüm ev sahibi aileler banliyölerde yer almaktadır. Toplu taşıma ile kolayca ulaşılabilecek konumda yer alan evlere ulaşım ortalama 30-60 dakika sürmektedir.

Aparman ve Yurt Konaklaması

Daha bağımsız bir yaşam tarzı arayanlar için sunulan apartman ve yurt konaklaması seçenekleri her iki kampüste de bulunmaktadır. Bray kampüsünde okula ait olan ve hemen yanında yer alan apartman seçeneği ile birlikte okula 700 metre uzaklıkta deniz kenarında yer alan yurtlar bulunmaktadır. Tek, çift kişilik ve özel banyolu oda seçenekleri mevcuttur. Çamaşırhane, ortak mutfaklar ve ücretsiz internet hizmeti de sunulmaktadır. Dublin kampüsünde ise yeni inşa edilen modern ve konforlu apartman konaklaması seçeneği mevcuttur. Okula 20 dakika yürüyüş mesafesinde olan apartmanlarda, tek kişilik özel banyolu odalar, ortak mutfaklar, 24 saat açık resepsiyon hizmeti, ücretsiz internet, spor salonu ve çamaşırhane bulunmaktadır.