ATC dil okulları 1973 yılında Dublin’de kurulan ve o tarihten beri dünyanın farklı ülkelerinden her yaştan öğrenciye kaliteli İngilizce dil programları sunmaktadır. Günümüzde İrlanda’da Bray ve Dublin’de, İngiltere’de ise Winchester şehrinde kampüsleri bulunmaktadır. Buna ek olarak, İrlanda'da 8 farklı lokasyonda gençlere yönelik yaz programı hizmeti de vermektedir. British Council ve English UK tarafından da akreditasyona sahiptir. Okul aynı zamanda MEI (Marketing English in Ireland) kurucu üyesidir.

Neden ATC Dil Okulunda Eğitim Almalısınız?

  • 1973’den beri gelen eğitim tecrübesi
  • Öğrenciler için düzenlenen sosyal ve kültürel aktiviteler
  • Konaklama çeşitliliği
  • Eğitim ve öğretim yeterliliğine sahip deneyimli öğretmenler
  • Uluslararası tanınırlığa ve akreditasyonlara sahiplik
  • Her öğrenci ile düzenli olarak ilgilenen danışmanların yer alması

Lokasyonlar

İrlanda’da kurulan ATC dil okulları, Dublin ve Bray şehirlerinde yer alan kampüsleri ile İrlanda’da iki farklı lokasyonda uluslararası öğrencilere eğitim hizmeti vermektedir. Aynı zamanda İngiltere’nin Winchester kentinde de kampüsleri bulunmaktadır.

ATC Bray kampüsü restore edilmiş Dunluice House’de dahil olmak üzere, bitişiğindeki dört Victoria binası ile birlikte deniz kıyısında yer almaktadır. Dublin şehrine trenle sadece 35 dakika uzaklıktadır. Sınıflar aydınlık, ferah ve sıcaktır ve birçoğu İrlanda Denizi'nin muhteşem manzarasına sahiptir. Kütüphanede bulunan materyalleri kullanarak bağımsız olarak çalışmak isteyen öğrenciler için bir öğrenci çalışma merkezi bulunmaktadır. Öğrenci kütüphanesi, hem eğitim hem de eğlence amaçlı okuma materyallerinin geniş bir seçimini içerir. Öğretmenler öğrencilere çalışmalarında yardımcı olmak için her zaman hazırdır. Okul, öğrencilerin rehberli e-öğrenme platformumuza giriş yapabileceği özel bir bilgisayar alanı sunar.

ATC Dublin kampüsü South William Caddesi üzerinde, Dublin şehir merkezinin kalbinde, kentin en popüler turistik yerlerine, şık kafelere, restoranlara ve barlara yürüme mesafesinde yer almaktadır. Okul, öğrencilere rahat bir şehir merkezi deneyimi sunmak için yenilenmiş ve yükseltilmiş modern bir binada yer almaktadır. ATC Dublin, her biri modern işitsel ve görsel-işitsel teknolojiyle donatılmış 16 geniş sınıfa sahiptir. Okulun 4. Katında da öğrenci dinlenme alanı vardır.

Sunulan Programlar

Her ihtiyaca yönelik hazırlanan farklı kurs seçenekleri ile İngilizce gelişiminizi istediğiniz şekilde planlayıp buna yönelik olarak size sunulan programlar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. ATC dil okulunda sunulan kurs seçenekleri şunlardır;

Genel ve Yoğun İngilizce Kursları

Genel ve Yoğun İngilizce programları öğrencilerin dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinin gelişmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Öğrenciler her Pazartesi eğitimlerine başlayabilirler. Bu program sonunda öğrenciler İngilizce standartlarında genel bir iyileşme görüp dil becerilerine daha fazla güven duyacaklardır.

Sınava Hazırlık Kursları

IELTS, TOEIC ve Cambridge gibi sınavlara hazırlanan öğrenciler için özel olarak tasarlanan sınava hazırlık kurslarında ihtiyacınız olan sınavı geçmeye yönelik dinleme,konuşma, okuma ve yazma eğitimleri verilmektedir.

Konaklama Seçenekleri

ATC dil okulunda öğrenciler için aile yanı, yurt ve apartman konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. Dublin ve Bray şehirlerinin her ikisinde de aile yanı, apartman ve yurt konaklaması bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama İrlanda halkının kültürü daha iyi deneyimlemek için en iyi seçenektir. İrlandalıların yaşam tarzını daha yakında görmek, evde birlikte yemek yapmak öğrencilerin dil gelişimlerine katkı sağlar. Aileler hem geleneksel İrlanda kültürü hem de modern günümüz aile yapısına sahip olabilmektedir. Bray şehrinde ki tüm ev sahibi aileler Bray kasabasındadır ve çoğu okula yürüme mesafesinde, en fazla 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Dublin şehrindeki tüm ev sahibi aileler banliyölerde yer almaktadır. Toplu taşıma ile kolayca ulaşılabilecek konumda yer alan evlere ulaşım ortalama 30-60 dakika sürmektedir.

Aparman ve Yurt Konaklaması

Daha bağımsız bir yaşam tarzı arayanlar için sunulan apartman ve yurt konaklaması seçenekleri her iki kampüste de bulunmaktadır. Bray kampüsünde okula ait olan ve hemen yanında yer alan apartman seçeneği ile birlikte okula 700 metre uzaklıkta deniz kenarında yer alan yurtlar bulunmaktadır. Tek, çift kişilik ve özel banyolu oda seçenekleri mevcuttur. Çamaşırhane, ortak mutfaklar ve ücretsiz internet hizmeti de sunulmaktadır. Dublin kampüsünde ise yeni inşa edilen modern ve konforlu apartman konaklaması seçeneği mevcuttur. Okula 20 dakika yürüyüş mesafesinde olan apartmanlarda, tek kişilik özel banyolu odalar, ortak mutfaklar, 24 saat açık resepsiyon hizmeti, ücretsiz internet, spor salonu ve çamaşırhane bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

  • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
  • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
  • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
  • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

İrlanda dil eğitimi almak, İngilizceyi anadili olarak konuşan bir ülkede dil becerilerinizi geliştirmeniz için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca, Dublin gibi canlı ve kültürel olarak zengin şehirlerde yaşama şansı da sunar.

İrlanda dil okullarında konaklama fiyatları, şehir ve konaklama seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Genellikle ev paylaşımı veya yurt gibi seçenekler sunulur ve fiyatlar haftalık olarak belirlenir.

İrlanda dil okulu ücretleri, dil eğitimi süresi ve okulun konumuna göre değişir. Ayrıca, kurs tipi ve sınıf boyutu da fiyatları etkileyebilir. Detaylı bilgi için Onedu.com.tr üzerinden ya da ilgili dil okulu ile iletişime geçebilirsiniz.

Hayır, İrlanda dil eğitimi için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Dil eğitimi almak isteyen her yaş grubundan insanlar İrlanda'ya gelerek dil becerilerini geliştirebilirler.

İrlanda'da dil okulları Dublin, Cork, Galway, Limerick gibi şehirlerde bulunmaktadır. Bu şehirler popüler dil eğitimi destinasyonlarıdır ve öğrencilere çeşitli kültürel deneyimler sunarlar.

İrlanda'da dil eğitimi alarak çalışma izni almak için 25 hafta veya daha uzun süre dil eğitimi almanız gerekmektedir. Ardından, çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için dil okulunuzla iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda dil okulları, genellikle İngilizce dil kurslarının yanı sıra hazırlık programları, iş İngilizcesi kursları, sınavlara hazırlık kursları gibi çeşitli dil programları da sunar. Öğrenmek istediğiniz program hakkında okul ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama, yurt veya öğrenci evleri gibi seçenekler bulunur. Bu konuda dil okulu ile iletişime geçebilir ve size en uygun konaklama seçeneğini belirleyebilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken herhangi bir dil seviyesine sahip olabilirsiniz. Dil okulları genellikle başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar eğitim programları sunarlar. Dil seviyenize uygun bir kurs programı seçebilirsiniz.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

ISE Dil Okullari

ISE Dil Okulları

The International School of English (ISE) dil okulu, 1997 yılında İrlanda’da kurulan ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciye yüksek[...]

Devamı

ISI Dublin

ISI Dublin

2001 yılında Dublin’de kurulan dil okulu şehirde bulunan iki kampüsle hizmet vermektedir. ISI Dublin İrlanda’da devlet tarafından tanınan ve bir[...]

Devamı

Dil okulu öğrencileri sınıfta sohbet ediyor

ELI Schools

English Language Institute, piyasada bilinen adıyla ELI, 2017’de kurulmuştur ve Dublin’in yanı sıra Drogheda’da bulunan merkezlerinde yüzlerce[...]

Devamı