Active Language Learning Dublin

1989 yılında kurulan dil okulu 30 yıllık tecrübesiyle İrlanda’nın merkeze oldukça yakın olan en güzel sahil kasabasında konumlandırılmıştır. İrlanda’da yaz tatili tadında bir eğitim süreci geçirmek isteyenler için harika bir seçim olabilecek Active Language Learning dil okulunun konumu ve dizaynı ile öğrencilerini cezbeder. Ayrıca Equals, MEİ, ACELS gibi akreditasyonları ile hem eğlenceli hem de kaliteli bir eğitim vermeyi hedefleyen bir kuruluştur.

Neden Active Language Learning?

Samimi ve motive edici aynı zamanda öğrencilerinin öncelikle akıcı bir ingilizce konuşmalarını hedeflemiş olan Active Language Learning, eğitim alan herkes için güvenli ve eğlenceli bir ortam yaratmayı hedeflemiştir. Bir aile şirketi olarak kurulan Active Language Learning dil okulu 30 yıl boyunca çizgisini hep koruyarak öğrencilerin memnuniyeti için durmadan çalışmışlardır. Active Language Learning okulunun içerisinde 15 adet sınıf bulunur ve tüm sınıflarda millet dağılımı özenle yapılır. Ayrıca bilgisayar odası, kütüphane, çalışma odası gibi alanlarıyla da öğrencilerine tam donanımlı hizmet vermektedir.

Sosyal Aktiviteler

Dublin’in Dun Laoghaire kasabasında yer alan dil okulunda öğrenciler için haftalık aktivite takvimleri düzenlenir. Şehir turları, film gösterimleri, yemek organizasyonları gibi birçok aktivite imkanı sunan Active Language Learning dil okulunun başlıca hedeflerinden biri eğlenceli bir eğitim süreci geçirmelerini sağlamaktır.

Dun Laoghaire

Okulun bulunduğu yer olan Dun Laoghaire küçük ve şirin bir sahil kasabasıdır. Dublin merkeze 15 dakika mesafede bulunan kasabada birçok alışveriş yerleri ve restoranlar bulunur. Şehirde bot ve golf sporları oldukça popülerdir. Ayrıca kendine has güzelliğe sahip yat limanı da bulunan Dun Laoghaire deniz manzaralarıyla gören herkesi etkilemeyi başarmıştır. Aynı zamanda kasabada viktorya stilinde dizayn edilmiş People’s Park içerisinde çay salonları bulunmaktadır.

Sunulan Programlar

Active Language Learning dil okulunda 18 yaş üstü yetişkinler ve 12-18 yaş aralığındaki gençler için olmak üzere iki ayrı gruba hizmet verilmektedir. Okulun bünyesinde bulunan geniş eğitmen kadrosu sayesinde dersler farklı öğretmenler tarafından verilir. Bunun sebebi ise öğrencilerin birden fazla eğitmenden ingilizce dilini duyarak farklı aksanlara da hakim olmalarını sağlamaktır.

Yetişkinlere özel verilen eğitimler;

Genel İngilizce

Bu programda öğrencilere okuma, yazma, dinleme, konuşma gibi birçok alanda eğitimler verilmektedir.

Yoğun İngilizce

Diğer programlara göre daha fazla saat aralığında eğitim vermek amaçlanmış olan bu programda öğrenciler ingilizcenin birçok konusuna dair eğitimleri daha fazla alarak ingilizce seviyelerini daha hızlı bir biçimde ilerletirler.

Sınav Hazırlık Programları

Cambridge PET, Cambridge Advenced, Cambridge First ve İELTS sınavlarına hazırlık amacıyla düzenlenmiş programlar mevcuttur.

Gece Dersleri

Diğer okullardan farklı olarak akşam 19.00-21.00 saatleri arasında eğitim programı bulunan Active Language Learning dil okulunda bu dersleri ekstra eğitim almak isteyen ya da vaktini sadece akşam saatlerinde okulda geçirmek isteyen öğrenciler için uygun bir programdır.

Eğitim Sistemi

Active Language Leraning dil okuluna kaydınızı oluşturduktan sonra hangi seviyeden başlayacağınızı öğrenebilmek için bir seviye belirleme sınavına girmeniz gerekmektedir. Okulun internet sitesi üzerinde çocuklar ve yetişkinler için olmak üzere iki ayrı test bulunmaktadır. Bu testler 40 sorudan oluşmaktadır. Oldukça genel sorulardan oluşan bu sınavdan almış olduğunuz sonuca göre bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Daha sonra eğitiminiz boyunca olduğunuz seviyeye göre kitap, test gibi materyaller verilir. Bu materyallerle ders içinde veya dışında çalışabilir, konuları tekrar edebilirsiniz. Eğitim sürecinizin bitiminde bitirme sınavına girerek hangi seviyede okulu bitirdiğiniz ortaya çıkar. Bunun sonucunda sınav sonucunda almış olduğunuz puana göre o seviyenin sertifikası tarafınıza verilir.

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamalarda Active Language Learning dil okulu öğrenciler için seçtiği özel İrlandalı aileler ile bir İrlandalı ailesinin nasıl yaşadığını gözlemleyebilir. Yemekli paketler seçerek İrlandalı ailelerin yemek kültürlerine de şahit olabilirsiniz.

Hostel Konaklaması

Active Language Learning dil okulu öğrencilerine okulun oldukça yakınlarında bulunan Marina hosteli ile anlaşma sağlayarak hem uygun fiyatlı hem de birkaç öğrenci ile aynı yaşam alanını paylaşmak isteyen öğrencilere böyle bir imkan sunmuştur.

Otel Konaklaması

İrlanda’da lüks bir yaşama alanı ya da bağımsız olmayı tercih eden öğrenciler için dil okulunun anlaşmalı olduğu birkaç otel bulunmaktadır. Öğrenciler diledikleri takdirde bu otellerinden birinde dilediği türde oda seçerek kalabilirler. Anlaşmalı olunan oteller;

  • The Haddington House Hotel
  • Rochestown Lodge hotel & Spa
  • The Royal Marine Hotel
  • Windsor Lodge Bed & Breakfast

Şeklindedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

  • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
  • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
  • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
  • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

İrlanda dil eğitimi almak, İngilizceyi anadili olarak konuşan bir ülkede dil becerilerinizi geliştirmeniz için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca, Dublin gibi canlı ve kültürel olarak zengin şehirlerde yaşama şansı da sunar.

İrlanda dil okullarında konaklama fiyatları, şehir ve konaklama seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Genellikle ev paylaşımı veya yurt gibi seçenekler sunulur ve fiyatlar haftalık olarak belirlenir.

İrlanda dil okulu ücretleri, dil eğitimi süresi ve okulun konumuna göre değişir. Ayrıca, kurs tipi ve sınıf boyutu da fiyatları etkileyebilir. Detaylı bilgi için Onedu.com.tr üzerinden ya da ilgili dil okulu ile iletişime geçebilirsiniz.

Hayır, İrlanda dil eğitimi için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Dil eğitimi almak isteyen her yaş grubundan insanlar İrlanda'ya gelerek dil becerilerini geliştirebilirler.

İrlanda'da dil okulları Dublin, Cork, Galway, Limerick gibi şehirlerde bulunmaktadır. Bu şehirler popüler dil eğitimi destinasyonlarıdır ve öğrencilere çeşitli kültürel deneyimler sunarlar.

İrlanda'da dil eğitimi alarak çalışma izni almak için 25 hafta veya daha uzun süre dil eğitimi almanız gerekmektedir. Ardından, çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için dil okulunuzla iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda dil okulları, genellikle İngilizce dil kurslarının yanı sıra hazırlık programları, iş İngilizcesi kursları, sınavlara hazırlık kursları gibi çeşitli dil programları da sunar. Öğrenmek istediğiniz program hakkında okul ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama, yurt veya öğrenci evleri gibi seçenekler bulunur. Bu konuda dil okulu ile iletişime geçebilir ve size en uygun konaklama seçeneğini belirleyebilirsiniz.

İrlanda'da dil eğitimi alırken herhangi bir dil seviyesine sahip olabilirsiniz. Dil okulları genellikle başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar eğitim programları sunarlar. Dil seviyenize uygun bir kurs programı seçebilirsiniz.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Dil okulu öğrencileri sınıfta sohbet ediyor

ELI Schools

English Language Institute, piyasada bilinen adıyla ELI, 2017’de kurulmuştur ve Dublin’in yanı sıra Drogheda’da bulunan merkezlerinde yüzlerce[...]

Devamı

ISE Dil Okullari

ISE Dil Okulları

The International School of English (ISE) dil okulu, 1997 yılında İrlanda’da kurulan ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciye yüksek[...]

Devamı

ATC Dil Okulları

ATC Dil Okulları

ATC dil okulları 1973 yılında Dublin’de kurulan ve o tarihten beri dünyanın farklı ülkelerinden her yaştan öğrenciye kaliteli İngilizce dil[...]

Devamı

ISI Dublin

ISI Dublin

2001 yılında Dublin’de kurulan dil okulu şehirde bulunan iki kampüsle hizmet vermektedir. ISI Dublin İrlanda’da devlet tarafından tanınan ve bir[...]

Devamı