Active Language Learning Dublin

1989 yılında kurulan dil okulu 30 yıllık tecrübesiyle İrlanda’nın merkeze oldukça yakın olan en güzel sahil kasabasında konumlandırılmıştır. İrlanda’da yaz tatili tadında bir eğitim süreci geçirmek isteyenler için harika bir seçim olabilecek Active Language Learning dil okulunun konumu ve dizaynı ile öğrencilerini cezbeder. Ayrıca Equals, MEİ, ACELS gibi akreditasyonları ile hem eğlenceli hem de kaliteli bir eğitim vermeyi hedefleyen bir kuruluştur.

Neden Active Language Learning?

Samimi ve motive edici aynı zamanda öğrencilerinin öncelikle akıcı bir ingilizce konuşmalarını hedeflemiş olan Active Language Learning, eğitim alan herkes için güvenli ve eğlenceli bir ortam yaratmayı hedeflemiştir. Bir aile şirketi olarak kurulan Active Language Learning dil okulu 30 yıl boyunca çizgisini hep koruyarak öğrencilerin memnuniyeti için durmadan çalışmışlardır. Active Language Learning okulunun içerisinde 15 adet sınıf bulunur ve tüm sınıflarda millet dağılımı özenle yapılır. Ayrıca bilgisayar odası, kütüphane, çalışma odası gibi alanlarıyla da öğrencilerine tam donanımlı hizmet vermektedir.

Sosyal Aktiviteler

Dublin’in Dun Laoghaire kasabasında yer alan dil okulunda öğrenciler için haftalık aktivite takvimleri düzenlenir. Şehir turları, film gösterimleri, yemek organizasyonları gibi birçok aktivite imkanı sunan Active Language Learning dil okulunun başlıca hedeflerinden biri eğlenceli bir eğitim süreci geçirmelerini sağlamaktır.

Dun Laoghaire

Okulun bulunduğu yer olan Dun Laoghaire küçük ve şirin bir sahil kasabasıdır. Dublin merkeze 15 dakika mesafede bulunan kasabada birçok alışveriş yerleri ve restoranlar bulunur. Şehirde bot ve golf sporları oldukça popülerdir. Ayrıca kendine has güzelliğe sahip yat limanı da bulunan Dun Laoghaire deniz manzaralarıyla gören herkesi etkilemeyi başarmıştır. Aynı zamanda kasabada viktorya stilinde dizayn edilmiş People’s Park içerisinde çay salonları bulunmaktadır.

Sunulan Programlar

Active Language Learning dil okulunda 18 yaş üstü yetişkinler ve 12-18 yaş aralığındaki gençler için olmak üzere iki ayrı gruba hizmet verilmektedir. Okulun bünyesinde bulunan geniş eğitmen kadrosu sayesinde dersler farklı öğretmenler tarafından verilir. Bunun sebebi ise öğrencilerin birden fazla eğitmenden ingilizce dilini duyarak farklı aksanlara da hakim olmalarını sağlamaktır.

Yetişkinlere özel verilen eğitimler;

Genel İngilizce

Bu programda öğrencilere okuma, yazma, dinleme, konuşma gibi birçok alanda eğitimler verilmektedir.

Yoğun İngilizce

Diğer programlara göre daha fazla saat aralığında eğitim vermek amaçlanmış olan bu programda öğrenciler ingilizcenin birçok konusuna dair eğitimleri daha fazla alarak ingilizce seviyelerini daha hızlı bir biçimde ilerletirler.

Sınav Hazırlık Programları

Cambridge PET, Cambridge Advenced, Cambridge First ve İELTS sınavlarına hazırlık amacıyla düzenlenmiş programlar mevcuttur.

Gece Dersleri

Diğer okullardan farklı olarak akşam 19.00-21.00 saatleri arasında eğitim programı bulunan Active Language Learning dil okulunda bu dersleri ekstra eğitim almak isteyen ya da vaktini sadece akşam saatlerinde okulda geçirmek isteyen öğrenciler için uygun bir programdır.

Eğitim Sistemi

Active Language Leraning dil okuluna kaydınızı oluşturduktan sonra hangi seviyeden başlayacağınızı öğrenebilmek için bir seviye belirleme sınavına girmeniz gerekmektedir. Okulun internet sitesi üzerinde çocuklar ve yetişkinler için olmak üzere iki ayrı test bulunmaktadır. Bu testler 40 sorudan oluşmaktadır. Oldukça genel sorulardan oluşan bu sınavdan almış olduğunuz sonuca göre bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Daha sonra eğitiminiz boyunca olduğunuz seviyeye göre kitap, test gibi materyaller verilir. Bu materyallerle ders içinde veya dışında çalışabilir, konuları tekrar edebilirsiniz. Eğitim sürecinizin bitiminde bitirme sınavına girerek hangi seviyede okulu bitirdiğiniz ortaya çıkar. Bunun sonucunda sınav sonucunda almış olduğunuz puana göre o seviyenin sertifikası tarafınıza verilir.

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamalarda Active Language Learning dil okulu öğrenciler için seçtiği özel İrlandalı aileler ile bir İrlandalı ailesinin nasıl yaşadığını gözlemleyebilir. Yemekli paketler seçerek İrlandalı ailelerin yemek kültürlerine de şahit olabilirsiniz.

Hostel Konaklaması

Active Language Learning dil okulu öğrencilerine okulun oldukça yakınlarında bulunan Marina hosteli ile anlaşma sağlayarak hem uygun fiyatlı hem de birkaç öğrenci ile aynı yaşam alanını paylaşmak isteyen öğrencilere böyle bir imkan sunmuştur.

Otel Konaklaması

İrlanda’da lüks bir yaşama alanı ya da bağımsız olmayı tercih eden öğrenciler için dil okulunun anlaşmalı olduğu birkaç otel bulunmaktadır. Öğrenciler diledikleri takdirde bu otellerinden birinde dilediği türde oda seçerek kalabilirler. Anlaşmalı olunan oteller;

  • The Haddington House Hotel
  • Rochestown Lodge hotel & Spa
  • The Royal Marine Hotel
  • Windsor Lodge Bed & Breakfast

Şeklindedir.