BİZE ULAŞIN
Whatsapp:

Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin ülke tercihlerinin başında Amerika gelmekte. 550’nin üzerinde anlaşmalı kurumumuza sınavlı – sınavsız kayıt yaptırarak istediğiniz bölümü okuyabilir ve rüya gibi bir geleceğe sahip olabilirsiniz.

ABD üniversiteleri deyince akla dünyanın en tanınmış üniversiteleri, uçsuz bucaksız bir kıta ve yıllarca hayallerimizi süslemiş Los Angeles, Las Vegas, New York şehirleri gelir. Artık bu şehirlerde okumak ve üniversite hayatını yaşamak çok kolay. 

Üniversite öğrencisi genç kız

Amerika’da Üniversite Eğitimi

Amerika'da iki tip üniversite eğitimi mevcuttur. Lisans eğitimi veren üniversiteler ve Türkiye'deki 2 yıllık önlisans eğitimine denk gelen Community College'lar. Community College'larda eğitim almak birçok açıdan daha kolaydır ve mezun olunduktan sonra belirli şartlara bağlı olarak Amerikan üniversitelerine geçiş yapmak mümkündür.

Amerika’da üniversite eğitimi almak için öngörülen şartlar vardır. Her üniversitenin şartları birbirinden farklılık göstermektedir ve üniversite / bölüm tercihine göre bu şartlar size danışmanlarımız tarafından sunulacaktır. Sınavlı veya sınavsız kayıt yaptırabileceğiniz üniversitelerimizde aranılan temel şartlar şunlardır:

Amerika'da Üniversite Eğitiminin Şartları

  • Lise mezunu olmak
  • İngilizce yeterlilik sınavlarından gereken puanı almak veya anlaşmalı dil okullarında belirli bir süre eğitim almak
  • Öğrenci vizesi almak
  • Başvurduğunuz okuldan kabul almak

Amerika’da Üniversite Okumak

Üniversite eğitiminizi ABD’de almak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken uzman danışmanlarımızdan ÜCRETSİZ bilgi almak. Gitmek istediğiniz üniversitenin kabul şartları, kontenjan bilgileri, ve gerekli tüm başvuru aşamaları sizin için ofisimizden yürütülecektir. Üniversitelerimizden kabul almak için eksiksiz evrak göndermek ve bizim sunduğumuz avantajlardan yararlanmak kabul sürecini hızlandırmakta ve size eğitiminiz için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Amerika’da üniversite seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Amerika’da eğitime başlamanın yanı sıra önemli olan üniversite eğitiminizi tamamlayabilmektir. Her yıl ABD’ye üniversite okumak için giden öğrencilerin %64’ü üniversite eğitiminin ilk senesinde Türkiye’ye geri dönüş yapmaktadır. Asıl amacımız sizin için en uygun ve doğru tercihi yaparak üniversite eğitiminizi yurt dışında tamamlamanızı sağlamaktır.

Amerika’da üniversite seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar:

  • Size en uygun bölümü seçmek. Bunun için ileride yapmak istediğiniz meslek ve önümüzdeki yıllarda geçerliliğini koruyacak alanlara yönelmek önemlidir.
  • Size en uygun üniversiteyi seçmek. Bazı üniversiteler işletme alanında uzmanlaşmış olup bazıları ise mühendislik alanında daha başarılı olabilir. Bunun için istediğiniz bölümün hangi üniversitede daha ön planda tutulduğunu incelemek önemlidir.
  • Size en uygun maliyetli okulu seçmek. Her okulun fiyatlandırması farklılık gösterebilir. Burada önemli olan bütçenize uygun en iyi okulu seçmek ve bu okula başvuru yapmak olacaktır.

Ne zaman başvurmalıyım?

Her okulun başvuru tarihleri değişkenlik gösterse de çoğunlukla şu şekilde belirtilebilir:

DönemOkul BaşlangıçBaşvuru Tarihi
Fall Semester Ağustos Son Hafta Şubat 1 – Haziran 1
Spring Semester Ocak 3. Hafta Eylül 1 – Ekim 15

Bununla birlikte bazı okullar yüksek başvuru sayısı nedeniyle 1 sene öncesinden başvuru kabul etmektedir.

Lise Başarısı

Amerika’da okuyacağınız üniversiteye lise diploması ile başvurmak mümkündür. Burada önemli olan lise başarı puanınızın 70’in üzerinde olmasıdır. Bu skorun altında başvuru yapıp kabul alabileceğiniz okullar da mevcuttur.

ABD üniversitelerinde İngilizce Yeterlilik Şartı

Anlaşmalı olduğumuz üniversiteler sadece İngilizce yeterlilik sınavlarıyla değil aynı zamanda yine anlaşmalı olduğumuz dil okullarından direkt geçiş hakkı vermektedir. Bir çok dil okulumuzdan belirli seviye ingilizce öğrenimi aldıktan sonra üniversitelerimize direkt geçiş hakkı elde etmektesiniz. Bununla birlikte üniversitede göreceğiniz ingilizce temel eğitim derslerine de bir adım önde başlamak için bu programı öğrencilerimize önermekteyiz.

Amerikan Üniversiteleri'nin İngilizce Yeterlilik Sınavları

TOEFL Sınavı

Üniversiteler İngilizce yeterliliğini ölçmek için bir kaç farklı yöntem izlemektedir. Bunlardan bir tanesi tüm dünyanın bildiği ve kullandığı TOEFL sınav sistemidir. Bu sınavdan alacağınız sonuç ile hangi üniversitelerin bölümlerine direkt geçiş hakkınız olacağını önceden öğrenebilir ve kabul şartlarının en önemlisini yerine getirmiş olursunuz. TOEFL sınavını bilgisayar kullanmaya daha yatkın öğrencilerimize tavsiye ediyoruz.

IELTS Sınavı

Bir başka sınav türü olan IELTS sınavı üniversitelere direkt geçiş için gerekli şartlardan bir diğeridir. IELTS sınavı tüm üniversitelerce kabul edilmiş olup buradan alacağınız yeterli skorunuzla istediğimiz üniversiteye sizin adınıza başvuru yapabiliriz. IELTS sınavını kalem – kağıt kullanmakta daha rahat hisseden öğrencilerimize tavsiye etmekteyiz.

Referans mektubu neden gerekli, nasıl olması, kimlerin yazması daha etkili

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmelidir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Amerikan Üniversitelerinden YÖK denkliği alabilir miyim?

Çalıştığımız üniversitelerin tamamı YÖK tarafından tanınan kurumlardır. Bu kurumlarda eğitim almanız halinde YÖK denkliği almanız mümkün olacaktır. Eğitiminizi tamamlamanızın ardından bir dilekçe ile başvuru yapabilir ve YÖK denkliği elde edebilirsiniz.

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika öğrenci vizesi almak için en önemli tavsiyemiz bir uzmandan yardım almanızdır. ÜCRETSİZ vize danışmanlığımızla yapmanız gerekenleri sizin adınıza biz yaparak başvuru için gereken tüm evrakları en hızlı şekilde bir araya getirerek vize almanızı kolaylaştırıyoruz. Niyet mektuplarınız uzman danışmanlarımız tarafından yazılmakta olup sizi en uygun şekilde vize mülakatına hazırlıyoruz.

Amerika’da öğrenci yaşamı

Amerika’da öğrenci olmak ve bu tecrübeye sahip olmak kariyerinizde iş bulmak açısından yabancı dil bilmek kadar önemlidir. Yalnızca dil bilmenin aksine bir ülkede eğitim görmüş olmak ve oranın kültürüne adapte olmak sizi bir adım öne taşıyacaktır. Amerika’da eğitim görürken karşınıza birçok imkan ve fırsat çıkabilir. Eğitiminizi tamamladıktan sonra alacağınız çalışma izni ile bir şirkette işe başlayabilir ve kariyerinizi burada sürdürebilirsiniz.

Bununla birlikte mezun olacağınız kurumlardan aldığınız diplomalar dünyanın hemen hemen her yerinde geçerli olacaktır.

Öğrenci yaşamı yalnızca eğitimle sınırlı değildir. Okullarda yüzlerce farklı organizasyon ve kulüpler bulunmaktadır. Bunlara üye olarak sosyal faaliyetlerde bulunabilir ve birçok alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Okulların size sunduğu hafta sonu gezileriyle herkesin hayallerini kurduğu Las Vegas’ı, Los Angeles’ı ziyaret edebilir ve buralarda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Sürekli olarak farklı etnik ve kültürlerden insanlarla tanışacaksınız. Amerika’da bu arkadaşlıklarınızı ve ilişkilerinizi ticaret hayatınızda kullanabilirsiniz. Öğrencilerimizin birçoğu Amerika’daki üniversite yaşamından sonra oradaki networkünü korumakta ve genişletmektedir.

Konaklama Seçenekleri

3 farklı konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Yurt Konaklaması:

Okullara bağlı veya özel yurtlarda konaklama imkanı bulunmaktadır. Bu yurtlar yemekli/yemeksiz veya tek/çift/üç kişilik odalarda hizmet sunmaktadır. Seçeceğiniz Amerikan üniversitesine bağlı veya özel yurtlar hakkında seçiminize bağlı gerekli tüm desteği ONEDU size ücretsiz olarak sunacaktır.

Aile Yanı Konaklaması:

Aile yanı konaklamalarını okullarımız size tekliflerinde sunacaktır. Burada önemli olan sizin ihtiyacınıza göre doğru bir tercih yapmaktır. Aile yanı konaklamasında ev sahibi aileler yıllarca okullarımızla beraber çalışmış ve birçok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmışlardır. Bu ailelerin yanında yemekli/yemeksiz olarak tercih yaparak Amerika aile yapısını görmek ve onlarla keyifli vakit geçirmek gibi imkanlara sahip olursunuz.

Ev Tutmak:

Konaklamanın bir diğer seçeneği ise kendi imkanlarınızla ev tutmak olabilir. Burada önemli olan masraflarınızı minimuma indirmek olacaktır. Eyaletlere göre ev kiraları değişkenlik gösterir. Örneğin California’da 1+1 bir daire $1500 olabilirken bu Texas’ta $1000 civarı olabilir.

Ev arkadaşı bulmak bu masrafların yarı yarıya düşmesine hatta çoğu zaman 1’den fazla kişi ile ev arkadaşlığı etmeniz durumunda çok düşük rakamlar ödemenizi sağlar.

Nasıl Ev Bulabilirim?

Aşağıda listelediğimiz örnek sitelerden Amerika'nın farklı bölgelerindeki ev kiraları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz:

https://www.apartmentguide.com
https://www.rent.com
https://www.craigslist.org/about/sites#US

Ev arkadaşı Nasıl Bulabilirim?

https://www.kamohousing.com
https://www.craigslist.org/about/sites#US
https://www.roomster.com

Amerika Üniversite Fiyatları

Amerika’da üniversiteler tamamen kredi başına fiyatlandırılmıştır. Bir çok üniversite öğrencisi kredilerinin çokluğu veya azlığına göre okullarda ödeme planı oluşturabilir. Ödeme planlarıyla beraber taksitli şekilde ödenebilecek okul fiyatları öğrenciler için ödemesi kolay bir hal almaktadır. Üniversite fiyatları kredi başına 172 USD’den başlayarak üniversitenin konumu ve bilinirliği göz önünde bulunarak artış göstermektedir.

Üniversite Masraflarını Nasıl Düşürebilirim?

Okurken Çalışabilir miyim?

Amerika’da üniversite eğitimi alırken çalışmak mümkündür. Kampüs içerisinde haftada 20 saat çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Bu işler okul kantininde olabileceği gibi, okulun ofis bölümlerinde veya profesör yardımcılığı olarak da bulunabilir. Amerika’da saatlik gelir ortalama 8-12 dolar arasındadır. Bulunduğunuz eyalet ve işe göre saat başı bu aralıkta bir ücret alabilirsiniz.

Finansal Destek Bulmanın Yolları

Hemen hemen her üniversitenin kendi bünyesinde burs komiteleri bulunmaktadır. Bu komiteler öğrencilere başarı endeksli burs imkanlarını sunarlar ve herkes başvuru yapabilir.

Anlaşmalı Amerikan Üniversitelerimiz

ÜniversiteŞehirEyalet
Southern Arkansas University Magnolia Arkansas
National University San Diego California
National University Los Angeles California
Beverly Hills Design Institute Beverly Hills California
California State University Channel Islands Camarillo California
Humboldt State University Arcata California
LA Performing Arts Conservatory Santa Monica California
Los Angeles Film School Hollywood California
Mills College Oakland California
University of California Berkeley Extension Berkeley California
Eastern Connecticut State University Willimantic Connecticut
University of Bridgeport Bridgeport Connecticut
University of Hartford Hartford Connecticut
University of New Haven West Haven Connecticut
Florida Institute of Technology Melbourne Florida
Full Sail University Winter Park Florida
Nova Southeastern University Fort Lauderdale Florida
Saint Leo University Saint Leo Florida
University of Tampa Tampa Florida
Hawaii Pacific University Honolulu Hawaii
University of Idaho Moskow Idaho
Dominican University River Forest Illinois
Governer’s State University University Park Illinois
Lewis University Romeoville Illinois
Monmouth College Monmouth Illinois
Northern Illinois University Dekalb Illinois
Indiana University, Purdue University Fort Wayne Fort Wayne Indiana
University of Indianapolis Indianapolis Indiana
Valparaiso University Valparaiso Indiana
Mount Mercy University Cedar Rapids Iowa
Hesston College Hesston Kansas
Bellarmine University Louisville Kentucky
Eastern Kentucky University Richmond Kentucky
Georgetown College Georgetown Kentucky
Sulivan University Louisville Kentucky
Louisiana Tech University Ruston Louisiana
McNeese State University Lake Charles Louisiana
Washington College Chestertown Maryland
Clark University Worcester Massachussetts
Alma College Grand Rapids Michigan
Aquinas College Grand Rapids Michigan
Davenport University Grand Rapids Michigan
Grand Valley State University Allandale Michigan
Madonna University Livonia Michigan
Michigan State University College of Law East Lansing Michigan
Northwood University Midland Michigan
Augsburg University Minneapolis Minnesota
University of St. Thomas, Minnesota Minneapolis Minnesota
Fontbonne University St. Louis Missouri
Northwest Missouri State University Maryville Missouri
University of Missouri, St. Louis St. Louis Missouri
Carroll College Helena Montana
Plymouth State University Plymouth New Hampshire
Southern New Hampshire University Manchester New Hampshire
Rider University Lawrenceville New Jersey
Rutgers University Camden New Jersey
Stockton University Galloway New Jersey
Amda The American Musical and Dramatic Academy New York New York
Culinary Institute of America Hype Park New York
Deamen College Amherst New York
Iona College New Rochelle New York
LIU Brooklyn Brooklyn New York
State University of New York at Albany Albany New York
State University of New York at Brockport Brockport New York
State University of New York, Old Wesbury Old Westbury New York
State University of New York, Oneonta Oneonta New York
State University of New York, College at Oswego Oswego New York
Wagner College Staten Island New York
Bluffton University Bluffton Ohio
Bowling Green State University Bowling Green Ohio
Case Western Reserve University Cleveland Ohio
John Carroll University University Heights Ohio
Ohio Dominican University Columbus Ohio
Otterbein University Westerville Ohio
Tiffin University Tiffin Ohio
University of Cincinnati Cincinnati Ohio
University of Dayton Dayton Ohio
Cancordia University Portland Oregon
Laurel Business Institute Uniontown Pennsylvania
Point Park University Pittsburgh Pennsylvania
Rosemont College Rosemont Pennsylvania
Saint Francis University Loretto Pennsylvania
Saint Joseph’s University Philadelphia Pennsylvania
University of Scranton Scranton Pennsylvania
West Chester University West Chester Pennsylvania
Coastal Carolina University Conway South Carolina
Augustana University Sioux Falls South Dakota
East Tennessee State University Johnson City Tennessee
Middle Tennessee State University Murfreesboro Tennessee
Abilene Christian University Abilene Texas
Lamar University Lamar Texas
Texas Tech University Lubbock Texas
Texas Wesleyan University Fort Worth Texas
University of St. Thomas, Houston Houston Texas
University of the Incarnate Word San Antonio Texas
Liberty University Lynchburg Virginia
Lynchburg College Lynchburg Virginia
University of Lynchburg Lynchburg Virginia
University of Mary Washington Fredericksburg Virginia
Bates Technical College Tacoma Washington
City University of Seattle Seattle Washington
University of Washington Continuum College Seattle Washington
Cancord University Athens West Virginia
Carthage College Kenosha Wisconsin
Milwaukee School of Engineering Milwaukee Wisconsin
St. Norbert College DePere Wisconsin
University of Wisconsin, La Crosse La Crosse Wisconsin
University of Wisconsin, Parkside Kenosha Wisconsin
Viterbo University La Crosse Wisconsin

Hemen Başvur

Referanslarımız

HİZMETLERİMİZ

Bize Ulaşın

Sertifikalar

Haberler

09

Mayıs
2018

4000’in üzerinde farklı program ve okul seçeneğiyle Onedu sizlere en uygun fiyat garantisi sağlamaktadır.

Okul tercihinizi Onedu Ataşehir ofisimizde yapın ve ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanın.

08

Mayıs
2018

İspanyolca’yı yerinde Barcelona veya Madrid’de öğrenin ve eşsiz bir tatil fırsatı yakalayın. İspanya yaz okulu ve dil okulu kayıtlarımız açılmıştır.

Bizimle iletişime geçin ve en uygun fiyat garantisinden siz de faydalanın.

07

Mayıs
2018

İngiltere’de sayısız ve eşsiz güzellikteki yaz kamplarına kayıtlarımız devam etmektedir.

Kontenjan ve en uygun fiyat seçeneklerini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.