Work and Travel her üniversitelinin en az bir kez yaşaması gereken, eşsiz fırsatlarla dolu unutamayacağı bir deneyimdir.

Work and Travel günümüzde yaz aylarında öğrencilerin en çok tercih ettiği programlar arasında yer almaktadır. Öğrencilerin masraflarını kendileri karşılayabileceği program olmasıyla da bilinen Work and Travel programına her yıl dünyanın farklı bölgelerinden 80.000 ila 150.000 arasında öğrenci katılmaktadır.

Work and Travel Programı çok düşük maliyetlerle katılabildiğiniz bir programdır. Bu maliyetlerle Amerika’da 3 ay boyunca gezeceğiniz ve aynı zamanda çalışarak para kazanacağınız başka bir program daha yok.

Work and Travel ile çalışarak Amerika seyahati yapan gençler

Work and Travel Nedir?

Work and Travel Amerikan hükümetinin yurt dışından gelen öğrencilere yaz ayları boyunca çalışarak İngilizcelerini geliştirmeleri için sunulan programların başında gelmektedir. Süresini kendiniz belirleyebileceğiniz bu programda öğrenciler genellikle okullarının bitiş tarihinden bir sonraki dönemin başlangıç tarihine kadar tercih yapmaktadır.

Work and Travel, dünyanın değişik yerlerinden üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca Amerika’da çalışıp İngilizcelerini geliştirme imkanları buldukları, farklı kültürleri tanımalarını sağlayan bir öğrenci kültürel değişim programıdır.

Amerika’yı turist gibi değil, içinden biri gibi yaşamanızı ve anlamanızı sağlayan Work and Travel programı; bunu yaparken de seyahat harcamalarınızı karşılayıp yanınızda bir miktar parayla dönebileceğiniz deneyim dolu bir programdır.

Work and Travel Kaç Ay Sürüyor?

Öğrencilerin yaz aylarını unutulmaz bir deneyime çeviren Work and Travel programı ortalama olarak 3 ay sürmektedir. Program süresi konusunda öğrencinin tercihleri, okul durumu ve yerleştiği iş pozisyonu gibi değişkenler de program süresinde belirleyici rol oynamaktadır.

Neden Work and Travel?

 • En uygun fiyata Amerika’ya gitmek
 • Amerika’da gelir elde etmek
 • İngilizcenizi geliştirmek
 • Work and Travel katılımcı sertifikası almak

Work And Travel Size Neler Kazandırır?

 • Amerikan kültürü ve yaşamı başta olmak üzere pek çok kültürü tanıma ve yaşama fırsatı
 • İngilizce becerinizi geliştirme ve pratik yapma
 • Hayatınızın en güzel döneminde edineceğiniz ve CV’nize ekleyebileceğiniz iş tecrübesi kazanma
 • Kendi kazandığınız parayla yaşamayı öğrenme
 • Okyanus aşırı bir yurtdışı seyahat ve yaşam tecrübesi
 • Amerika’nın farklı eyaletlerini gezip görme fırsatı
 • Ufkunuzu, vizyonunuzu genişletmek; deneyim kazanmak ve hayalinizi gerçekleştirme başarısı

Work and Travel Program Türleri

Work and Travel programına katılmak isteyen adaylar için yerleşim türleri Full Placement ve Self Placement olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Full Placement Program

Full Placement ile programa katılanlar, iş ve konaklama garantisi altındadır. İş ve konaklama ayarlanarak programa sorunsuz katılmanız sağlanmaktadır. Tüm program süresinde iş ve konaklama sorumluluğu şirketiniz ve sponsorunuzdadır.

Amerika'da çalışacağınız işin ve konaklamanın ayarlanması, işveren ya da sponsor yetkilileri ile yüz yüze veya online olarak görüşülmesi, işiniz ile ilgili bütün detayların sunulması ve iş sözleşmenizin temini sponsorlarınız tarafından sağlanmaktadır.

Self Placement Program

Bu programda katılımcı kendi işini bulmakla sorumludur. Genellikle ikinci kez programa katılacak öğrencilerin tercih ettikleri program türü olan Self Placement için bulunacak işin sezonluk ve Work and Travel programına uygun olması önemli bir detaydır.
Self Placement, işin yanı sıra konaklamanızı kendiniz ayarladığınız program türüdür. Konaklamanız işinize yürüme mesafesinde bir yerde ya da toplu taşıma ile ulaşılacak bir yerde olmalıdır.

Work and Travel Fiyatları

Work and Travel 2019 yılında 1850-2150 USD aralığındaki ücretlerle gerçekleştirildi. Work and Travel 2020 fiyatları sponsorluk anlaşmalarına göre değişkenlik gösterse de genellikle 2200-2700 USD aralığındadır. Bu fiyata dahil olan hizmetler aşağıdaki gibidir:

Work and Travel Program Ücreti

 • Danışmanlık Hizmeti
 • İş Yerleştirme
 • Çalışma İzni
 • Sağlık Sigortası
 • Vize alımı, uçak bileti veya konaklama gibi hizmetlerde gerekli bilgilendirme ve yerleştirme yapılmakta olup bunun için sizden ekstra bir ücret talep edilmeyecektir.

Work and Travel’a Kimler Katılabilir?

Work and Travel’a katılım gösterecek öğrencilerimizin belirli koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. Work and Travel şartları şu şekilde listelenmiştir:

 • Full time üniversite öğrencisi olmak
 • Orta seviye İngilizce bilmek
 • 18-26 yaş aralığında olmak
 • Üniversite not ortalaması 2.00 olmalıdır.

Work and Travel Erken Başvuru

Öğrencilerin büyük bir kısmı başvurularını geciktirdiği için vize sürecinde yığılmalar meydana gelmektedir. Öğrencilerimiz bu durumlarda strese girmekte ve evraklarının nadir de olsa yetişmeme durumu ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden erken kayıt ve erken vize başvurusunu kesinlikle önermekteyiz. Erken kayıt tarihleri Ocak ayı ve öncesi olarak belirlenmektedir.

Ne Zaman Başvurmalıyım? Erken Kayıt Avantajları

Work and Travel düşünen öğrencilerin erken kayıttan yararlanması için Ekim-Aralık ayları arasında kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Bu avantajlar daha iyi bir iş seçimi ve sınırlı kontenjandan faydalanmak olacaktır. Başvurular mart ayının sonuna kadar sürmektedir. Ancak istediğiniz işe girebilmeniz için erken başvuru önerilir.

Work and Travel İş Olanakları

Work and Travel iş kurumlarının Amerika tarafından onaylı olması mecburidir. Dışişleri Bakanlığı’ndan onaylı sponsorluk anlaşması olan kurumlar yurt dışından gelen öğrencilere iş verme yetkisine sahiptirler. İş imkanları devlet tarafından bize sağlanmakta olup anlaşması olmayan kurumlar ile kesinlikle çalışmamaktayız. İş seçenekleri aşağıdaki gibi listelenmiştir:

Oteller ve Tatil Köyleri

Mutfak çalışanı, bulaşıkçılık, resepsiyon görevlisi, oda temizlikçisi

Fast Food Restoranları ve Alışveriş Merkezleri

Garsonluk, tezgahtarlık, kasiyerlik, bulaşıkçılık, satış elemanı

Eğlence Parkları

Yiyecek ve içecek servis elemanı, fotoğrafçı, hediyelik eşya dükkanında kasiyerlik ve stand elemanlığı, güvenlik elemanı, otopark görevlisi, havuz işleri, cankurtaranlık

Work and Travel İş Seçimi ve İş Görüşmesi

Öğrencilerin isteklerine göre en uygun iş seçenekleri sunulmaktadır. Daha sonra iş fuarları veya Skype üzerinden firma yetkilileri tarafından mülakat gerçekleştirilir. Bu mülakatlar önceden belirlenen tarihlerde yapılmaktadır. Tarihler kayıt aşamasında öğrencilere sunulmaktadır.

Work and Travel Eyalet Tercihi

Hemen hemen tüm eyaletlerde Work and Travel yapabilirsiniz. Öğrenciler arasında en yoğun olarak tercih edilen eyaletler şunlardır:

Florida

Amerika’nın güneydoğusunda yer alan Florida, Work and Travel öğrencileri için en popüler eyaletlerden bir tanesidir. Harika plajları, Outlet mağazaları ve tema parkları ile meşhur olan Florida’da öğrenciler boş zamanlarında yaz tatilinin ve eğlencenin tadını çıkarmaktadır.

New York

New York eyaleti Amerika’da Work and Travel programı için en popüler eyaletlerden bir tanesidir. Tüm dünyanın gözünde muhteşem diye tabir edilen New York City, Work and Travel öğrencilerinin hayallerini süslemektedir.

South Carolina

South Carolina eyaletinin en bilinen bölgesi olan Myrtle Beach, Work and Travel programına katılan öğrenciler için en popüler bölgelerdedir. Bölgenin en avantajlı yönlerinden bir tanesi Myrtle Beach’in okyanusa kıyısının olması, plajlarının halka açık ve temiz olmasıdır. Öğrenciler, kalan zamanlarında tatil yapma imkanına da sahip olabilmektedir.

Virginia

Virginia eyaleti Work and Travel programının ilk uygulanmaya başlandığı yıllardan itibaren öğrencilerin gözdelerindendir. Virginia Beach bölgesindeki öğrenciler tam anlamıyla turistik bir yerde hem tatil hem de çalışma fırsatı yakalamaktadır. Virginia – New York arası uçakla 1.30 saat mesafede bulunmaktadır. Virginia bölgesi Türk öğrencilerin Work and Travel için çoğunlukla tercih ettiği bir yerdir. Turistik bir bölge olduğu için öğrencilerin ikinci iş alternatifleri de çok yüksektir.

Wisconsin

Wisconsin eyaletinin Work and Travel programı için en popüler bölgesi Winsconsin Dells, oldukça şirin ve canlı bir şehirdir. Adını Delton Gölü’nden almaktadır. Hem eşsiz bir doğayı hem de eğlenceyi bir arada bulabileceğiniz bölgede eğlence parkları, su parkları ve otellerin fazla oluşu öğrencilere rahatlıkla ikinci bir iş bulma olanağı sağlamaktadır.

New Jersey

New Jersey eyaletinde bulunan bir şehir olan Ocean City, Amerika’da Work and Travel yapmak isteyen öğrenciler için en popüler lokasyonlardan bir tanesidir.

Colorado

Colorado eyaleti doğa ile iç içe olmak isteyen öğrenciler için Work and Travel programında oldukça popüler bir eyalettir. Doğal güzellikleri ve turistleri kendine çeken milli parkları ile bilinen Colorado, öğrencilere daha sakin bir ortam sunmaktadır.

Texas

Amerika’nın en büyük eyaletlerinden bir tanesi olan Texas, Work and Travel programına katılacak, hem doğal güzelliklere sahip hem de eğlencesi bol bir yer arayan öğrenciler için en popüler ve en büyük eyaletlerdendir.

Work & Travel Konaklama

Work and Travel programlarında konaklama seçenekleri farklılık göstermektedir. Work and Travel programına katılan öğrencilere nerede ve ne çeşit konaklama seçenekleri sunuluyor?

Work and Travel programı ile Amerika’ya gidecek öğrencilerin konaklama seçenekleri 2 şekildedir.

İşverenler öğrencilere konaklama sağlamakta ya da öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri ayarlamaktadır.

Work and Travel programlarında işverenlerin büyük çoğunluğu konaklama sağlamaktadır. Bu konaklamalar genellikle otel/motel, daire veya müstakil ev şeklinde ayarlanmaktadır.

Work and Travel ile ilgili sıkça sorulan sorular

Work and Travel ile kaç para kazanılır?

Amerika’da eyaletler arası minimum ücret tutarı değişmektedir. Minimum kazanılan saatlik ücretler 2019 verilerine göre 7.25 USD ve maximum alabileceğiniz saatlik ücret 12.00 USD olarak belirlenmiştir.

Work and Travel 2020 ücret tutarı ise 7.25 USD - 14.00 USD arası eyalete, işe ve pozisyona göre değişiklik göstermektedir.

Haftalık ortalama çalışma saati yasal olarak 40 saat olan Amerika Birleşik Devletleri’nde öğrencilerin Work and Travel ile ortalama 1.600 USD para kazanması mümkündür.

Work and Travel’a arkadaşlarım ile beraber katılabilir miyim?

Erken başvuru sürecinde kayıt yaptırmanız halinde arkadaşlarınız ile beraber aynı şehirde veya iş kurumunda çalışmanız mümkün olabilir. Bu vesileyle aynı yerde konaklayarak maliyetinizi düşürüp daha verimli bir Work and Travel süreci yaşarsınız. Kayıt tarihinize göre bu bilgiler değişkenlik gösterebilmektedir.

Ne tür vize alacağım?

Work and Travel programına katılım için J1 vizesi gerekmektedir. Diğer vize türleri ile karşılaştırıldığında oldukça kolay alınan bir vizedir. Başvurunun kabul edilmesi için aranan temel şart, adayın tam zamanlı bir lisans ya da yüksek lisans programına kayıtlı öğrenci olmasıdır.

Amerika J1 vizesi nedir?

Amerika J1 Vizesi, Amerika’da değişim ve staj programına katılım olanağı tanıyan göçmen olmayan vize kategorilerinden biridir. Amerika J1 vizesi ile başvuru sahibi hem Amerika’yı gezme hem de mesleksel deneyim kazanma şansını elde etmektedir.

Amerika J1 vizesi için gerekli belgeler nelerdir?

 • DS 2019 (exchange ziyaretçi statüsüne uygunluk belgesi)
 • DS160 formu (online başvuru formu)
 • Vize ücretinin ödendiğini gösterir SEVIS belgesi
 • DS 7002 Formu (gerekli ise)
 • Pasaport (dönüş tarihi sonrası 6 ay geçerliliği bulunan)
 • 5x5 boyutunda biyometrik fotoğraf;
 • İngilizce öğrenci belgesi
 • Kapalı zarfta, ağzı mühürlü İngilizce transkript

Sponsor nedir?

Amerikan Dışişleri Bakanlığı Work and Travel programını organize edip bütün süreci yönetebilmesi amacıyla bazı kuruluşlara çalışma izni (DS-2019 belgesi) basma ve program kurallarına uygun işverenleri programa dahil etme yetkisi vermiştir. Bu kuruluşlar ‘sponsor kurum’ olarak ifade edilmektedir.

Sponsorlar, Work and Travel programının bütün işleyişinin gereğine uygun bir şekilde devam edebilmesi için gerekli ortamı hazırlayan ve katılımcının program koşullarıyla ilgili herhangi bir mağduriyet yaşaması durumunda çözüm üretmekle sorumludur. Sağlık, iş, konaklama ile ilgili yaşayabileceğiniz herhangi bir problem karşısında, program süresince 7/24 ulaşılabilir durumdadır ve Amerika’daki en büyük destekçinizdir.

Work and Travel’da nerelerde çalışılamaz?

Work and Travel programında öğrencilerin çalışamayacağı bazı sektörler ve pozisyonlar vardır.

Bunlar; Work and Travel’ın adını kötüye çıkaracak, itibarını zedeleyecek işlerdir.

Öğrencilerin kendilerini destekleme amaçlı satması gerekebilecek stok satın almalarını gerektiren satış pozisyonları, evde bakım hizmeti dahilindeki işlerde (çocuk bakımı, yaşlı bakımı, bahçıvan, özel şoför), bisikletle insan taşımacılığı, taksi şoförlüğü ya da işletmeciliği, sürücü belgesi gerektiren araçların ya da vasıtaların işletme ya da şoförlüğü, hasta bakıcılığı ya da klinik hizmetleri, +18 eğlence sektöründeki her türlü pozisyon (eskortluk hizmeti, yetişkinler için cinsel içerikli kitap ve video satan dükkanlar), sabah 10:00 ila akşam 6:00 saatleri arasına denk düşen çalışma saatleri gerektiren pozisyonlar, öğrenciler için tehlikeli ve sağlık açısından risk taşıdığı düşünülen işler, diğer insanlarla sürekli olarak fiziksel temas kurulacak, kan ve vücut sıvısı almadan sorumlu pozisyonlar (body piercing, dövme, masaj, manikür, kan alma vb.), Work and Travel kapsamında minimumda belirlenen saatlik ücretin olmadığı, komisyonlu çalışılan işler, bahis ve bahisle alakalı oyun salonları ve casinolar, katalog veya internetten alışverişlerdeki sipariş dağıtım merkezlerdeki işler, sabit bir dükkanda çalışılmayan, gezici ya da seyyar dükkanlar ile fuarlar, öğrencilerin Amerikan vatandaşları ile çalışmalarına ve iletişim kurmalarına izin vermeyen, Work and Travel süresince Amerikan kültürünü tecrübe etmelerini engelleyen pozisyonlar, sezonluk ya da geçici olmayan işler ve lisans mezunu olmayı gerektiren pozisyonlar...

Konakladığım yeri beğenmezsem ne olacak?

Size iletilen iş teklifinizde konaklamanızın tüm detayları yazacaktır. Kaç kişilik odada kalacağınız ya da nasıl bir konaklama tesisinde kalacağınızın bilgisi size verilmektedir. Oraya gittiğinizde konaklamanız size söylenen kriterlere uygun değilse konaklamanız değiştirilmektedir.

Vize alabilir miyim?

Vize mülakatında vize memurunun sizden beklediklerini görüşme esnasında sağlayabilirseniz vize alabilirsiniz. Vize memuru sizin İngilizce seviyenize, not ortalamanıza ve programa hazır olup olmadığınıza bakmaktadır.
İşimi beğenmezsem ne olacak?

İşinizin tüm detayları iş teklifinizde yazılmaktadır. Bu yüzden işi ve detaylarını görerek tercih edeceğiniz için sorun olmayacaktır. Eğer oraya gittiğinizde iş sözleşmesinin aksi bir durumla karşılaşırsanız, ilk olarak sorunu çözme yoluna gidilecektir. Eğer sorun çözülmezse iş değişikliğine gidilmektedir.

İstediğim işte çalışabilir miyim?

İş yerleştirmelerinde işverenin de sizin de kriterleriniz mutlaka olacaktır. Siz, işverenin kriterlerini sağladığınız sürece, işveren de sizin profilinizi onayladığı takdirde istediğiniz işe yerleşme imkanına sahip olacaksınız.

Vize başvurusunda not ortalaması ne kadar önemli?

Amerika Büyükelçiliği’nin not ortalamasının 2.00’nin üstünde olması ile ilgili bir kuralı bulunmamaktadır. Eğer öğrenci iyi derecede İngilizceye sahipse ve vize memuru öğrencinin Amerika’da başarılı bir şekilde programını bitireceğine ikna olursa, not ortalamanızı önemsemeyebilir.

Vize görüşmesinde İngilizce mi konuşacağım?

Work and Travel vizesinde İngilizce konuşmak zorunluluğu vardır. Oraya çalışmaya gittiğiniz için İngilizce günlük konuşmaları yapamıyorsanız, vize memuru sizin Amerika’da sıkıntı yaşayacağınızı düşünerek size vize vermeyebilir.

Vize alamazsam ne olacak?

Vize alamazsanız tekrar vizeye başvurma hakkına sahipsiniz. Yeniden randevu alabilir ve tekrar vizeye başvurabilirsiniz. İkinci görüşme başka bir vize memuruyla olacağı için bu yüzden vize alma şansınız hala devam etmektedir.

Job Fair - İş Fuarı nedir?

İş fuarı; sponsor şirketlerin çalışmakta olduğu işverenler yani Amerika’da yanında çalışacak olduğunuz işletme sahipleri ile iş tercihi yapan öğrencilerin Türkiye'de bir araya gelmesini kapsamaktadır. İş fuarında, işveren ile birebir görüşüp bütün iş ve konaklama detaylarını yüz yüze öğrenebilme şansına sahip olabilirsiniz. Eğer yeterli İngilizce seviyesine sahipseniz ve işverenin kriterlerine uyuyorsanız fuardan işinize yerleşip olarak ayrılabilirsiniz.

Gittikten sonra konaklamamı değiştirebilir miyim?

Amerika’ya gittiğinizde konaklamanızı değiştirme şansınız bulunmaktadır. Daha uygun fiyatlı ya da iş yerinize daha yakın bir konaklama bulduğunuzda hali hazırda konakladığınız yerden ayrılarak değişiklik yapabilirsiniz.

Amerika’ya ulaştığımda işyerime nasıl gideceğim?

Bazı işverenler havaalanından öğrencileri karşılamaktadır. Eğer işvereniniz karşılama sağlamıyorsa, gitmeden önceki son oryantasyonunuzda Onedu’nun uzman danışmanlarınız tarafından konaklamanıza nasıl ulaşım sağlayacağınız konusunda detaylı olarak bilgilendirileceksiniz.

Karşılama var mı?

Bazı işverenler karşılama hizmeti de vermektedir. Eğer karşılama hizmeti yoksa uzman danışmanlarımız ulaşımınız konusunda sizi bilgilendirecektir. İşverene nasıl ulaşacağınız bilgisi iş sözleşmelerinizde detaylı olarak anlatılmaktadır.
Haftada kaç saat çalışılır?

Çoğu işveren ortalama 30 saat çalışılacağını belirtmektedir. Fakat bu çalıştığınız iş yerine, işin yoğunluğuna, çalışan sayısına ve sizin performansınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle çalışma saatleri haftada 30-40 saat arası olarak gerçekleşir. 40 saat üzeri çalışırsanız; fazla mesaiden yararlanabilirsiniz. Fazla mesai yaptığınız her saat için ücretinizin bir buçuk katını alırsınız.

İzinli olduğum günler olacak mı?

Elbette, çalıştığınız yerin mesai uygulamaları kapsamında serbest olduğunuz günler olacaktır. Ortalama haftalık çalışma saatinin 30 ile 40 arasında değiştiğini göz önünde bulundurulduğunda, günde 8 saatlik çalışma ile iki gün boşa çıkabilirsiniz. Bu tamamen seçeceğiniz işin koşullarına bağlıdır.

Ek mesai (overtime) yapacak mıyım?

Amerika’da yasal olarak haftalık 40 saatin üzerinde çalıştığınız saatler “overtime” yani ek mesai veya fazla mesai olarak değerlendirilmektedir. Fazla mesaide normal çalışma ücretinizin bir buçuk katını alırsınız. Fazla mesai, çok sıklıkla rastlanan bir durum olmasa da ücretin bir buçuk katına çıkıyor olmasından dolayı, öğrenciler için avantajlı bir uygulamadır.

Maaşlarımı nasıl alacağım?

Maaşlarınızı paycheck (maaş çeki) olarak alacaksınız. Gider gitmez bir banka hesabı açmalısınız. İkinci çalışma haftasının sonundan itibaren işvereniniz genellikle paycheck olarak maaşınızı ödemektedir. Siz de bu çeki bankanızda bozdurabilir veya çekteki miktarı hesabınıza aktarabilirsiniz.

Ailem/arkadaşım bana nasıl para gönderebilir?

Para göndermek için pek çok yöntem mevcuttur. Moneygram veya Western Union gibi uluslararası para transferlerine aracılık eden firmalar, Skrill ve Paypal gibi internet üzerinden transfer gerçekleştirebileceğiniz firmalar veya Türkiye’deki bir bankadan ABD’deki bir bankaya SWIFT denilen bankacılık işlemi aracılığıyla para transferi yapılabilmektedir.

İkinci işte çalışabilir miyim?

Yasal çalışma izniniz olacağı için esas işinizin dışında da işlerde de çalışma fırsatına sahipsiniz. Çalışacağınız ilave işlerin esas işiniz ile ilgili problem yaratmasına izin vermemelisiniz. Bunu sağlamak için bulduğunuz ikinci işi mutlaka Onedu danışmanlarına ve sponsorunuza bildirmelisiniz. Sponsorun onayı olmayan bir işte çalışmanız mümkün değildir. Bu nedenle bulacağınız ek işin Work and Travel programının amaçlarına uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
Kovulursam ne olur?

Kovulma sebebiniz oldukça önemlidir. Her ne sebeple olursa olsun işinize son verildiğinde Onedu danışmanlarına ve sponsor firmaya haber vermelisiniz. Eğer kavga, yasaklanmış madde kullanımı (21 yaş altında olanlar için içki vb.) sebeplerle işten çıkartılırsanız, programınız, vizeniz iptal edilir ve en kısa sürede Türkiye’ye dönmeniz talep edilebilir. İşten çıkartılma sebebiniz işveren kaynaklı olursa, sponsorunuz size yeni bir iş ayarlama konusunda destek olacaktır.

Ehliyetim Amerika’da geçerli mi?

Türkiye’deki ehliyetiniz birçok eyalette 3-6 ay süreyle geçerlidir. Bununla ilgili kesin bilgiyi bulunduğunuz şehirdeki DMV (Department of Motor Vehicle)’a giderek öğrenebilirsiniz. Polis tarafından durdurulup ehliyetiniz istendiğinde Türk ehliyetinizi göstermeniz durumunda ülkeye ne zaman giriş yaptığınızı göstermek adına pasaportunuzu da her daim yanınızda bulundurmalısınız.

Work and Travel hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz; uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilir, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.