BİZE ULAŞIN
Whatsapp:

Wroclaw Üniversitesi

Birçok Nobel ödüllü akademisyeni mezun etmiş olan Wroclaw Üniversitesi yüksek standartlara sahip fakülteleri ile Polonya’nın en çok tercih edilen üniversiteleri arasına adını yazdırmıştır. Polonya’nın en önemli araştırma üniversitesi konumunda bulunan okulda İngilizce hazırlık sınıflarının bulunması yabancı öğrencilerin okul seçiminde yardımcı etken olmuştur.

YÖK denkliğine sahip mezuniyet belgesi veren üniversiteye kabul şartı için gerekli tek belge:

  • Lise Diploması

Wrocław Üniversitesi üç asırdan fazla zengin bir tarihe sahiptir. Leopold I Habsburg tarafından kurulan üniversite, Jesuits'in yürüttüğü mütevazı bir okuldan Polonya'daki en büyük akademik kurumlardan biri haline geldi. 19. yüzyılın başında üniversitenin beş fakültesi vardı: felsefe, katolik teolojisi, evrimsel teoloji, hukuk ve tıp. Daha sonra bugüne kadar varolan çok sayıda bölüm, laboratuvar ve doğal müze ile genişletildi.

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra eskiden Lviv'li bir grup Polonyalı profesör, Wrocław Üniversitesi'nde öğretim ve araştırma faaliyetlerine başladı. Başlangıçta hukuk ve idare, sanat, doğa bilimleri, ziraat, veterinerlik, tıp, matematik, fizik ve kimya fakülteleri kurdular. Bu fakültelerden bazıları Wroclaw Üniversitesi yakınlarında diğer üniversitelere dönüştürüldü.

Wroclaw Üniversitesi İngilizce Yeterlilik

Wrocław Üniversitesi, İngilizce yeterlilik düzeyi akademik derse giriş şartının (IELTS 5.5 veya TOEFL 550) altında olan öğrencilere İngilizce kursu sunmaktadır. Ders, konuşma, dinleme, yazma, okuma ve gramer konusundaki İngilizce becerilerini geliştirmektedir. Öğrenciler bu program için IELTS veya TOEFL sonuçlarına göre hak kazanacaklardır. Bazı durumlarda, öğrenciler yerleştirme sınavı temelinde bu programa kabul edilebilirler.

Wroclaw’da Yaşam

Wroclaw, rahat kafeler, mükemmel restoranlar ve büyüleyici oteller ile öğrencilere uygun bir yaşam alanı sunuyor. Alışveriş yapmak ve eğlenmek için bolca yere sahip olan bu şehrin yükselen popülaritesi gün geçtikçe daha çok dikkat çekiyor. Şehirde İngilizce üniversite eğitimi alırken aynı zamanda Lehçe öğrenmekte mümkün. Bazı okullar öğrencilere destek olması için ücretsiz Lehçe dersleri verebiliyor.

Wroclaw Üniversitesi Tanıtım Videosu

Wroclaw Üniversitesi Bölümleri ve Fiyatları

Hazırlık BölümleriSüreOrtalama Yıllık Eğitim Ücreti
İngilizce Hazırlık 1 yıl 3300 Euro
Lehçe Hazırlık 1 yıl 2500 Euro
Lisans BölümleriSüreOrtalama Yıllık Eğitim Ücreti
Uluslararası İlişkiler (Küresel Çalışmalar) 3 yıl 3000 Euro
Siyaset Bilimi – (Karşılaştırmalı Siyaset) 3 yıl 3000 Euro
İşletme ve Yönetim 3 yıl 3000 Euro
Biyoteknoloji 3 yıl 3000 Euro
İngiliz Filolojisi 3 yıl 3000 Euro
Avrupa Kültürleri 3 yıl 3000 Euro
Arkeoloji Antik Uygarlıklar 3 yıl 3000 Euro
Kimya 3 yıl 3000 Euro

Hemen Başvur

Anlaşmalı Polonya Üniversitelerimiz

Referanslarımız