Avustralya, küresel anlamda dünyanın en çeşitli ülkelerinden biridir. Avustralya’nın 24 milyonluk nüfusunun yaklaşık olarak yarısı Avustralya dışında doğmuş bireylerden oluşmaktadır. Anadilin İngilizce olduğu Avustralya’da 260'tan fazla dil konuşulmaktadır. İngilizceye ek olarak, en yaygın olan dillerin başında İtalyanca, Arapça ve Yunanca gelmektedir. Dünyanın en büyük adası ve dünyanın altıncı en büyük ülkesi olması Avustralya’nın dikkat çekici özelliklerinden bazılarıdır. Bunlara ek olarak Avustralya’da yaban hayatı koruma alanlarından, Aborijin rezervlerine kadar 500'den fazla milli park ve 2.700'den fazla koruma alanı bulunmaktadır. Ayrıca Büyük Bariyer Resifi, Kakadu Ulusal Parkı, Lord Howe Adalar Grubu, Tazmanya Yaban Bölgesi, Fraser Adası ve Sydney Opera Binası dahil olmak üzere 20 UNESCO Dünya Mirası alanı bulunmaktadır. Avustralya, her yıl açıklanan ‘dünya standartlarında yaşam kalitesine sahip olan şehirler’ sıralamasında ilk 40 içerisinde 6 şehir ile temsil edilmektedir. Bu şehirler şunlardır;

 • Sydney (10.)
 • Melbourne (16.)
 • Perth (21.)
 • Adelaide (29.)
 • Canberra (30.)
 • Brisbane (37.)

Avustralya Dil Okulları

Öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri olan Avustralya eğitim konusunda devlet denetimine tabi tutulmaktadır. Eğitim kurumları düzenli aralıklarla devlet tarafından takip edilmekte ve belirli bir standartın üstünde olmak zorundadır. Bir çok farklı etnik kökenden öğrenciye ev sahipliği yapan Avustralya, İngilizce eğitimi konusunda en fazla çeşitliliğe sahip 4 ülkeden biridir. Bu sebeble son yıllarda Avustralya hükümetinin de desteği ile öğrencilere çalışma izni imkanı sağlanmaktadır. Avustralya, dünya genelinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışma hakkına sahip olacağınız nadir ülkelerden biridir. Eğitim hayatınızın süresine göre verilen bu çalışma izni sayesinde öğrenciler yurt dışında çalışma deneyiminin yanı sıra sosyal faaliyetleri için de para biriktirme imkanı bulmaktadırlar.

Neden Avustralya’da Dil Eğitimi Almalısınız?

İngilizce öğrenme deneyimi yaşamak ve bu deneyimden en iyi şekilde yararlanmak için mükemmel öğretim seviyesine, yüksek kaliteli materyallere ve en son teknolojiye eriş sağlamak gerekmektedir. Güçlü ekonomisi ve istikrarlı politik durumu olan bir ülkede İngilizce öğrenmek alacağınız en doğru karar olacaktır. Bu sebeple, uluslararası öğrencilere sayısız imkan, benzersiz, eğlenceli ve ilginç deneyimler yaşama fırsatı sunan Avustralya, dil eğitimi almak için en doğru tercihiniz olacaktır.

Avustralya'daki İngilizce kurslarının müfredatı modern ve ileri düzeydedir. Öğretmenlerin tümü alanında uzman, güncel ve denetime tabi tutulan kalifiye bireylerdir. Avustralya hükümeti tarafından, okulların uygulaması gereken kurallar dikkatlice takip edilmektedir.
Öğrenciler tarafından sıklıkla sorulan soruların başında, ‘’Avustralya’da dil eğitimi alırken çalışabilir miyim?’’ sorusu gelir. Evet Avustralya’da dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabilirsiniz. Her iki haftalık periyotlarda toplam 40 saat çalışabilirsiniz. Yani işvereniniz ile anlaşırsanız, bir hafta 10 saat, diğer hafta 30 saat çalışabilirsiniz. Ancak çalışma saatlerinizi ihlal etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Çalışma süresi ihlali durumunda, vizeniz iptal edilir vr ülkenize geri dönmek durumunda kalabilirsiniz. Avustralya’da minimum saatlik ücret 19.00 AUD’dir. Çalışma izniniz olacağı için Avustralya vatandaşları ile aynı hakka sahip olacaksınız. Bu sebeple, işvereninizin size minimum saatlik ücretin altında para ödemesi yasal olarak mümkün değildir.

Ayrıca öğrenciler tarafından ‘Dil eğitimi almak için temel İngilizce bilmem gerekir mi?’ sorusu da sorulmaktadır. Hayır, kesinlikle dil eğitimine başlamadan önce herhangi bir İngilizce yeterliliğe sahip olmanız gerekmemektedir. Öğrenciler eğitim başlamadan önce bir seviye belirleme sınavına girer ve seviyelerine göre sınıflara ayrılırlar. Yani hiç İngilizce bilmiyorsanız emin olabilirsiniz ki yerleşeceğiniz sınıfta diğer tüm arkadaşlarınız da sizin gibi olacaktır. Avustralya’da dil eğitimi almak için başlıca sebepler şunlardır;

 • 700.000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır
 • Dünyanın en iyi 100 üniversitesi sıralamasında Avustralya’dan 6 üniversite yer alır
 • Dünyanın en iyi 100 öğrenci şehri sıralamasında Avustralya’dan 7 şehir bulunmaktadır
 • Dil eğitimi alırken yasal olarak çalışma izni bulunur
 • Avustralya dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir
 • Avustralya’da eğitiminiz haricinde kalan boş zamanlarınızda ülkenin harika doğal güzelliklerinin ve ılıman ikliminin keyfini çıkarabilirsiniz

Avustralya’da Dil Eğitiminde Onedu Farkı

Onedu Yurtdışı Eğitim olarak, aşağıdaki tabloda adlarını ve açıklamalarını bulabileceğiniz Avustralya dil okullarının tümünün Türkiye resmi temsilcisi ve kayıt ofisi olarak hizmet vermekteyiz. Bu okulların haricinde herhangi bir okula kayıt yaptırmak isterseniz anlaşmalı olduğumuz diğer dil okullarının bilgilendirmesini danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Yılın belli dönemlerinde %35’lere varan özel indirimler uygulayan bu okullarımız ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Avustralya’da Anlaşmalı Olduğumuz Dil Okulları

Okul AdıAçıklama
Kaplan InternationalKaplan International dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl 150.000’in üzerinde öğrenciye dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerin tercihleri ile %97 memnuniyet ve tavsiye oranına sahiptir. Dünyanın en iyi zincir dil okullarının başında gelen Kaplan International dil okullarında K+ online öğrenme sistemi ile mezun olduktan sonra bile eğitim materyallerine online erişim imkanı verilmektedir. Avustralya’da Adelaide, Brisbane, Melbourne, Pert ve Sydney şehirlerinde kampüsleri bulunmaktadır.
EC English1991 yılında Malta’da kurulan EC English dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile hizmet vermektedir. EC English 2007 yılından beri aday gösterildiği ST Star Chain Okul Ödülü’nü 2011,2016 ve 2017’de kazanma başarısı göstermiştir. Avustralya’da Brisbane, Gold Coast, Melbourne ve Sydney şehirlerinde merkezleri vardır.
ILSCILSC Dil Okulları, 1991'den beri 100'den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencilere dil eğitimi programları sunmaktadır. İlk merkezinin 1991 yılında Kanada, Vancouver’de açılmasından bu yana, ILSC dil eğitimi konusunda dünyada önemli bir kurum haline gelmiştir. Adelaide, Brisbane, Melbourne ve Sydney şehirlerinde kampüsleri bulunur.
LSI1965 yılından itibaren eğitim veren LSI dil okulları 8 farklı ülkede hizmet vermektedir.  LSI dil okulunun merkezleri, konforlu bir ortama sahiptir. En yeni materyallerle/kaynaklarla donatılmıştır. Bilgisayar odaları, hem dersler sırasında hem de kendi başına çalışma için kullanılabilir. Avustralya’da yalnızca Brisbane şehrinde merkezi bulunur.
OHCİngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda ve Avustralya gibi İngilizce eğitimin öncülerinden olan 5 önemli ülkede kampüsü olan OHC 35 yıllık eğitim tecrübesine sahiptir. Avustralya’da Brisbane, Melbourne, Sydney ve Gold Coast’da merkezleri bulunur.

Avustralya’da Dil Okulu Fiyatları

**Not: Aşağıda farklı şehirlerdeki anlaşmalı dil okullarımızın 12 hafta eğitim ücretleri yer almaktadır. 12 hafta öğrenciler tarafından en çok tercih edilen seçenek olduğu için örnek olması için seçilmiştir. Dil okullarında 1 haftadan 52 haftaya kadar dil eğitimi alabilirsiniz, farklı haftaların ücretlerini ve okullar ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Güncel fiyat bilgisi için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Brisbane
Okul Adı12 Hafta ÜcretiFiyata Dahil Olan Hizmetler
Kaplan International3968 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
EC English4022 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
ILSC3450 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
LSI3715 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
OHC3695 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
Melbourne
Okul Adı12 Hafta ÜcretiFiyata Dahil Olan Hizmetler
Kaplan International4346 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
EC English4454 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
ILSC3510 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
OHC3875 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
Sydney
Okul Adı12 Hafta ÜcretiFiyata Dahil Olan Hizmetler
Kaplan International4346 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
EC English4454 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
ILSC3510 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
OHC3875 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
Adelaide / Perth / Gold Coast
Okul Adı12 Hafta ÜcretiFiyata Dahil Olan Hizmetler
Kaplan International
Adelaide
3968 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
ILSC
Adelaide
3330 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
Kaplan International
Perth
3968 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
EC English
Gold Coast
4022 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti
OHC
Gold Coast
3695 AUDEğitim ücreti, kayıt ücreti ve materyal ücreti

Avustralya'da Hangi Şehirlerde Dil Eğitimi Alabilirsiniz?

Dünya’nın en iyi öğrenci şehirlerinden birkaçına sahip olan Avustralya’da 6 farklı şehrinde dil eğitimi alabilirsiniz. Öğrenciler tarafından en çok tercih edilenler arasında Sydney, Melbourne ve Brisbane şehirleri yer almaktadır. Bu şehirlerin en çok tercih edilmesindeki başlıca sebepler; yaşam kalitesi ve refah seviyesinin yüksekliği, doğal yaşam ile şehir hayatının iç içe olmasıdır.

ŞehirlerAçıklama
AdelaideAdelaide, Güney Avustralya’nın kozmopolit kıyı başkentidir. Torrens Nehri üzerindeki park alanı, Güney Avustralya Sanat Galerisi gibi ünlü müzelere ve doğal tarihe adanmış yerli sanatlar ve Güney Avustralya Müzesi gibi geniş koleksiyonları sergileyen ünlü müzelere ev sahipliği yapar.
BrisbaneDoğa güzellikleriyle dünyada adından söz ettiren bir şehir olan Brisbane öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler arasında yer almaktadır. Sakin ve huzurlu sokaklarıyla öğrencilerin eğitim odaklı bir hayat geçirebileceği bu şehir Avustralya’nın en kalabalık 3. şehri olarak bilinir.
Gold CoastGold Coast, Brisbane'nin güneyinde, Avustralya'nın doğu kıyısındaki bir metropol bölgedir. Uzun kumlu plajları ve sörf bölgeleri ile ünlüdür. Aynı zamanda Dreamworld, Sea World ve Wet’n’Wild gibi tema parklarına da ev sahipliği yapmaktadır.
Melbourne2011 yılında yapılan bir araştırmaya göre dünyanın en yaşanılabilir şehri olarak ilk sırada gösterilmiştir. 4 milyon nüfusu ve spora olan yatırımlarıyla her alanda gelişmekte olan bu şehirde öğrenciler için yaşam standartları üst düzeydedir.
PerthBatı Avustralya'nın başkenti olan Perth, Swan Nehri'nin güneybatı kıyılarıyla buluştuğu yerde bulunmaktadır. Banliyölerde yer alan kumsallar ve nehir kıyısındaki büyük Kings Parkı ve Botanik Bahçesi, şehrin büyüleyici manzarasına sahiptir.
SydneyAvustralya’nın en büyük ve en kalabalık şehri olan Sydney en çok öğrenci bulundurması ile de bilinmektedir. Dünyanın en iyi liman ve köprülerine sahip olan şehirde ayrıca şehrin sembolü olarak da gösterilen Sydney Opera House bulunmaktadır.

Avustralya’da Dil Okullarının Sunduğu Programlar

Avustralya’da dil okullarında eğitim alacak olan öğrenciler birçok farklı alanda eğitim görebilirler. Sizler için en uygun ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmış olan programlara sahip dil okulları sizlere tüm sene boyunca hizmet vermektedirler. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce Programı, IELTS hazırlık, TOEFL Hazırlık, İş İngilizcesi ve Akademik İngilizce gibi farklı alanlarda eğitim alabilirsiniz. Tüm eğitim programları sonunda bulunduğunuz son seviyenin sertifikasını almaya hak kazanırsınız. Bu programlara başlamak için her hangi bir İngilizce seviyesi şartı bulunmamaktadır. Hiç İngilizce bilmeden de rahatlıkla bu programlara kayıt olabilirsiniz.

Genel İngilizce Programı

Haftada ortalama 20 ders verilen bu programlarda öğrenciler konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi 4 farklı alanda temel eğitim alırlar. Bununla birlikte doğru telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri de öğrencilere haftanın belirli günleri sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce Programı

Haftada ortalama 28-30 ders verilen bu programlarda İngilizce eğitiminin yanı sıra haftanın her günü telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri gibi sizin gelişiminize doğrudan etki edecek dersler sunulur. Bu eğitimi alan öğrenciler günün büyük bir çoğunluğunu okulda ders çalışarak geçirmektedir. Daha kısıtlı süresi olup bu süreyi iyi değerlendirmek isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir programdır.

IELTS Hazırlık

IELTS hazırlık sınıflarında IELTS sınavına girecek öğrencilere özel eğitimler verilmektedir. Dil eğitiminden sonra üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği bir programdır. IELTS çıkmış soruları ve IELTS genel dersleri ile birlikte dönemsel olarak 4 temel konu olan konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine durulur.

TOEFL Hazırlık

TOEFL hazırlık sınıflarında TOEFL sınavına girecek öğrencilerimize konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine yoğun program uygulanır. Dil eğitiminden sonra üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği bir programdır. Öğrencilerimize çıkmış sınav soruları ve TOEFL hazırlık testleri yapılır. Bu sayede öğrencilerimiz sınava girmeden önce seviyelerini görebilir ve hazır olduklarında sınav tarihi alabilmektedirler.

İş İngilizcesi

Genellikle çalışan veya İngilizcesi belirli bir seviyede olan öğrencilerin tercih ettiği programlardır. İş hayatında akıcı bir İngilizce’ye sahip olmak için özel olarak hazırlanan yazma teknikleri, iş başvurularında, mülakatlarda, toplantı ve sunumlarda neler yapılması gerektiğine dair özel olarak hazırlanan ders içerikleri sayesinde İş İngilizcesi kursu ile bu olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Akademik İngilizce

Genellikle 12 hafta ve üzeri eğitim alacak ve gelecek planları arasında üniversite veya yüksek lisans eğitimi almayı düşünen öğrencilerin tercih ettiği programlardır. Bu programlarda öğrencilere üniversite ve yüksek lisans eğitiminde yararlı olacak İngilizce temel bilgileri yoğun program şeklinde verilmektedir. Program süresi uzun olduğu için haftalık ücretleri diğer programlara göre daha uygundur.

Avustralya’da Konaklama

Avustralya’da konaklama diğer ülkelerle hemen hemen benzerdir. Aile yanı konaklaması ve yurt konaklamalarının haricinde ev kiralamakta mümkündür. Bir çok internet sitesinden veya okul arkadaşlarınız arasından ev arkadaşı edinebilirsiniz. Yurt ve aile yanı konaklamalarını okullarımız size tekliflerinde sunacaktır. Burada önemli olan sizin ihtiyacınıza göre doğru bir tercih yapmaktır. Aile yanı konaklamasında ev sahibi aileler yıllarca okullarımızla beraber çalışmış ve bir çok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmışlardır. Bu ailelerin yanında yemekli/yemeksiz olarak tercih yaparak Kanada aile yapısını görmek ve onlarla keyifli vakit geçirmek gibi imkanlara sahip olursunuz. Yurt konaklamalarında ise üst düzey güvenlik ve konforunuz için her şey düşünülmüştür. Yine yurt konaklaması tercih eden öğrencilerimiz için gerekli tüm başvurular kayıt aşamasında yapılacaktır.

Yaşam standartlarının çok yüksek olduğu Avustralya’da öğrencilerimizin kültürel faaliyetlerde bulunabileceği Sydney’deki Opera House, doğa safarisi ve sayısız müze seçenekleri bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Avustralya’da aile yanı konaklama okullar tarafından sunulan en ekonomik konaklama seçeneğidir. Tek/çift kişilik oda, ortak/özel banyo, sabah kahvaltı/kahvaltı ve akşam yemeği/günde 3 öğün yemek gibi seçenekler arasından kişisel tercihinizi yapabilirsiniz. Aile yanı konaklamada, sürekli İngilizce konuşarak pratik yapabilme, aile sıcaklığını yaşama ve yaşadığınız ülkenin kültürünü en iyi şekilde öğrenme şansına sahip olacaksınız. Okullar şehir merkezinde yer alırken konaklama yapılacak evler de genellikle okullara 20-50 dakika mesafede yer almaktadır.

Yurt Konaklaması

Öğrenci yurtları, aile yanı konaklamaya göre fiyat olarak biraz daha pahalı bir konaklama seçeneğidir. Tek/çift kişilik oda ve ortak/özel banyo seçenekleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Öğrenci yurtlarında yemek verilmemektedir. Bunun yerine yurtlarda her katta ortak kullanıma açık mutfaklar bulunur. Market alışverişinizi yaptıktan sonra tek başınıza ya da arkadaşlarınız ile birlikte yemek hazırlayabilirsiniz. Yurtların tümünde güvenlik üst düzeyde sağlanır, düzenli olarak da ortak alanlar temizlenmektedir.

Avustralya’da Ortalama Yaşam Giderleri

Ortalama yaşam giderleri her öğrencinin yaşantısına, ihtiyaçlarına ve zevklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Avustralya’da ortalama yaşam giderleri şu şekildedir;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)12.00 AUDSüt (1lt)1.61 AUD
Ortalama Restaurant (1 kişi)20.00 AUDPirinç (1kg)2.75 AUD
Bira (0.33’lük)9.00 AUDYumurta (12’li)4.45 AUD
Cappucino4.48 AUDTavuk (1kg)10.89 AUD
Su2.86 AUDKıyma (1kg)16.96 AUD
UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet4.40 AUDSinema bileti (1 kişi)18.00 AUD
Aylık bilet154.50 AUDKot pantolon (1 adet)98.62 AUD
Benzin (1lt)1.50 AUDFitness üyeliği (1 aylık)67.44 AUD

Avustralya Vizesi ve Çalışma İzni

Avustralya’da eğitim alırken ufkunuzu genişletebileceğiniz dünyanın en güzel ülkelerinden biridir. Peki Avustralya’da dil eğitimi almak ve çalışmak için hangi vizeye başvurmak gereklidir? Avustralya’da dil eğitimi alabilmek için başvurabileceğiniz 2 tür vize bulunmaktadır. Bunlardan ilki turist vizesidir. Bu vize türü ile birlikte Avustralya’da 3 aya kadar kalabilir ve dil eğitimi alabilirsiniz. Ancak turist vizesi dahilinde Avustralya’da çalışma iznine sahip olmazsınız. Bu noktada ikinci vize türü olan öğrenci vizesi devreye girmektedir. Avustralya’da dil eğitimi almak için öğrenci vizesi aldığınızda otomatik olarak çalışma iznine de sahip olursunuz.

Avustralya hükümeti, Avustralya’da eğitim alan öğrencilere dil ya da üniversite eğitimi alacak olmasına bakmaksızın haftada 20 saat yasal çalışma izni vermektedir. Bu çalışma izni 2 haftaya 40 saat olacak şekildedir. Yani bu süreyi haftalık 20 saat şeklinde kullanabileceğiniz gibi, bir hafta 30 saat diğer hafta 10 saat olacak şekilde de kullanabilirsiniz. Çalışanlara ödenen haftalık ücretler diğer ülkelere göre biraz daha yüksek olduğundan Avustralya eğitim alırken çalışmak isteyen öğrencilerin başlıca tercih sebeplerinden biridir. Ayrıca Avustralya’da eğitim gören evli öğrenciler eşlerine de part-time çalışma izni alma hakkına sahiptirler.

Onedu ile Avustralya’da Dil Eğitimi

Öncelikle öğrencilerimizin ihtiyaçlarını iyice tanıyarak onların doğru bölge, şehir, okul ve konaklama tercihi yapmasını sağlıyoruz. Daha sonra anlaşmalı dil okullarımıza en uygun fiyat garantisi ile kayıt yaptırarak gerekli tüm evrakların toplanması ve vize danışmanlık hizmetimizden faydalanmanız için gerekli toplantılar yapıyoruz. Vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz bölgede telefon hattı açtırmak, banka hesabı açtırmak ve ulaşım gibi konulara rehberlik ettiğimiz oryantasyon sürecimize sizi davet ediyoruz. Siz yurt dışına çıktığınız andan itibaren ise danışmanlık hizmetimiz 7/24 aktif olarak devam etmektedir.

Herhangi bir ihtiyacınız, sorunuz veya talebiniz doğrultusunda danışmanlarımıza ulaşabilecek ve yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden faydalanmaya devam edeceksiniz. Avustralya’daki dil okulu tercihinizi Avustralya’da uzun yıllar yaşamış uzman danışmanlarımız aracılığıyla yaparak güvenle yurt dışı eğitiminize başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Dil okulu önünde kız öğrenci

LSI Dil Okulları

LSI Dil Okulları profesyonel eğitmen kadrosu ile 1965’ten bu yana her yıl 116 farklı ülkeden gelen binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti[...]

Devamı

Dubai Burj el Arab

Dubai Dil Okulları

Dubai, modern dünyanın etkileyici simgelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. “En”lerin şehri olarak bilinen Dubai, inanılmaz gökdelenleri,[...]

Devamı

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada, yüksek yaşam standartları, düzenli şehir yapıları ve muhteşem doğal güzellikleriyle yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden[...]

Devamı

ILAC International College

ILAC Dil Okulları

Toronto ve Vancouver'daki kampüsleri ile dünyanın en çok ödül alan İngilizce dil okullarından biri olan ILAC, her yıl 75'ten fazla ülkeden[...]

Devamı